начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Помощ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ

Мнениеот valiop » 31 Мар 2007, 04:52

Живея от няколко години в чужбина. Преди няколко месеца като се прибрах в БГ ме задържаха на летището и ме пратиха във варна където ме бяха призовали като свидетел. След като дадох показания, ме снеха от издирване и напуснах бг, но се притеснявам. случая е следният:

Преди 3 години направих на едно лице бизнес план с който той сам си кандидатсваще за английска бизнес виза. За изготвянето на плана му взех 250 лева. Също му обясних как да си приготви и подаде документите. СЛед като си подаде документите гръмна скандала с визите и въведоха интервютата. Тогава лицето ми се обади и ме пита какво да прави. В същото време един човек ми се беше представил че е акредитиран от английска адвокатска кантора да представлява клиенти в консулскиат отдел. Аз му дадох на лицето телефона на този представител, но му казах че не гарантирам за него и сам да си решава. Та явно лицето е било излъгано от този човек, а мен ме призоваха от дознанието като свидетел. Понеже беше минало много време спомените ми са смътни, но така протече разпита в дознанието:

Питаха ме дали познавам лицето което е излъгано. Името ми беше познато, но не се сетих докато не ми казаха името на представителя на английската адвокатска кантора.
Питаха ме дали съм обещавал работа на лицето в англия, на което казах че не съм, понеже така и си беше, а казах че съм му изготвил бизнес план с който сам да си подаде документите за 250 лева.

Питаха ме дали съм свързал лицето с този представител, на което казах че не си спомням, но даже и да съм го свързал съм го предупредил сам да си решава и да внимава. Също така им казах че този представител ми беше показал писмо от адвокатската кантора в англия с което го упълномощавят да представлява клиенти.
Казах им също че този представител не ми е вдъхвал особено доверие и че ме е притеснявал да работим заедно за австралия и нова зеландия. казах им също че той сам си беше убеден за себе си че може да помогне на клиентите.

Жалбата е подадена 2004 година. Дознанието ми казаха че не са намерили този представител, аз мисля че може да се укрива. Също ми казаха че мойте показания съвпадат с тези на измаменият, и че той не се жалва срещу мен. В заключение им казах че ако той предяви претенции за бизнес плана съм съгласен да му върна тези 250 лева. Показанията ги напечатаха и ги разписах.

Какви може да са последствията за мен за това че съм му изготвил и продал бизнес план? Могат ли да ме подведат за това че съм му дал телефона на този представител? Ако повдигнат обвинения срещу мен, за какви обвинения може да става въпрос? Притеснявам се дали мога спокойно да си ходя в бг, защото жена ми не е българка, живеем в чужбина и едно лошо развитие на обстоятелствата може да разруши семейството ми. Моля дайте съвет! Аз се чувствам невинен и не съм подвел моят клиент.
valiop
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Мар 2007, 04:18

Re: Помощ

Мнениеот kontrol » 01 Апр 2007, 02:34

valiop написа:Какви може да са последствията за мен за това че съм му изготвил и продал бизнес план? Могат ли да ме подведат за това че съм му дал телефона на този представител? Ако повдигнат обвинения срещу мен, за какви обвинения може да става въпрос?
Нищо престъпно не виждам аз с оглед българското право, не знам за английското. За измамата липсва умишленото въвеждане в заблуждение.

valiop написа:Притеснявам се дали мога спокойно да си ходя в бг, защото жена ми не е българка, живеем в чужбина и едно лошо развитие на обстоятелствата може да разруши семейството ми.
Вие свободно можете да отидете в Б-я, но дали ще може да си тръгнете? :wink: Честно, възможно е, ако се стигне до съдебен процес, да бъдете призован отново като свидетел.
Ако пък бяхте извършил престъпление, което не е така, няма пречка да бъдете доведен в България принудително.
Горното представлява потенциално грешно становище. Консултирайте адвокат, ако искате сигурност и юридическа отговорност при защитата на правата Ви.
kontrol
Активен потребител
 
Мнения: 1109
Регистриран на: 05 Сеп 2005, 15:49


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron