начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Делото "Луканов"

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Делото "Луканов"

Мнениеот Журналист » 19 Яну 2004, 07:26

Скалъпено ли беше делото "Луканов"? Само по косвени доказателства ли се произнесе съдът? ДНК–тестът единственото пряко доказателство ли беше и, ако да, защо не беше взет предвид?
Журналист
 

Re: Делото "Луканов"

Мнениеот v.g. » 19 Яну 2004, 13:08

Изключително непрофесионално би било да се каже, че един процес е "скалъпен" само въз основа на репортажите по телевизията и статиите във вестниците. Не съм бил на всяко заседание по делото, не съм виждал самото дело - как да Ви кажа? Във всеки случай протоколът от ДНК експертизата не е доказателство, а доказателствено средство, доказателство са намерените косми. Дали е единственото и дали е пряко - просто не съм запознат, пък и съдът не е обвързан от резултатите от експертизата. За коректен правен анализ бихте могли да поискате копие от жалбата на защитата (явно ще има такава).
v.g.
 

Не търся мнения на просто незапознати

Мнениеот Журналист » 19 Яну 2004, 16:00

А на просто запознати :–))
Журналист
 

Re: Делото "Луканов"

Мнениеот Tod » 19 Яну 2004, 16:32

Какво значение има за Вас дали съдът се е произнесъл само въз основа на косвени доказателства? Те също са доказателства за престъпрението, извършителят и авторът му. Многократно и Върховният касационен съд се е произнасял, че една присъда може да се базира и само на косвени доказателства.
Tod
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron