начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Отмяна мярка по чл.75 т.3 ЗБДС

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отмяна мярка по чл.75 т.3 ЗБДС

Мнениеот human1970 » 09 Апр 2007, 11:40

Моля, да ми отговорите какъв е реда да бъде поискана отмяна на мярка по чл.75 т.3 ЗБДС, която е наложена от МВР във вр. с искане на Прокуратурата. Налице е отпадане на основанието за искане на мярката - т.е. постановяване на оправдателна присъда.
human1970
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 09 Апр 2007, 11:33

Мнениеот sarbijanac » 09 Апр 2007, 11:50

Най-лесното е да подадете молба до Административния орган,наложил мярката по чл.75,т.3 от ЗБДС,като приложите към молбата препис от Оправдателната присъда.
Ако Административния орган не отмени по свой почин наложената мярка можете да обжалвате отказа му пред съответния Административен съд.
Но при тази ситуация не виждам смисъл Директора на ОДП,който е налаожил мярката да откаже- все пак има оправдателна присъда.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron