начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Неизпълнение на Прокурорско постановление

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неизпълнение на Прокурорско постановление

Мнениеот Стойчо Стойчев » 06 Юни 2003, 22:31

На 7 май т.г. АП - Варна потвърди постановление на РП - Балчик, с което се премахва платиния пропускателен режим в КК "Албена". И до ден днешен това постановление не се изпълнява. Подадох жалба до РП - Балчик, но прокурорката остави жалбата ми без уважение защото вече се е произнесла по случая и отказа да напише ново разпореждане до РПУ - Албена да изпълни постановеното. От РПУ-то също нищо не правят, защото нямали разпореждане. Подадох жалба до ОП - Добрич, с което ги уведомявам, че близо месец не се изпънява постановлението. От там наредиха на районната прокурорка да провери дали е изпълнено и, ако не е - да бъде изпълнено незабавно. Но уви, пак нищо не се случва. Прокурорката все още не е написала ново разпореждане. Моля ви дайте ми идея какво мога да направя?
Стойчо Стойчев
 

Re: Неизпълнение на Прокурорско постановление

Мнениеот прокурор » 07 Юни 2003, 12:12

Постановленията / разпорежданията / на съответната РП се изпълняват от компетентното РПУ- във Вашия случай РПУ-Албена.Ако те не изпълняват задълженията си подлежат на контрол пред съответното РДВР.Ако и последните не вземан мерка се обърнете към Дирекция Национална Служба "Полиция" към МВР- София.
прокурор
 

Re: Неизпълнение на Прокурорско постановление

Мнениеот Стойчо Стойчев » 10 Юни 2003, 21:54

От РПУ - Албена казват, че трябва да имат ново разпореждане от прокуратурата. След постановлението си раойнната прокурорка им написа разпореждане и те тогава го изпълниха. Но ОП го отмени. Сред потвърждаването на постановлението от АП - Варна трябва ли раойнната прокурорка да пише ново разпореждане? Тя отказва - отговори ми, че вече се е произвесла и от РПУ - то трябва да изрълнят автоматично предишното и разполеждане. Права ли е? Вече повече от месец постановлението не се изрълнява и ми се струва, че съм поподнал в параграф 22. Какво да направя?
Стойчо Стойчев
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron