начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

относно чл.94 от НПК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


относно чл.94 от НПК

Мнениеот kostova » 14 Окт 2004, 11:16

Много моля ако може някой да ми разясни следното:Призована съм за свидетел в НД от ОХ срещу брат ми.Преди време имах призовка да се явя в следствена служба и да дам показания във връзка с делото .Казах каквото трябваше.Сега следователят го е дал под съд.Аз съм призована в съда като свидетел без да съм го желала.Мога ли да се откажа и ако да в какъв срок преди насроченото дело трябва да подам молба.Освен това аз съм диабетик и едно явяване ще ме разстрои и отрази много на моето здраве.Мога ли да използвам и този факт ,за да не се явя пред съда.Изобщо как да постъпя.Благодаря на всички които ми помагат
kostova
 

Re: относно чл.94 от НПК

Мнениеот edit » 14 Окт 2004, 11:24

трябва да се явите, иначе ще Ви наложат глоба, но пред съдията може дзаявите че не желаете да давате показания
edit
 

Re: относно чл.94 от НПК

Мнениеот neznayko » 15 Окт 2004, 22:44

Явяването ви е задължително.В противен случай както е посочил колегата може да Ви се наложи глоба и принудително довеждане,което ще доведе до по-силен стрес.
Но, при явяването си възползвайки се от рапоредбата на чл.94 от НПК може да откажете да свидетелствата отностно обстоятелства които биха уличили брат Ви в извършването на престъпление.
neznayko
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 10 Окт 2004, 00:10

Re: относно чл.94 от НПК

Мнениеот shveda » 16 Окт 2004, 13:25

Колегите са прави, присъединявам се към становищата им.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron