начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

вярно ли е?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


вярно ли е?

Мнениеот genoveva » 12 Фев 2007, 17:44

Здравейте,
искам да попитам вярно ли е че загубилата страна по криминално дело поема разходите по делото на другата страна плюс обезщетение. И ако да в какъв размер е обезщетението.
Благодаря Ви предварително.
genoveva
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Сеп 2006, 17:38

Мнениеот andronika » 12 Фев 2007, 17:47

ако под криминално имате предвид наказателно, то тук страните са държавата в лицето на прокуратурата и подсъдимият. Подсъдимият, ако бъде осъден трябва да заплати разноските - напр. за вещо лице и т.н. Ако го оправдаят, те са за сметка на държавата.
ако питате за гражданско дело, в което има две страни - тук страната /ответникът/, която загуби дължи заплащането на разноските, направени от ищеца - хонорар на един адвокат, държавна такса и прочие.
andronika
Потребител
 
Мнения: 316
Регистриран на: 18 Дек 2002, 14:00

Мнениеот genoveva » 12 Фев 2007, 17:59

Благодаря Ви много. Значи няма обезщетение. Мисля че делото е гражданско.
genoveva
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Сеп 2006, 17:38

Мнениеот genoveva » 12 Фев 2007, 18:09

Ами в случая аз съм страната ищец, аз съдя даден господин. Той печели делото и аз му дължа хонорара на адвоката му и държавните такси и разноските по делото, така ли е? Питам защото ще губя по всичко личи, а разноските по адвоката му са доста големи.
Благодаря за отделеното време и отговор.
genoveva
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Сеп 2006, 17:38

Мнениеот Julyan » 12 Фев 2007, 19:44

Тогава какво имате пердив под "криминално дело", след като имаме ищец и ответник? Да не би да имаме наказателно производство в предявен в неговите рамки граждански иск? Обяснете по- ясно, за да получите по- конкретен отговор.
Julyan
Потребител
 
Мнения: 556
Регистриран на: 06 Яну 2007, 09:22

Мнениеот genoveva » 12 Фев 2007, 19:55

Ами моя роднина съди даден господин за извършено спрямо нея криминално престъпление - изнасилване. Явно той ще спечели затова питах за хонорарите. Намерих някакви противоречиви информации затози въпрос и затова питам директно.
Незнам дали точно така се нарича. Извинявам се за неточността.
genoveva
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Сеп 2006, 17:38


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron