начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защита!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 17 Фев 2016, 12:24

Не мога да разбера в нашето общество толкова ли изчезнаха истинските приятели, които са готови наистина да помогнат в труден момент на свои приятели па макар и с някакъв риск от това... Толкова ли всички се превърнахме в доносници, продажници и страхливци!? Къде е едно времешното вярно приятелство в което всеки цени ближния си приятел и помага!? Превърнали сме се в едно общество от страхливци и предатели. Точно заради това хората вече, когато видят някъде на улицата да се случва нещо лошо те не се намесват по никакъв начин, а просто подминават и наскоро дори в едно предаване по телевизията говориха за това и показаха такъв експеримент, в който младо момче уж бие младо момиче в един парк в София и се вижда как толкова много хора от различни възрасти минават и заминават и никой нещо не се намесва, а всички виждат случилото се. Нас българите все повече разбирам, че ни бива само да коментираме всички след като вече се е случило лошото, но се превръщаме все повече в едни големи страхливци като цяло. Това нашето живот ли и? Политиците на крадат от всякъде всички виждаме това, но нищо не правим по въпроса. Другите страни се хващат здраво гражданите им и протестират здраво и решително, а ние само мълчим и коментираме един на друг и се оплакваме и т.н.. Превръщаме се в едно общество от роби подчинени на страха! Убитото момче във Враца, което са го били посред бял ден на улицата и е имало толкова много хора, които са гледали и снимали, но никой не е отишъл да застане между тях и да ги разтърве и ето го резултата момчето е мъртво! А ако някой се беше престрашил да се намеси още в началото на моя то резултата нямаше да е такъм сега сигурен съм на 95 %! Виждате ли сега къде е разликата между мене и за съжаление повечето хора, защото аз ако бях там щях да се намеся, както съм правел винаги и в случая при Веско.
Разберете хора ние сме хора за да си помагаме и в този живот човек не може и не трябва да живее като един пълен страхливец и мекотели!
И ето тук вече има един човек във форума, който написа, че ще дойде на делото за да ми даде една морална подкрепа в този момент. Защото той също сподели, че си е патил от нашето несправедливо правосъдие и ме разбира и мен в този момент. А другите продължавайте да си живеете в цвят от страх и плахост като "мишки" като не искам никого да обидя, а просто да кажа истината и да Ви накарам малко поне така ако може да се "събудите" и да излезете от този свят на страхове в който живеят явно повечето хора!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот kozelet » 17 Фев 2016, 12:49

rodnilb написа:Но забележете и друго, че Веско от явен и пряк съучастник на Георги в грабежа той става "свидетел", защото решава да "слуша" полицията, а аз дето не съм участвал в грабежа ставам "обвиняем" след като не се съгласям да свидетелствам срещу Георги. Ама това е двоен стандарт при прилагането на закона!!! Как така ако се съгласиш да "помагаш" на полицията те си затварят очите и за тях няма престъпление и ти не си виновен, но ако откажеш веднага виждат престъпление и ти биваш обвинен и то абсолютно на равно с другия обвинен. Ами значи ето, че и Веско са щели по същия начин да го обвинят и него ако той не им е приел "офертата". И ако това е правилно и честно... То тогава, каква е поуката от всичко това, че полицаите сами не могат да си вършат работата и допират до помощ от престъпниците по дадено престъпление. Това как Ви звучи? На мен ми звучи така пълен абсурд и цирк от всякъде! Ами то тогава двама човека ако решат да убият човек и единия убиец приеме "сделка" от полицията, защото тя примерно нямала свидетели на инцидента и така единия убиец спокойно може да прехвърли цялата вина само върху другия и айде единия в затвора да търка нара, а другия в чужбина примерно, както стана с Веско.... Хаха. И нали се сещате после като излезе единия, какво ще даде на другия... Пропуснатата справедливост може би за да са честни и равни нещата. Ха. Ох боже полиция, законииии, а нашите политици с пръсти си щракат докато получават оправдателни присъди по извършените далавери и Вие тука ще ме карате да вярвам в родната милиция дето ни "пази"... Ох!


Свидетелстването е това на което почиват всички правораздавателни системи в развитите страни по света. То не е привилегия или опция, а задължение на гражданите. Както е и задължение полицаите да разпитат като свидетели всички очевидци на случката, няма изключения за "гаранти", "приятели", борци за правда, почитатели на конспиративни теории и т.н.. Гражданите свидетелстват, престъпниците не (по закон само обвиняем има право да откаже да свидетелства) - сам си избрал като какъв да се категоризираш.

Въобще не се пробвай да се оправдаваш с политици, контрабандисти, банкери - избрал си да застанеш срещу закона на страната на пропаднал наркоман, извършил грабеж с насилие за 20 лева, въобще не се сравнявай с Христо Бисеров, Ал Капоне и т.н. Общественият ред изисква такива като Георги да са осъдени и в затвора, а не по чуждите домове. Ако си искал да бъдеш третиран като гражданин, твое ЗАДЪЛЖЕНИЕ е било да съдействаш това да се случи. "Приятелството" ти с него не е над гражданския ти дълг по закон.

Тези основни положения в гражданските права и задължения в развитите общества се учат в училище - де и тук да беше така, целия филм в който си се вкарал сам щеше да се избегне.
kozelet
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 20 Окт 2015, 11:09

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот ilian_todorov » 17 Фев 2016, 14:06

rodnilb написа:Разберете хора ние сме хора за да си помагаме и в този живот човек не може и не трябва да живее като един пълен страхливец и мекотели!
И ето тук вече има един човек във форума, който написа, че ще дойде на делото за да ми даде една морална подкрепа в този момент. Защото той също сподели, че си е патил от нашето несправедливо правосъдие и ме разбира и мен в този момент. А другите продължавайте да си живеете в цвят от страх и плахост като "мишки" като не искам никого да обидя, а просто да кажа истината и да Ви накарам малко поне така ако може да се "събудите" и да излезете от този свят на страхове в който живеят явно повечето хора!

Аз ще те подкрепя, но това не означава, че ти не си направил грешка, като си постъпил по този начин. До голяма степен споделям критиките, които бяха отправени към теб. Постъпил си много глупаво, това е факт. Приготви се психически да изтърпиш наказанието, дори да ти изглежда много несправедливо. Бил Гейтс го е казал -"Животът не е справедлив, приемете този факт".
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 17 Фев 2016, 15:40

Аз съм свидетелствал, каквото е трябвало като съм казал нещата както си бяха реално, че Веско каза на Георги да влезе и той влезе после каза на баба си да пусне и мен и затова аз влязох. Но в последствие тъй като аз не исках да плюя Георги и да му преписвам неща, които не са се случили полицията реши да се възползват от тогавашния страх на Веско и така да напишат едни обвинения, които са доста преувеличени и лъжливи и именно за това прокуратурата преди да внесе обвинителния акт в съда срещу нас реши да свали именно най тежкото обвинение, което точно от полицията написали и така са искали и това да ни лепнат пак по същата смеха като са се възползвали от страха на Веско и като са му въздействали със психически полицейски методи. Така, че моля те не се опитвай да оправдаеш действията на полицията, тъй като именно от там тръгна целия този цирк наречен "дело" и затова свидетелите започнаха да си променят показанията, защото вече осъзнали, колко неправилно е нечестно са постъпили дознателите спрямо мен! Да ти искаш да ме изкараш лош и злодей за това, че аз съм отишъл да защитя двама мои приятели единия да не бъде пребит, а другия да не си направи положението още по лошо като извърши побой над другия! Дано на тебе никога не ти се случва такава ситуация, защото само тогава ще ме разбереш най правилно и точно в какво положение съм бил аз изправен пред дилемата дали да оставя един мой приятел да отиде и да пребие друг мой приятел или да се обадя в полицията и да кажа, какво той възнамерява да направи спрямо другия и така на първия да му повдигнат още едно обвинение и т.н.. или и аз да отида там и така да не позволя нищо лошо да се случи! Нещата се въртят, живата си тече така, че спокойно ти сега може да си мислиш, че на теб такова нещо никога няма да ти се случи или че ако се случи ти знаеш как да постъпиш и т.н.., но няма проблем той живота си знае своето и когато човек прекалено много се чуди и съди действията на другите накрая му идва същото на главата и така той разбира същото нещо, но от личен опит вече! Всичко с времето си. Аз платих достатъчно висока ценя мисля за своето действие като съм пръснал 2500 лева до момента и още пари ще давам за адвокати и това дело ми се мъкни от 2013-та години и целия този стрес, неприятности и прочие така, че мисля, че аз достатъчно си платих за моята грешка!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот ilian_todorov » 18 Фев 2016, 00:13

rodnilb написа:Аз съм свидетелствал, каквото е трябвало като съм казал нещата както си бяха реално, че Веско каза на Георги да влезе и той влезе после каза на баба си да пусне и мен и затова аз влязох. Но в последствие тъй като аз не исках да плюя Георги и да му преписвам неща, които не са се случили полицията реши да се възползват от тогавашния страх на Веско и така да напишат едни обвинения, които са доста преувеличени и лъжливи и именно за това прокуратурата преди да внесе обвинителния акт в съда срещу нас реши да свали именно най тежкото обвинение, което точно от полицията написали и така са искали и това да ни лепнат пак по същата смеха като са се възползвали от страха на Веско и като са му въздействали със психически полицейски методи. Така, че моля те не се опитвай да оправдаеш действията на полицията, тъй като именно от там тръгна целия този цирк наречен "дело" и затова свидетелите започнаха да си променят показанията, защото вече осъзнали, колко неправилно е нечестно са постъпили дознателите спрямо мен! Да ти искаш да ме изкараш лош и злодей за това, че аз съм отишъл да защитя двама мои приятели единия да не бъде пребит, а другия да не си направи положението още по лошо като извърши побой над другия! Дано на тебе никога не ти се случва такава ситуация, защото само тогава ще ме разбереш най правилно и точно в какво положение съм бил аз изправен пред дилемата дали да оставя един мой приятел да отиде и да пребие друг мой приятел или да се обадя в полицията и да кажа, какво той възнамерява да направи спрямо другия и така на първия да му повдигнат още едно обвинение и т.н.. или и аз да отида там и така да не позволя нищо лошо да се случи! Нещата се въртят, живата си тече така, че спокойно ти сега може да си мислиш, че на теб такова нещо никога няма да ти се случи или че ако се случи ти знаеш как да постъпиш и т.н.., но няма проблем той живота си знае своето и когато човек прекалено много се чуди и съди действията на другите накрая му идва същото на главата и така той разбира същото нещо, но от личен опит вече! Всичко с времето си. Аз платих достатъчно висока ценя мисля за своето действие като съм пръснал 2500 лева до момента и още пари ще давам за адвокати и това дело ми се мъкни от 2013-та години и целия този стрес, неприятности и прочие така, че мисля, че аз достатъчно си платих за моята грешка!

Аз съм си изпатил не по-малко от тебе, брат ми също. Вярно не влязохме в затвора, но мен ме разкарваха 11 години по съдилища и накрая прекратиха делото по давност. Как мислиш, че съм се чувствал през тези години? За да ме обвини прокуратурата ме предадоха двама от най-близките ми приятели. Единият се разкая и си промени показанията пред съда, но другият продължи да приказва глупости, даже започна да си измисля нови неща по време на процеса. Уж не бил очевидец на деянието, но знаел всичко...Сега съдя Прокуратурата и РС - Плевен за продължителното наказателно производство.
Не ме разбирай неправилно, за мен осъдителната присъда срещу теб не е доказана по несъмнен начин, така както изисква НПК. Особено обвинението за влизането със сила в чуждо жилище е съшито с бели конци. По тази причина те подкрепям. Само че на твое място внимателно бих си подбирал приятелите. С този Георги не бих си имал вземане-даване. Ей това не искаш да разбереш!
П.П. Пишеш, че така не си позволил нищо лошо да се случи. Наистина ли мислиш така?
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 18 Фев 2016, 01:30

Ами имайки в предвид, колко по лоши неща щяха да се случат ако Георги беше отишъл там сам... Като го знам на какво е способен и какво прави... Георги ще се научи по трудния начин! Хаха.
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот doc03 » 18 Фев 2016, 02:06

rodnilb,
При грабеж (тежко престъпление, независимо от сумата и вида на телефона!), обикновено присъстват само жертвата+престъпника. Други няма. Записите от камерите са негодно доказателствено средство за пред съда, но вършат работа за идентифициране на извършителя. Доказването е трудно, често невъзможно, защото "дума срещу дума" ... абе трудно ....
Когато извършителите са двама, обикновено, единият наистина само "присъства", а боят и отнемането на вещите го върши другият. Рядко и двамата бият и отнемат "заедно". Така или иначе тук жертвата е в неблагоприятна позиция, защото човекът хем бит, хем го обрали, хем и лъжец може да излезе...

Така че, когато двама нападат един човек, куките хващат единия извършител за свидетел, и, по този начин, вече имат двама срещу един.... и тогава поне единият получава заслуженото. По-добре един отколкото никой.

Не знам дали си бил ограбван (аз не съм, въпреки, че два пъти се пробваха неуспешно), но, от разказите на пострадалите знам, че след такава случка усещането било ужасно и отвратително, дълго време... (а пък аз и двата пъти бях бесен, щото ... така).

Та,
всичко пиша единствено като мнение, изразяващо отношението ми към теб.
Не те разбирам, от никоя гледна точка - нито от човешка, нито от юридическа, нито от чисто полицейска. Какъв човек си ти бе? Около теб приятели пияници-комарджии, същите и грабежлии, дето ти дори ги съжаляваш "горките". Преди това - крадец ти продава гепено (и ти го купуваш, щото е по-тънко!!!). ... Избираш страна, съдиш хората - решаваш кой е прав и кой не е ... (що не отиде да подкрепиш битото ограбено момче, а? ... г-н алтруист и радетел за правдини, нек'ви?)
Вкарваш се във филми, да не кажа в ла*ната и още не мога да разбера защо ... Ходиш на хората по къщите, канен-неканен, ...
Доколкото разбирам, си на страната на двамата бо*луци - нещастници и измекяри, на които, (както и на помиярите) им идва смелост като са заедно, иначе като са един по един не стават за нищо ...

Разказ от първо лице единствено число според теб е донос? Да накараш някого да разкаже нещо БЕЗ ДА ЛЪЖЕ според теб е нещо несправедливо? ... и призналият престъплението върши нещо нередно?!? Така ли?
И имаш наглостта, да претендираш невиновност, при положение че активно си се опитвал да повлияеш на хода на делото и изхода от делото?!?

Баси човека!!!!!!!!!!!!!!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот ilian_todorov » 18 Фев 2016, 02:08

rodnilb написа:Ами имайки в предвид, колко по лоши неща щяха да се случат ако Георги беше отишъл там сам... Като го знам на какво е способен и какво прави... Георги ще се научи по трудния начин! Хаха.

Колко по-лоши неща щяха да се случат? Щяха да съдят Георги евентуално и за побой, но ти нямаше да имаш нищо общо със случая. Ти можеше да звъннеш на Веско и да го предупредиш да се пази. Това е достатъчно.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 18 Фев 2016, 04:21

doc03 написа:rodnilb,
При грабеж (тежко престъпление, независимо от сумата и вида на телефона!), обикновено присъстват само жертвата+престъпника. Други няма. Записите от камерите са негодно доказателствено средство за пред съда, но вършат работа за идентифициране на извършителя. Доказването е трудно, често невъзможно, защото "дума срещу дума" ... абе трудно ....
Когато извършителите са двама, обикновено, единият наистина само "присъства", а боят и отнемането на вещите го върши другият. Рядко и двамата бият и отнемат "заедно". Така или иначе тук жертвата е в неблагоприятна позиция, защото човекът хем бит, хем го обрали, хем и лъжец може да излезе...

Така че, когато двама нападат един човек, куките хващат единия извършител за свидетел, и, по този начин, вече имат двама срещу един.... и тогава поне единият получава заслуженото. По-добре един отколкото никой.

Не знам дали си бил ограбван (аз не съм, въпреки, че два пъти се пробваха неуспешно), но, от разказите на пострадалите знам, че след такава случка усещането било ужасно и отвратително, дълго време... (а пък аз и двата пъти бях бесен, щото ... така).

Та,
всичко пиша единствено като мнение, изразяващо отношението ми към теб.
Не те разбирам, от никоя гледна точка - нито от човешка, нито от юридическа, нито от чисто полицейска. Какъв човек си ти бе? Около теб приятели пияници-комарджии, същите и грабежлии, дето ти дори ги съжаляваш "горките". Преди това - крадец ти продава гепено (и ти го купуваш, щото е по-тънко!!!). ... Избираш страна, съдиш хората - решаваш кой е прав и кой не е ... (що не отиде да подкрепиш битото ограбено момче, а? ... г-н алтруист и радетел за правдини, нек'ви?)
Вкарваш се във филми, да не кажа в ла*ната и още не мога да разбера защо ... Ходиш на хората по къщите, канен-неканен, ...
Доколкото разбирам, си на страната на двамата бо*луци - нещастници и измекяри, на които, (както и на помиярите) им идва смелост като са заедно, иначе като са един по един не стават за нищо ...

Разказ от първо лице единствено число според теб е донос? Да накараш някого да разкаже нещо БЕЗ ДА ЛЪЖЕ според теб е нещо несправедливо? ... и призналият престъплението върши нещо нередно?!? Така ли?
И имаш наглостта, да претендираш невиновност, при положение че активно си се опитвал да повлияеш на хода на делото и изхода от делото?!?

Баси човека!!!!!!!!!!!!!!




Да, но в този случай единия е бил "отцепка" да гледа дали идват хора и после и двамата са избягали заедно и след това са си разделили открадната "плячка" така, че това прави всеки съучастник на другия. Това не трябва и не е редно и правилно да дава право на полицията да си затваря очите за съучастието на единия само за да може да уличи другия! Все пак полицията са хората, които НАЙ стриктно трябва да работят и да се придържат БАШ по правилата и след като в този инцидент е нямало истински и нормални свидетели, а не съучастници станали после космонавти само, защото полицията автономно решила да промени фактите и истината то просто в такъв случай прекратяват дознанието поради липса на доказателства и толкова! В крайна сметка такъв му бил късмета на бития и другия... Всеки път не може да има пълно! Понякога има и празно. Не може всеки път полицията да печели! Като няма доказателства, няма да си ги набавя като прави нарушения и мошенгии. Нали уж се уповават все на закона къде е той сега, защо самите те го нарушават?
Относно това, какво съм купувал ти купувал ли си каквато и да е стока от заложна къща? Масово хората го правят именно, защото много от нещата там са по евтини и всички знаем много добре, че процентът тази стока да е крадена и т.н.. е огромен, но все пак продължават да си купуват от там! Е това, къде остава в съзнанието ти? Относно приятелите ми аз имам всякакви приятели, защото не деля хората, а съм комуникативна и общителна личност (Водолей) така, че да аз имам различни приятели и това прави живота ми интересен и изпълнен с различни емоции и преживявания. Аз не живея по сценарии или по план график! Живота е даден да се живее динамично и енергично само тогава усещаш, че си жив и трупаш опит, приключения. А относно битото момче то изхарчило 700 лева в същото това казино, които пари родителите му ги дали за да си плати семестъра във военноморското училище, а то ги проиграло в казиното. Така, че това, което му се е случило до някъде му е послужило за урок да се откаже да ходи по такива места, където файда няма, а само загуба. Пък и то му ударили 3 шамара, нищо му нямало! Няма медицинско, няма последствия. Той просто така може да си вземе поука да не ходи по казина да харчи парите на родителите си. Аз защо не ходя по казина... Моите приятели ходят, но аз не ходя! И трева на пуша и тютюн не пуша и алкохол не пия и т.н..! Но да аз имам всякакви приятели за да може когато имам нужда от правилния човек да имам към кого да се обърна. Живота е шарен и пъстър. Хаха. Ако беше прочел внимателно и точно информацията, която съм написал щеше да разбереш, защо съм отишъл в къщата, но не на непознати хора, а на друг мой приятел и то за да не яде бой от друг наш общ приятел! Те боклуците, както ти казваш си получиха своето и си научиха урока по трудния начин, но аз предпочитам въпреки всичко да остана до тях за да им покажа и докажа, че истинския приятел е приятел докрай в трудни и в добри моменти! Така и те ще видят това и малко по малко ще се променят към по добро все пак са още млади момчета тогава били на 20 години, а сега на 23-24! Опитай са малко да погледнеш нещата и от друга страна ако можеш... Една монета винаги има две страни. Ха. Ако оставиш един човек сам в труден момент па макар и той наистина да е виновен, то той се превръща обикновено в нещо още по зло, а когато си до него за да му показваш доброто и правилното като го оставиш разбира се да си изпати за да се научи макар и по трудния начин, тогава той започва да осъзнава и цени много неща и така по малко се променя. Защото всички сме хора и всички грешим, но аз знам така, че има ли грешка би трябвало да има и прошка рано или късно така, че... Не го съди прекалено, съда достатъчно го осъди, но иронията е в това, че чрез това действие и той даде някакъв вид урок на бития да не ходи по казина и така той няма да си харчи парите за глупости. В неговия случай може би до някъде е станало "всяко зло за добро"! Всичко му е върнато и възстановено. Останала е само поуката и урока от всичко това и за тримата младежи!
Даааа повлиях на целия случай, защото се борих за орден "Стара Планина" това беше моята мотивация именно, затова аз имах голям дерт да влияя на делото. Хахаха.... Що за глупости си мислиш не разбирам. Много ми трябва на мен да влияя аз на делото! Ти си се ядосал там на някой дето теб нападнал и сега си го изкарваш на мен тука... Ще ме умориш направо от смях. Но нищо давай тогава щом ти харесва изкарай ме, какъвто ти харесва. Може от това да се почувстваш по добре. Ама ти идваш ли на протести да изискваш промяна за един по добър и качествен живот на хората в България? Ако не идваш идвай, а ако идваш Браво! И аз ходя! Само да ти кажа, че аз с пръст не съм пипнал нито това момче, нито някога съм ограбвал някого или нещо подобно да съм извършвал ама нищо ти си мисли за мен, че съм най лошия човек в България, защото реших да не позволя двама мои приятели да се избият помежду си заради техния общ грабеж. И виж, че ти обаче наистина НЕ четеш, какво съм написал ама ме "плюеш"... Единия е нямал нищо против да го съдят за стореното, защото го е извършил в следствие на употреба на марихуана, но се е ядосал на постъпката на другия, че е прехвърлил цялата вина само върху него след като и двамата са извършвали този грабеж! Това го е подразнило и ядосало. Затова искаше да ходи да го бие и да поиска обяснения защо прави така, защото това не било честно. Ето, че тук пак в основата на нещата са принципи и морал, колкото и в неуместен момент да са се появили... Хаха.
Последна промяна rodnilb на 18 Фев 2016, 04:47, променена общо 3 пъти
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 18 Фев 2016, 04:26

ilian_todorov написа:
rodnilb написа:Ами имайки в предвид, колко по лоши неща щяха да се случат ако Георги беше отишъл там сам... Като го знам на какво е способен и какво прави... Георги ще се научи по трудния начин! Хаха.

Колко по-лоши неща щяха да се случат? Щяха да съдят Георги евентуално и за побой, но ти нямаше да имаш нищо общо със случая. Ти можеше да звъннеш на Веско и да го предупредиш да се пази. Това е достатъчно.



Какво можеше да се случи... Само лоши неща и за двамата, а аз не исках да позволя това! Веско няма телефон, защото изпопродаде всичко в апартамента на баба си, което можеше и ставаше да се продава от един апартамент обзаведен по БДС, както и лап топа на приятелката си само за да има пари да ходи да играе по казина, защото той е заклета хазартна личност от малък!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот ilian_todorov » 18 Фев 2016, 12:49

rodnilb написа:
ilian_todorov написа:
rodnilb написа:Ами имайки в предвид, колко по лоши неща щяха да се случат ако Георги беше отишъл там сам... Като го знам на какво е способен и какво прави... Георги ще се научи по трудния начин! Хаха.

Колко по-лоши неща щяха да се случат? Щяха да съдят Георги евентуално и за побой, но ти нямаше да имаш нищо общо със случая. Ти можеше да звъннеш на Веско и да го предупредиш да се пази. Това е достатъчно.

Какво можеше да се случи... Само лоши неща и за двамата, а аз не исках да позволя това! Веско няма телефон, защото изпопродаде всичко в апартамента на баба си, което можеше и ставаше да се продава от един апартамент обзаведен по БДС, както и лап топа на приятелката си само за да има пари да ходи да играе по казина, защото той е заклета хазартна личност от малък!

А сега по-добре ли се получи? :?: Ако е така не би трябвало да се оплакваш, тъй като е избегнато по-голямото зло.
Като няма Веско телефон отиваш у тях преди Георги и го предупреждаваш. Ти си се решил да се правиш на юнак - миротворец.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот ilian_todorov » 18 Фев 2016, 12:54

rodnilb написа:
doc03 написа:rodnilb,
При грабеж (тежко престъпление, независимо от сумата и вида на телефона!), обикновено присъстват само жертвата+престъпника. Други няма. Записите от камерите са негодно доказателствено средство за пред съда, но вършат работа за идентифициране на извършителя. Доказването е трудно, често невъзможно, защото "дума срещу дума" ... абе трудно ....
Когато извършителите са двама, обикновено, единият наистина само "присъства", а боят и отнемането на вещите го върши другият. Рядко и двамата бият и отнемат "заедно". Така или иначе тук жертвата е в неблагоприятна позиция, защото човекът хем бит, хем го обрали, хем и лъжец може да излезе...

Така че, когато двама нападат един човек, куките хващат единия извършител за свидетел, и, по този начин, вече имат двама срещу един.... и тогава поне единият получава заслуженото. По-добре един отколкото никой.

Не знам дали си бил ограбван (аз не съм, въпреки, че два пъти се пробваха неуспешно), но, от разказите на пострадалите знам, че след такава случка усещането било ужасно и отвратително, дълго време... (а пък аз и двата пъти бях бесен, щото ... така).

Та,
всичко пиша единствено като мнение, изразяващо отношението ми към теб.
Не те разбирам, от никоя гледна точка - нито от човешка, нито от юридическа, нито от чисто полицейска. Какъв човек си ти бе? Около теб приятели пияници-комарджии, същите и грабежлии, дето ти дори ги съжаляваш "горките". Преди това - крадец ти продава гепено (и ти го купуваш, щото е по-тънко!!!). ... Избираш страна, съдиш хората - решаваш кой е прав и кой не е ... (що не отиде да подкрепиш битото ограбено момче, а? ... г-н алтруист и радетел за правдини, нек'ви?)
Вкарваш се във филми, да не кажа в ла*ната и още не мога да разбера защо ... Ходиш на хората по къщите, канен-неканен, ...
Доколкото разбирам, си на страната на двамата бо*луци - нещастници и измекяри, на които, (както и на помиярите) им идва смелост като са заедно, иначе като са един по един не стават за нищо ...

Разказ от първо лице единствено число според теб е донос? Да накараш някого да разкаже нещо БЕЗ ДА ЛЪЖЕ според теб е нещо несправедливо? ... и призналият престъплението върши нещо нередно?!? Така ли?
И имаш наглостта, да претендираш невиновност, при положение че активно си се опитвал да повлияеш на хода на делото и изхода от делото?!?

Баси човека!!!!!!!!!!!!!!


Не го съди прекалено, съда достатъчно го осъди, но иронията е в това, че чрез това действие и той даде някакъв вид урок на бития да не ходи по казина и така той няма да си харчи парите за глупости. В неговия случай може би до някъде е станало "всяко зло за добро"! Всичко му е върнато и възстановено.

Значи бития според теб трябва да благодари на Георги и на Веско за урока? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 18 Фев 2016, 13:08

Който на когото иска на него да благодари! Аз обяснявам моята гледна точка като цяло и това е. Обяснил съм подробно и ясно всички неща, както това, че те вече са си взели поуката от тази случка така съм обяснил и моето виждане, че според мене и пострадалия е получил някакъв може бе ценен урок, че казината не са хубаво място и ходенето в тях води главно до лоши неща или парите си ще изгубиш или ще се пристрастиш и от там ще си даваш и последните пари или ще си изядеш боя пак в следствие на ходенията си по казина....
Оплаквам се, защото аз като отидох там НЕ съм направил нищо от описаното от прокуратурата от това се оплаквам. Пак пояснявам отишъл съм там само за да не позволя да се случи нещо лошо и то не се е случило именно благодарение на моето отиване и всички там знаят това и затова аз не съм съгласен аз да бивам обвиняван след това за неща, които не съм извършил! Как по ясно да го обясня това?
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот borovinka » 01 Мар 2016, 10:51

Виж, пред нас и да се оплакваш, с друго, освен със съчувствие не можем да ти помогнем.
Има си съд, който се е произнесъл. Ако чувстваш, че правата ти са били нарушени, че нещо не е така, както го изкарва прокуратурата, че си бил осъден несправедливо - има си съответен законов ред. Хващаш читав адвокат (препоръката е да не е тоз същия, който ти е помогнал да се натресеш в кашата), търсиш основания за отмяна на присъдата и в крайна сметка - каквото сабя (и доказателствата!) покажат.
Финална инстанция - Страсбург.
Най-финална - Онзи горе.

Успех!
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот ivanov_p » 01 Мар 2016, 11:48

Момче, в деня на присъдата прави курбан, че си минал леко. Разминали са ти се поне 2-3 обвинения. Не четох подробно какво е писано, но си жив съучастник в грабежа. Сговорил си се с обвиняемия по наказателно дело да принудиш свидетел да промени показанията си. Не просто да го склоните, а да го принудите със сила и заплахи да лъжесвидетелства. Наясно ли с обществената опасност на това действие? Очевидно не си, защото се хвалиш с него и на практика го признаваш. Не само сте се сговорили, а сте започнали да извършвате самото престъпление и само по независещи от вас причини, намеса на бабата, съседи и полицията, не сте успели.
Сядай си на дирника, защото давността е достатъчно дълга за да ти повдигнат обвинения за тези престъпления когато се сетят. В деня на влизане в сила на присъдата колиш агне, плащаш на оркестър и кючекини и три дни веселба, скатал си поне 2-3 години затвор.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 02 Мар 2016, 22:36

ivanov_p написа:Момче, в деня на присъдата прави курбан, че си минал леко. Разминали са ти се поне 2-3 обвинения. Не четох подробно какво е писано, но си жив съучастник в грабежа. Сговорил си се с обвиняемия по наказателно дело да принудиш свидетел да промени показанията си. Не просто да го склоните, а да го принудите със сила и заплахи да лъжесвидетелства. Наясно ли с обществената опасност на това действие? Очевидно не си, защото се хвалиш с него и на практика го признаваш. Не само сте се сговорили, а сте започнали да извършвате самото престъпление и само по независещи от вас причини, намеса на бабата, съседи и полицията, не сте успели.
Сядай си на дирника, защото давността е достатъчно дълга за да ти повдигнат обвинения за тези престъпления когато се сетят. В деня на влизане в сила на присъдата колиш агне, плащаш на оркестър и кючекини и три дни веселба, скатал си поне 2-3 години затвор.




Накрая ще се разбере истината има още малко време....! Не ми се спори повече с никой тук така, че ще замълча и сега!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 18 Мар 2016, 21:57

Искам да попитам хората тук, които до някъде се опитаха да ме изкарат виновен по случая как им звучи факта, че прокурора по делото още в районния съд поиска да бъде призован и разпитан като свидетел един от дознателите, които пряко са работили по същото досъдебно производство по което ни съдят и районния съдия допусна разпита на този дознател като свидетел на обвинението и с това автоматично се извърши нарушение на чл. 118, ал. 2 от НПК! И след това не стига, че прокурора извършва грубо процесуално нарушение на НПК като иска да призове човек, който по закон не може да се явява по делото като свидетел, а и съдията не отхвърля това искане като незаконосъобразно в разрез на разпоредбите на НПК, а дори накрая на делото в районния съд съдията в мотивите си ясно пише, че дава вяра именно най много на показанията на този "свидетел" и неговите показания ги кредитира като най честни, правилни и т.н.. и въз основа и на тях ме признават за виновен! И тук грандиозните и пагубни нарушение не свършват с това. После вече на обжалването пред въззивната инстанция нейния тричленен състав от "уж" компетентни и образовани юристи също НЕ видя това съществено и грубо процесуално нарушение възникнало още от районния прокурор и в последствие оставено да продължи да съществува по делото ни от районния съдия и окръжните съдии също не видяха никакъв проблем по това дело, а напротив и те също допуснаха това грубо процесуално нарушение да продължи да съществува по делото и дори и те също в тяхното си решение накрая, когато също ме признаха за виновен написаха, че и те именно давали най голяма вяра именно на показанията на този "свидетел" без да забележат, че това е дознател участвал пряко в следствените действия по това ДП и като такъв той категорично няма право да се явява като свидетел по делото. Това показва, колко се честни, обективни и безпристрастни нашите родни магистрати от варненската съдебна система!
И с това далеч не свършваш техните нарушения, които те са допуснали да продължат да съществуват като явно са си затваряли очите за тяхното съществуване по делото.
Двама от основните свидетели на така нареченото престъпление са били разпитани още в началото по ДП пред съдия първо без това да е било по никакъв законосъобразно необходимо по ясно определените критерии и предпоставки в текста на чл. 223, ал. 1 от НПК и допълнително, че тези разпити са извършени и в нарушение на чл. 223, ал. 2 от НПК, защото обвиненията на мен и на моя съпроцесник бяха повдигнати няколко часа СЛЕД извършването на въпросните разпити на свидетелите пред съдия! Което е второ грубо процесуално нарушение на НПК и това също остана не видяно от нито един съдия по нашето дело, както и от моя хубав адвокат, който реално не знам в чии интерес работи!?! Но ето, че софийските адвокати си знаят работата и виждат и излавят всички грешки, пороци и нарушения по това дело. Така събрани показанията на двамата свидетели-"потърпевши" и "свидетеля"-дознател са незаконни и като такива те нямат законова стойност, но въпреки това аз съм осъден именно на база на тях! По това дело има и още пикантни нарушения и моменти, но за сега ще замълча за тях! Отделно, че окръжния съд на Варна отказа да си извърши задълженията по чл. 314, както и по чл. 13, ал. 1 от НПК като остана изцяло безгласен по отношение на молбата, която изпрати до тях единия от свидетелите по делото, като в нея той прави самопризнания и разкрития за това, че аз съм невинен и с това съда отказа да си извърши задълженията по вече посочените разпоредби на НПК и така ме лиши от един честен, справедлив и безпристрастен съдебен процес. Защото окръжния съд дори не пожела по никакъв начин да коментира или отчете наличието, присъствието, депозирането на въпросната писмена молба на дадения свидетел по делото и така те просто се направиха, че все едно не знаят за наличието на такава молба от този свидетел.
Отделно от това окръжните съдии в решението си копираха по цели пасажи и страници от мотивите на първоинстанционния съд като с това извършиха нарушение по чл. 348 ал. 3, т. 2 от НПК. И да видим сега, какво ще направят апелативните магистрати по това, толкова скандално дело, което се базира още от самото му начало на груби процесуални нарушения и измами!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 18 Мар 2016, 22:17

ivanov_p написа:Момче, в деня на присъдата прави курбан, че си минал леко. Разминали са ти се поне 2-3 обвинения. Не четох подробно какво е писано, но си жив съучастник в грабежа. Сговорил си се с обвиняемия по наказателно дело да принудиш свидетел да промени показанията си. Не просто да го склоните, а да го принудите със сила и заплахи да лъжесвидетелства. Наясно ли с обществената опасност на това действие? Очевидно не си, защото се хвалиш с него и на практика го признаваш. Не само сте се сговорили, а сте започнали да извършвате самото престъпление и само по независещи от вас причини, намеса на бабата, съседи и полицията, не сте успели.
Сядай си на дирника, защото давността е достатъчно дълга за да ти повдигнат обвинения за тези престъпления когато се сетят. В деня на влизане в сила на присъдата колиш агне, плащаш на оркестър и кючекини и три дни веселба, скатал си поне 2-3 години затвор.


Относно това, което ти визираш, че според тебе аз и извършителя на грабежа сме карали "свидетеля" на грабежа да си смени показанията и т.н.. ще ти кажа само наистина на допрочетеш хубаво протоколите от съдебното заседание от делото в районния съд и там ясно ще видиш, че въпросния според теб "свидетел", когато ние уж сме карали да лъже и т.н.. лично прави гласни признания по отношение на неговата съпричастност в извършения грабеж и така се разкрива, че той реално НЕ е бил никакъв свидетел на инцидента, а е съучастник в извършването на грабежа, а заради действията на полицията той се води като свидетел, защото иначе са нямали друг свидетел и случая им е бил осъден на провал, но това по никакъв начин не прави този човек истински и действителен свидетел, а просто благодарение на полицията той придобива такъв статут и нещо повече. А неговите думи написани в показанията му по ДП и после пред съдия пак по ДП показват сега вече, че той още от тогава НЕ е разкривал и казвал чистата и цялата истина на случилото се, а само е разказвал определени моменти и неща, които са му били в негова и в на полицията изгода, но сега именно на делото пред районния съд в показанията си той прави тези разкрития, които показват лъжите му и затаяването на истината в различни моменти по неговите показания по ДП. Така, че него никой не го е карал да лъже, а напротив точно да си признае ама цялата истина за случилото се, но това на него не му е било изгодно именно, защото така той би уличил и себе си в извършването на въпросния грабеж! Така, че като ме обвиняваш моля те прочети наистина всички неща и тогава го прави. Моята вината във всичко това е че аз не позволих двама мои дългогодишни приятели да се избият по между си, защото единия решил да натопи другия за всичко като излъже в полицията и като не казва цялата истина на случилото се, но истината не е била изгодна веднъж за самия "свидетел" и втори път за самата полиция, защото ако той беше разкрил цялата истина 100 % такава, каквато се е случила то тогава въпросния им "свидетел" на полицията нямаше да може изобщо да бъде свидетел, а щеше да си бъде съучастник в престъплението и така полицията е нямало да може да има никакъв свидетел на инцидента и от там нямаше да могат да докажат нещо и затова те измислят този план и организират така нещата за да може те да си свършат работата и да има осъден пък макар и само един за грабежа, а аз станах една неволна косвена жертва на цялата тази конспирация и прочие...!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот doc03 » 19 Мар 2016, 00:58

rodnilb написа:... а заради действията на полицията той се води като свидетел, защото иначе са нямали друг свидетел и случая им е бил осъден на провал, но това по никакъв начин не прави този човек истински и действителен свидетел, а просто благодарение на полицията той придобива такъв статут и нещо повече....

Естествено! Така се работи!
Как да не е бил свидетел? :roll: ""Свидетел e всеки, който има непосредствено знание за престъпление или драматично събитие чрез сетивата си, като виждане, чуване, мирис, допир, и може да помогне за удостоверяването на важни въпроси относно престъплението и времето на неговото извършване. Свидетел, който е бил на самото престъпление се нарича свидетел на местопрестъплението..."" - ето ти най-простото "уики" определение, щото другите ще са ти сложни. Кое не е ясно? Или не ти изнася да мине метър за сметка на другия? Ми така е. Той пръв се е уговорил с полицията.
Кого да извикат за свидетел? Пешо и Гошо, дето са били в близките храсти? :roll:

П.П. Ако е по-сериозна случката, може и свидетел със скрита самоличност да го направят, може и защитен свидетел да го направят. Така се работи. Особено по тежки престъпления.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 19 Мар 2016, 02:35

doc03 написа:
rodnilb написа:... а заради действията на полицията той се води като свидетел, защото иначе са нямали друг свидетел и случая им е бил осъден на провал, но това по никакъв начин не прави този човек истински и действителен свидетел, а просто благодарение на полицията той придобива такъв статут и нещо повече....

Естествено! Така се работи!
Как да не е бил свидетел? :roll: ""Свидетел e всеки, който има непосредствено знание за престъпление или драматично събитие чрез сетивата си, като виждане, чуване, мирис, допир, и може да помогне за удостоверяването на важни въпроси относно престъплението и времето на неговото извършване. Свидетел, който е бил на самото престъпление се нарича свидетел на местопрестъплението..."" - ето ти най-простото "уики" определение, щото другите ще са ти сложни. Кое не е ясно? Или не ти изнася да мине метър за сметка на другия? Ми така е. Той пръв се е уговорил с полицията.
Кого да извикат за свидетел? Пешо и Гошо, дето са били в близките храсти? :roll:

П.П. Ако е по-сериозна случката, може и свидетел със скрита самоличност да го направят, може и защитен свидетел да го направят. Така се работи. Особено по тежки престъпления.


Не, не е така, защото когато се проследят точните действия и стъпки на въпросния "свидетел" се установява ясно, че той не е направил нищо да спре другия извършител на грабежа, а е стоял там гледал е дали за идване на хора или за летящи чинии в небето не знам, но не се е махнал от мястото, където явно се извършва нещо нередно, а е стоял там от началото до края на цялото действие след това е избягал заедно с другия извършител, но в първите си показания по ДП и после в тези пред съдия пак по ДП той не казва за това свое действие, а по този въпрос казва, че уж бил извършил нещо съвсем друго, че е избягал сам още докато е започнал самия грабеж, но никъде в показанията си по ДП уж като свидетел той не разкрива тези моменти и действия, които после вече накрая разкрива в показанията си по делото в районния съд и от там става ясно, че той съзнателно е затаявал истина, която би го уличила и него в съучастие в грабежа и съзнателно излъгва в показанията си по ДП като разказва друго версия на уж случилото се, но такава, която на него и на полицията им е била изгодна с цел той хем да остане със статут на свидетел по това ДП, хем на тях да не им се провали случая. Но той реално още от самото начало е знаел и съзнавал, както се е случило там и не е избягал, както и не е опитал по никакъв начин да спре другия си приятел да не извършва това, както и след случилото се той бяга заедно с приятеля си в една и съща посока като отиват в интернет зала, където той сам признава, че там е получил част от откраднатите пари и част от откраднатия телефон и съзнавайки и знаейки ясно от къде са дошли тези пари той не се поколебава да се възползва от тях за лична облага и играе в залата на компютрите като плащат именно с чуждите пари! Но това той не го разказва в показанията си по ДП, а чак после вече прави тези признания на делото, когато обвинението вече е образувано и е влязло в съда. След този инцидент той по никакъв начин не уведомява полицията, какво се е случило и на какво е станал "свидетел" ако той наистина приемем, че е един истински и случаен свидетел на даден лош инцидент...! Напротив той освен, че не уведомява никой за случилото се той чака полицията сама да го залови и дори и тогава той не разкрива цялата истина за случилото се, а чак след договорката си с полицията и след техния професионален сценарии той решава да "свидетелства" по случая, но в удобен за него начин и вариант изрецитиран по сценарии именно на полицията, която умишлено и съзнателно е искала и целяла да прикрие неговото пряко съучастие в грабежа, като в същото време го кара и подучва, какво точно и как да каже за другото момче и така вината да се хвърли само и изцяло върху него, а той да остане чист от цялата случка... Това е грозното, отвратителното и жалкото от цялата работа! Че полицията за да разкрие едно престъпление съзнателно и умишлено прикрива и извършва тя самата друго като позволява на един пряк и реален съучастник да му се размине и го подучва, какво и как да говори за да хвърля вината само върху другия и т.н.. Това не е честно и не е законно! Когато има истински свидетели на дадено престъпление и доказателства то се доказва, но когато няма просто си приема, че няма и толкова, както се казва такъв бил късмета на момчетата в този момент! Иначе няма спазване на закона, а има хитреене, което прераства в умишлено нарушаване на същия този закон чрез който после същата тази полиция обвинява хората! А полицията кой ще обвини тогава за техните действия, които не се уповават само и единствено на закона, а хитрее и извършва нарушения по смисъла на същия този закон!?! В живота не може винаги да има пълно, понякога има и празно и всеки трябва да знае това, че не всеки път може да се доказва всяко едно извършено престъпление по някога има и такива, които по една или по друга причина остават, както се казва неразкрити поради липса на доказателства, какво да направим ся. Късмет! Дай тогава всеки да започне да прави като полицията и да хитрее, да лъже и да си измисля всякакви доказателства, каквито на него му отърват и тогава всеки ще може да бъде обвинен и осъден за всичко! Какъв е смисъла от закона тогава след като именно полицията НЕ го спазва и зачита, а иска от нас цивилните хора да го спазваме и зачитаме. Просто честното и редното в този случай трябваше да бъде или се намират истински и честни доказателства и се обвиняват и двамата извършители на грабежа или не се обвинява никой поради липса на доказателства и случая приключва! Но по този грозния и нечестния начин да се играе, сори! Не са познали!
Последна промяна rodnilb на 19 Мар 2016, 02:56, променена общо 1 път
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron