начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

dokumentno prestuplenie,pomosht

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


dokumentno prestuplenie,pomosht

Мнениеот Мариана » 08 Яну 2005, 13:09

az sum na4inae6ta kolejka i imam problem sus slednia kazus: X raboti w predpriatie koeto i izdawa dokumenti za tejkotowarni awtomobili, na baza na koito ot Min.na transporta se izdawa razreshenia za preminawane, trnasit i t.n. Predi 2 god X izdawa dokument s danni za MPS, na baza na tozi dokument sobstwenikut na MPS - to polu4awa prawo na prewoz w opredelena kategoria(ne znam o6te kakwi). Sega oba4e,2 g. po - kusno X we4e ne raboti tam, a se okazwa, 4e wpisanite harakteristiki na awtomobila, sustaweni na baza tablici w predpriatieto ,ne sa werni. Wuprosut mi e: Moje li X da nosi nak.otg. po 311 Nk,pri polojenie 4e toi e izdawal takiwa dokumenti, no ot druga strana dlujnostnoto lice e takowa ako rabotata mu e swurzana s uprawlenie i pazene na 4ujdo imu6testwo, a tazi ne e takawa. Ako da, kak se dokazwa umisul, za6toto spored men 311 e pri prqk umisul (ima cel). Ako ne - predpolagam 4e sobstwenikut na MPS moje da sudi firmata po deliktna otgowornost za rpeturpeni wredi?
Мариана
 

Re: dokumentno prestuplenie,pomosht

Мнениеот gega » 08 Яну 2005, 13:18

пиши на кирилица, за да моежем да ти отговорим!
gega
 

Re: dokumentno prestuplenie,pomosht

Мнениеот LakeG » 08 Яну 2005, 18:46

Привет!ако собственикът на въпросния автомобил е декларирал данните, въз основа на които са попълнени документите, сперд мен, отговорността /наказателната/ би следвало да се търси от него, а не от Х на основание чл.314 от НК, тъй като той умишлено е станал причина да се внесат неверни обстоятелства или изявления в официален документ, съставен по надлежния ред въз основа на изявление на частно лице/какъвто се явява собственикът, предоставящ данните/.
Дайте малко повече яснота по въпроса въз основа на каква информация се попълват въпросните документи, за да го дискутираме по-детайлно.
LakeG
 

Re: dokumentno prestuplenie,pomosht

Мнениеот B » 08 Яну 2005, 19:17

най- добре сезирай районната прокуратура и след проверка прокурорът ще се прецени какво документно престъпление е извършено и има ли други престъпления, осъществени във връзка с него. От разказаното от тебе става ясно, че документно престъпление има. Х ще носи наказателна отговорност, само ако се докаже по категоричен начин, че е знаел, че вписаните от него данни са неверни. Това зависи до голяма степен от процедурата, която е установена за издаване на такива документи. текстът на жалбата е свободен, без да е необходимо да се прави правна квалификация. Не е зле да се побърза. Успех!Мариана написа:
B
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron