начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Информация за ДП

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Информация за ДП

Мнениеот ah14881488 » 29 Яну 2016, 14:43

Здравейте и предварително благодаря!Искам да попитам, защото опита ми с наказателните производства е скромен.
На 02.12.2015 в 7:26 сутринта се звъни на вратата,отварям и какво да видя....10-на служители на икономическа полиция с разрешение за претърсване(съдийско).Преровиха, нищо не намериха, вземаха ми компютъра и си тръгнаха.Имам изготвен протокол за обиска, подписи от поемни лица и т.н.Единственото което разбрах е, номера на досъдебното производство, по което идват.Вече почти 2 месеца никой нито ме е търсил, нито призовки са ми изпращани.Въпроса ми е....как да разбера за какво иде реч и прекратено ли е ДП-то,защото съм 99.9% сигурен, че става въпрос за гражданско-правни истории!
ah14881488
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 17:37

Re: Информация за ДП

Мнениеот teogeo » 29 Яну 2016, 18:55

ah14881488 написа:Здравейте и предварително благодаря!Искам да попитам, защото опита ми с наказателните производства е скромен.
На 02.12.2015 в 7:26 сутринта се звъни на вратата,отварям и какво да видя....10-на служители на икономическа полиция с разрешение за претърсване(съдийско).Преровиха, нищо не намериха, вземаха ми компютъра и си тръгнаха.Имам изготвен протокол за обиска, подписи от поемни лица и т.н.Единственото което разбрах е, номера на досъдебното производство, по което идват.Вече почти 2 месеца никой нито ме е търсил, нито призовки са ми изпращани.Въпроса ми е....как да разбера за какво иде реч и прекратено ли е ДП-то,защото съм 99.9% сигурен, че става въпрос за гражданско-правни истории!


В районните от години не са им обновявали материалната база. Чух, че сега, поради липса на пари, им разрешават така да си ъпгрейдват компютърните конфигурации. Предполагам, че на някой ваш комшия са влезли и са му взели принтера или монитора - поразпитайте и ще видите, че съм прав. Влезте в положение! :mrgreen:

P.S. И аз съм убеден (по argumentum a contratio), че става въпрос за гражданско-правни истории. Ако ставаше въпрос за истинско престъпление от общ характер, Прокуратурата щеше веднага да каже, че става въпрос за гражданско-правен спор от частен характер.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта


cron