начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

давност при наказателно постановление на КАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


давност при наказателно постановление на КАТ

Мнениеот mialore » 28 Мар 2007, 22:21

Кога се погасява по давност нарушение по ЗДвП, когато наказанието е лишаване от право да се управлява МПС?Според мен трябва да е 3 години, но бих искалапа да съм сигурна.В ЗДвП и в ЗААН не намерих препратка към НК.....
mialore
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 13 Мар 2007, 15:16

Мнениеот kontrol » 29 Мар 2007, 02:12

Ако е наложено административно наказание по чл. 174, 175 ЗДП, ще се приложат разпоредбите за давността по ЗАНН.
Ако е наложено наказание по чл. 342, ал. 2, чл. 343г (и околнте) НК от съда, ще се приложат разпоредбите на НК.

Какъв точно е въпросът?
Горното представлява потенциално грешно становище. Консултирайте адвокат, ако искате сигурност и юридическа отговорност при защитата на правата Ви.
kontrol
Активен потребител
 
Мнения: 1109
Регистриран на: 05 Сеп 2005, 15:49

Мнениеот mialore » 29 Мар 2007, 09:43

По чл.175 от ЗДвП е. Мисълта ми е колко време трябва да "мотая" обжалването за да се погаси по давност нарушението?Не се ли прилага субсидиарно НК т.е. 3 години?
mialore
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 13 Мар 2007, 15:16

Мнениеот n_ikito » 29 Мар 2007, 10:33

Що ми се струва, че давността при вас още не е почнала да тече.... :wink:
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Мнениеот kursant_amvr » 29 Мар 2007, 10:36

Съжалявам че правя спам, но всеки път ме вбесява наглостта и дебелоочието на хора, като автора, които възприемат за нещо напълно нормално, да злоупотребяват с правата си и да искат съвет за това!

Mailore, силно се надявам никой да не ви отговори !
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот mialore » 29 Мар 2007, 11:31

Какъв точно ти е проблема, колега?Нещо не схващам...
В крайна сметка нв мен ми плащат, за да намеря начин да не се стигне до изпълнение на наказанието. И като не навлизам в правната сфера на трети лица и не засягам ничии интереси, не виждам нищо неморално в цялата работа.
mialore
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 13 Мар 2007, 15:16


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron