начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот sunday » 16 Дек 2015, 20:34

Здравейте,

На 13.01.2016 г. ми изтичат трите години след наказание пробация /съдена по чл. 343 б, ал.1 мисля/. Въпроса ми е свидетелството ми автоматично ли ще се изчисти, ще пише ли в него"реабилитиран" или аз трябва да ходя да пускам молба в съда, за да ми се изчисти?
А ако трябва да се ходи, някой знае ли къде точно, изобщо, каква е процедурата?
Питам, защото имам възможност да започна държавна работа, но с това свидетелство ще съм последната, която ще вземат.

Благодаря предварително
sunday
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Авг 2015, 09:01

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот doc03 » 16 Дек 2015, 22:58

sunday написа:Здравейте,

На 13.01.2016 г. ми изтичат трите години след наказание пробация /съдена по чл. 343 б, ал.1 мисля/. Въпроса ми е свидетелството ми автоматично ли ще се изчисти, ще пише ли в него"реабилитиран" или аз трябва да ходя да пускам молба в съда, за да ми се изчисти?
А ако трябва да се ходи, някой знае ли къде точно, изобщо, каква е процедурата?
Питам, защото имам възможност да започна държавна работа, но с това свидетелство ще съм последната, която ще вземат.

Благодаря предварително


Държавната служба - през крив макарон.
Прочетете си закона!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот sunday » 17 Дек 2015, 12:25

Питам за реда, по който да мина, за изчистването, излишни коментари не ми трябват.
sunday
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Авг 2015, 09:01

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 18 Дек 2015, 19:53

sunday написа:Здравейте,

На 13.01.2016 г. ми изтичат трите години след наказание пробация /съдена по чл. 343 б, ал.1 мисля/. Въпроса ми е свидетелството ми автоматично ли ще се изчисти, ще пише ли в него"реабилитиран" или аз трябва да ходя да пускам молба в съда, за да ми се изчисти?
А ако трябва да се ходи, някой знае ли къде точно, изобщо, каква е процедурата?
Питам, защото имам възможност да започна държавна работа, но с това свидетелство ще съм последната, която ще вземат.

Благодаря предварително

Ако не ви е "чисто" свидетелството за съдимост, пуснете молба до съда постановил присъдата. Успех!
Последна промяна ilian_todorov на 18 Дек 2015, 22:47, променена общо 1 път
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот doc03 » 18 Дек 2015, 21:14

sunday написа:Питам за реда, по който да мина, за изчистването, излишни коментари не ми трябват.

Изчистване няма да има!
Там, най-долу, пише за какво и ПРЕД КОГО да послужи. Ако е за "санитар" - ще излиза чисто, дори и без молби. Ако пише за "работа по служебно правоотошение в ..." или за "длъжност еди к-ва си по ЗДС" - ще си пише всичко, с подробности!

Пиша фактите. Дали Ви трябват, или не - ... (тук ще спестя!)

П.П. Човешката наглост край няма, ей! :!:

ilian_todorov написа:...Ако не ви е "чисто" свидетелството за съдимос, пуснете молба до съда постановил присъдата. Успех!

За какво "успех"? Следващият път да спре в твоята кола, или да отнесе детето ти?
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 18 Дек 2015, 22:44

doc03 написа:
sunday написа:Питам за реда, по който да мина, за изчистването, излишни коментари не ми трябват.


П.П. Човешката наглост край няма, ей! :!:

ilian_todorov написа:...Ако не ви е "чисто" свидетелството за съдимос, пуснете молба до съда постановил присъдата. Успех!

За какво "успех"? Следващият път да спре в твоята кола, или да отнесе детето ти?


Е, пък и ти. Заради тези неща, които пишеш, брат ми няма да може да работи като учител или възпитател 10 + 5 = 15 години. Той дотогава ще одъртее бе! :(
Ако в свидетелството пише за работа, без да е упоменато за какво, ще му излезе "чисто".
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот doc03 » 19 Дек 2015, 00:07

sunday написа:.... имам възможност да започна държавна работа...

Това, което пишеш за брат ти, няма общо - нито като работа, нито от морална гледна точка! А и като деяние.

.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 19 Дек 2015, 00:43

doc03 написа:
sunday написа:.... имам възможност да започна държавна работа...

Това, което пишеш за брат ти, няма общо - нито като работа, нито от морална гледна точка! А и като деяние.

.

Не ми стана ясно как една забрана да упражнява определена професия ще й попречи да направи отново ПТП? Би трябвало да й вземат книжката за 10 или 15 години, но не да я лишават от право на работа.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот kolegat » 19 Дек 2015, 00:56

doc03 написа:
Държавната служба - през крив макарон.
Прочетете си закона!


Милиционерът пак фрустрира излишно хората, като се позовава на някакви закони, които само той е чел. Няма АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ проблем да работи по служебно правоотношение като държавен служител даже и след реабилитация за умишлено престъпление от общ характер (арг. от чл. 7, ал. 1, т. 4 от ЗДС). Отделен е въпросът, че има някои служби (МВР, ДАНС, НРС и т.н.), в които не може да работиш въпреки че си реабилитиран за извършване на умишлено престъпление от общ характер. Така че зависи от службата, в която се кани лицето да кандидатства. За повечето не е проблем.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 19 Дек 2015, 01:09

kolegat написа:
doc03 написа:
Държавната служба - през крив макарон.
Прочетете си закона!


Милиционерът пак фрустрира излишно хората, като се позовава на някакви закони, които само той е чел. Няма АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ проблем да работи по служебно правоотношение като държавен служител даже и след реабилитация за умишлено престъпление от общ характер (арг. от чл. 7, ал. 1, т. 4 от ЗДС). Отделен е въпросът, че има някои служби (МВР, ДАНС, НРС и т.н.), в които не може да работиш въпреки че си реабилитиран за извършване на умишлено престъпление от общ характер. Така че зависи от службата, в която се кани лицето да кандидатства. За повечето не е проблем.

За учител също не става.... Вярно, че в този случай не става въпрос за държавен служител.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот doc03 » 19 Дек 2015, 01:17

kolegat написа:
doc03 написа:
Държавната служба - през крив макарон.
Прочетете си закона!


Милиционерът пак фрустрира излишно хората, като се позовава на някакви закони, които само той е чел. Няма АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ проблем да работи по служебно правоотношение като държавен служител даже и след реабилитация за умишлено престъпление от общ характер (арг. от чл. 7, ал. 1, т. 4 от ЗДС). Отделен е въпросът, че има някои служби (МВР, ДАНС, НРС и т.н.), в които не може да работиш въпреки че си реабилитиран за извършване на умишлено престъпление от общ характер. Така че зависи от службата, в която се кани лицето да кандидатства. За повечето не е проблем.

Айдукатът отново обърква хората ...
Вземи си я за асистентка! Ама скрий поркането... и ключовете от колата
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот votpuska » 19 Дек 2015, 01:30

ilian_todorov написа:Е, пък и ти. Заради тези неща, които пишеш, брат ми няма да може да работи като учител или възпитател 10 + 5 = 15 години. Той дотогава ще одъртее бе! :(
Ако в свидетелството пише за работа, без да е упоменато за какво, ще му излезе "чисто".


Брат ти не беше ли за лихварство (крупна сума, ако не се лъжа)? Или сте голямо котило..?
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот doc03 » 19 Дек 2015, 01:39

И лихварство да е, има мотив, разбираем.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 19 Дек 2015, 13:24

votpuska написа:
ilian_todorov написа:Е, пък и ти. Заради тези неща, които пишеш, брат ми няма да може да работи като учител или възпитател 10 + 5 = 15 години. Той дотогава ще одъртее бе! :(
Ако в свидетелството пише за работа, без да е упоменато за какво, ще му излезе "чисто".


Брат ти не беше ли за лихварство (крупна сума, ако не се лъжа)? Или сте голямо котило..?

Нямам друг брат. Да, за лихварство по чл. 252 (2) от НК. Принудиха го да сключи споразумение. Сега е безработен.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Въпрос за изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот bestman » 15 Яну 2016, 23:01

Принципно е възможно и да бъдете реабилитирана по право.
В случай, че това не се случи - пожелайте го от съда да го извърши.
Всеки адвокат ще Ви обясни и съдейства.
В свиделството за работа ща бише "НЕ ОСЪЖДАН"

Успех !
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron