начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защита!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот lawchoice » 19 Апр 2016, 22:31

rodnilb,
Съгласно последният Ви пост, по искането Ви за възобновяване /неправилно наименовано жалба/ е проведено открито съдебно заседание на компетнетния в случая съд, с участието на страните в производството. В тази връзка, правото Ви да поискате възобновяване на производството е надлежно заявено и упражнено. Видно от поста Ви, сте представлявани от трима адвокати и ако е било налице несъгласие с доводите на прокуратурата, те следва да бъдат изложени в о.с.з., съответно обсъдени с участието на страните, а не впоследствие - в интернет форум.
За справедливостта е от значение не това какви са обстоятелствата и кои са страните в производството, а способността за своевременното им установяване по предвидения от закона ред.

Спирам дотук с юридическата страна на казуса, тъй като произнасянето по правната състоятелност на твърденията в искането е от изключителната компетентност на съда, до който те са адресирани, а именно Апелативен съд - Варна.

Чрез последният пост, цитираш разни принципи... Постарай се да осъзнаеш действителният им смисъл и да ги анализираш, съобразно поведението ти в конкретния случай. В тази връзка мога да ти предложа насока за размисъл:
На кой си приятел - на Валентин, на Георги, на двамата или на нито един от тях?
Като си отговориш на този въпрос, попитай твоите адвокатите, какво е било дължимото ти поведение, във връзка с коментирания по темата случай?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 19 Апр 2016, 22:52

Моите адвокати са казали, каквото е трябвало, когато са имали право на дума и това там не е можело да се превърне в спор между моята защита и обвинението така, че аз коментирам тук нещата, които е казал прокурора с цел хората да могат сами да преценят нещата за себе си като цяло.

Ново откритите факти и обстоятелства излязоха на яве чак сега на тази фаза и аз нямам никаква вина за това, че свидетелите решиха сами да си признаят за всичко това на този етап, но винаги е по добре късно, отколкото никога! Има хора лежат в затвора с години и по някой време истината излиза на яве и се разбират и установяват нови разкрития и делата им се възобновяват и ги оправдават и т.н.. така, че съда е мястото, където трябва да се каже и представи истината след като тя е излязла на яве. Аз не мога да отида и да кажа, какво е установено на някой случаен човек от улицата, а много ясно, че именно на съда ще го кажем, защото затова се нарича тази институция СЪД, а не бакалия примерно и именно, затова на нея е редно да се представят всички ново открити факти и доказателства, които са от жизнено значение за разкриване на обективната истина!

А относно това на кой аз съм приятел и т.н.., какво общо има това сега не разбирам? Аз съм приятел и на двамата и какво от това? Момчетата са направили грешки всеки по някакъв негов си начин и това е истината, но това не значи, че и аз сега трябва да го отнасям заради тях и заради това, че съм отишъл в апартамента на единия да го предпазя, другия на де го бие и т.н.. Пак пояснявам, че това, че съм отишъл някъде си НЕ ме прави нито престъпник, нито е нарушение, защото аз там НЕ съм направил нищо нередно или наказуемо от закона това се опитвам да обясня от самото начало на всички!

Пак подчертавам отделно от всичко това, че това обвинение срещу нас е било сформирано по един крайно нечестен и престъпен начин от самата полиция, която умишлено и съзнателно е накарала единия свидетел да лъжесвидетелства веднъж от негово собствено име срещу нас, като разкаже и опише една съвсем друга крайно нереална ситуация, че уж е извършена в неговия дом и втори път са го накарали да даде показания от името на баба си, която изобщо дори не е присъствала в полицията и накрая дори да я разпише от нейно име, което е ставало със съдействието и съучастието на конкретния разследващ полицай по това ДП и само в резултат на цялата тази измамна дейност срещу мен и моя съпроцесник се сформира това измислено и нагласено чрез измама дело, но ето, че сега свидетелите си признаха за прегрешенията си и истината излезе на яве и това показва по какъв начин ние сме били обвинени чрез, какви фалшиви и подправени показания и доказателства. Е как да не се ядосвам аз тогава питам? Как може точно полицията да си позволи да извърши такива измами и нарушения като държавен орган, която се бори именно срещу такива неща с това ли дават те пример на обществото? С измамите, фалшификациите, които са поискали да извърши едно младо момче само и само те да успеят да осъдят и да опропастят двама човека на всяка цена дори с риск те самите да извършат едно от същите престъпления по които обвиняват и мен по чл. 293, ал. 1 от НК, като склоняват въпросния свидетел да дава лъжливи показания срещу мен! И отделно от това въпросния разследващ полицай извършва още едно престъпление вече по чл. 311, ал. 1 от НК като съставя официален документ с невярно съдържание като длъжностно лице по време на изпълнение на своите служебни задължение и т.н.. Престъплението ясно е описано в наказателния кодекс на Република България и това го извършва не друг на старши разследващ полицай! Срам и позор е това и разбира се е углавно престъпление!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 20 Апр 2016, 12:46

lawchoice написа:rodnilb,
Съгласно последният Ви пост, по искането Ви за възобновяване /неправилно наименовано жалба/ е проведено открито съдебно заседание на компетнетния в случая съд, с участието на страните в производството. В тази връзка, правото Ви да поискате възобновяване на производството е надлежно заявено и упражнено. Видно от поста Ви, сте представлявани от трима адвокати и ако е било налице несъгласие с доводите на прокуратурата, те следва да бъдат изложени в о.с.з., съответно обсъдени с участието на страните, а не впоследствие - в интернет форум.
За справедливостта е от значение не това какви са обстоятелствата и кои са страните в производството, а способността за своевременното им установяване по предвидения от закона ред.

Спирам дотук с юридическата страна на казуса, тъй като произнасянето по правната състоятелност на твърденията в искането е от изключителната компетентност на съда, до който те са адресирани, а именно Апелативен съд - Варна.

Чрез последният пост, цитираш разни принципи... Постарай се да осъзнаеш действителният им смисъл и да ги анализираш, съобразно поведението ти в конкретния случай. В тази връзка мога да ти предложа насока за размисъл:
На кой си приятел - на Валентин, на Георги, на двамата или на нито един от тях?
Като си отговориш на този въпрос, попитай твоите адвокатите, какво е било дължимото ти поведение, във връзка с коментирания по темата случай?



А ти не виждаш безбройните и огромни допуснати нарушения по ДП и от двете съдебни инстанции и не коментираш нищо в тази насока, а си тръгнал мен да ме караш аз да се замислям кой ми бил приятел и т.н.. Пак питам, какво общо има едното с другото? Аз тук се оплаквам от безбройните допуснати нарушения и от начина по, който е било структурирано това обвинение срещу нас още от самото ДП в полицията, но ти и за това нищо не казваш и си премълчаваш...! А кажи нещо за нарушенията и престъпленията, които са извършили полицията и от там са успели да съберат измислени и фалшиви показания и доказателства срещу нас за да ни повдигнат обвинения! Коментирай малко и това не само мен да критикуваш. Защото пак казвам, че аз нямам вина за нищо и това, че съм отишъл в нечий апартамент за да предотвратя един възможен по голям проблем и то за двама човека НЕ ме прави нито престъпник, нито нарушител още повече, че аз там нищо лошо не съм направил на никой така, че моля да не се опитваш да ми внушиш чувство за вина в мен, а виж по какъв измамен и престъпен начин съм бил обвинен аз чрез подправени показания и подписи на свидетелите и коментирай това ако искаш и можеш, защото истината е тази, че ако тези измами и мошенгии с подправените показания и подписи на свидетелите не се беше осъществило то аз сега нямаше да съм обвиняем за нищо драги не се ли сещаш за това?! Хаха.
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот lawchoice » 24 Апр 2016, 11:22

rodnilb,
Както писах по-горе, отговор на въпроса налице ли е основанието по т.5 на чл.422, ал.1 НПК за възобновяване на производството ще получиш чрез решението на АС-Варна.

Писах по темата, тъй като считам, че поведението ти е несъвместимо с такова на гражданин на правова държава и още повече на такъв претендиращ, че се бори за реализиране на граждански права. Дали те обвинявам ... не знам... За изграждането на такъв субект са необходими редица личностни и волеви качества, които очевидно не всеки притежава.

От една страна, е даденото от законодателя разрешение на поставения от теб казус. Оплакваш се от това, че обвиненията срещу теб са необосновани. Обаче е налице влязла в сила осъдителна присъда. Възползвал си се възможността за проверката й за наличие на основание по т.5 на чл.422, ал.1 НПК.

От другата страна е твоето поведение - на възмутения от поведението на Валентин гражданин /борец за справедливост/, който с "благородната" цел, а именно да възтържествува правосъдието, закарва приятеля си Георги /който не знае къде живее Валентин/ до дома на последния с предварително подготвен текст /изписан с печатни букви/, обективиращ какви следва да са новите показания на Валентин по ДП, образувано за грабежа.

Осъзнаваш ли разликата между двете хипотези... Първата е признак на цивилизованите общества, а осъществената от теб е характерна за едни други отминали времена и относима към страни от третия свят. Между другото, може би поведението ти е обусловено от гледането на твърде много клипове от сайтове, като посочения от теб, реализиращи осъществяването на талиона /частното отмъщение/.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 24 Апр 2016, 12:02

А според теб дали не е на лице основание за възобновяване на делото при толкова много допуснати процесуални нарушения и при установените ново открити факти и доказателства разкриващи моята невинност и престъпленията, които са били извършени в хода на ДП по събирането на показанията на свидетелите? Ти и да не си юрист само като разбереш за ново откритите факти от страна на свидетелите, които признават, какво са ги карали да извършват полицаите и ще си наясно, че това дело задължително трябва да се възобнови за да се извърши проверка по тези разкрития и аз да бъда оправдан!

Че, какво ми е поведението на мен? Че съм бил несправедливо обвинен от полицията с подправени показания и подписи ли? За това аз ли съм виновен или ти оставаш сляп, сляпа за тези основни моменти и нарочно си затваряш очите за тях и продължаваш мен да изкарваш виновен за нещо, а? Отново ще ти кажа да прочетеш внимателно ако искаш причините, които аз съм посочил тук поради, които съм отишъл в дома на този мой приятел и след това пак помисли виновен ли съм за нещо и заслужавал ли съм аз по такъв измамен и престъпен начин да бъда обвинен и аз и още повече изобщо като цяло начина по, който са събрани въпросните "показания" и "доказателства" срещу нас нормален и законосъобразен начин ли е за извършване на такива процесуални действия от страна на полицията и т.н.. Защото ти хубаво се опитваш мен да атакуваш, както се вижда и личи, но пак питам защо не коментираш престъпленията по член 293, ал. 1 и чл. 311, ал. 1 от НК, които са извършили полицаите от полицията спрямо това ДП? Или може би, защото ти също си служител в системата на МВР и от обща служебна солидарност си затваряш очите за техните действия и ти е най готино и удобно да обвиняваш мен па макар и фактите да показват вече по безспорен начин, че аз съм невинен и съм бил обвинен чрез подправени показания.

Законодателя, както ти казваш е издал своето решение по онова време на база допускане на вече описаните от нас груби процесуални нарушения, които подробно са описани в жалбата, която аз съм публикувал тук на новия ми адвокат от София и поради това, че законодателя и ние тогава НЕ сме знаели по какъв престъпен начин са били събрани показанията на свидетелите по това ДП, което сега преобръща целия случай на 180 градуса! Отделно, че в началото моя адвокат Б. чрез неговите действия и бездействия позволи и допусна всичко това да се случи с мен и аз да бъда съответно осъден, което също става ясно от съдържанието на жалбата на новия ми адвокат от София, който подробно и ясно е описал всички допуснати грешки и нарушения по моя случай още от самото му начало и всеки, който прочете тази жалба ако желае сам ще разбере, колко важни и основни нарушения по ДП и после по време на делото в районния съд си и премълчал моя адвокат Б.

Относно твоето твърдение за печатния текст, които твърдиш, че съм занесъл аз на В. ще ти кажа само, че ти пак явно не си добре информиран, информирана, защото явно не четеш нещата, които аз пиша тук по случая!
Този въпросен напечатан текст се появява по случая по един много мистериозен начин и в различни интервали да време, както и по него полицията не си е направела труда да извърши, каквито и да било проверки, а такива повярвай ми е можело да се извършат, но не са назначени защо ли? Този въпросен лист първоначално беше опитвано да бъде пробутан, че уж аз съм го дал на В., а после обвинението се опита да го пробута на Г. и като не успяха да докажат кой го е дал се отказаха от този лист и изненадващо на делото самия В. реши да каже, че дори не знае кой му е дал въпросния лист и как същия се е появил при него! Ако проследиш обясненията ми за този лист, както и тези на В. сам, сама ще се убедиш, че този лист е бутнат по ДП или от полицията или от самия В. като доказателство срещу нас, но по един крайно нескопосан и аматьорски начин видно от начина по, който е предявен и от действията, които са последвали спрямо това първоначално уж толкова важно и ценно доказателство срещу нас....! Хаха. Отново те моля ако желаеш да се осведомиш добре по моя случай да прочетеш наистина всичко, което съм написал и пиша тук преди да коментираш, защото иначе просто аз трябва отново и отново да обяснявам едни и същи неща, а и ти така видно оставаш първоначално с грешно разбиране и впечатление за случая и мен като цяло.

Относно видео материала, материалите, които споменаваш сега ако става въпрос за тези от сайта www.liveleak.com ще ти кажа, че това е Американски сайт за гражданска журналистика, както вече съм обяснил и това по рано, но пак май някой не е чел... и там аз качвам различни клипове и филми, които съм правел или аз лично или други хора главно от различни протести във Варна или София, както и видео материали, които съм заснел аз и други хора по различни нередности и нарушения във Варна и България като цяло и затова просто отново не разбирам, какво нередно има в това, и какво лошо се опитваш да визираш с тези ми действия? Кажи моля ако желаеш кой конкретно клип със съдържанието си те притеснява и с какво за да разбера по точно!?
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот lexy21 » 25 Апр 2016, 16:02

rodnilb написа: Подписите на свидетелката Р. Р., уж положени от нея в Протокола за разпит от
24.10.2013 г. пред старши разследващ полицай Мая Кънева по Досъдебно производство
№1991 от 2013 г. на 02 РУП МВР Варна, са подправени.

Това по същество е твърдение за извършено престъпление. Сигнал има ли за извършването му, ако има - има ли ВСП / Решение по 78а от НК?
Показанията на тази свидетелка, за които е бил съставен цитирания протокол, приобщени ли са били по надлежния процесуален ред в съдебното производство и били ли са в основата на решаващите изводи на съда?
Извън горното, според мен, значимият за възобновяването порок са copy-paste мотивите, но само в случай, че "технологията" е използвана по начин, който не позволява да се извлече вътрешното убеждение на въззивната инстанция и най-вече липсата на отговор по въпросите, повдигнати с въззивната жалба, които са от кръга отговори, дължими съгласно чл. 339, ал. 2 от НПК.
Не съм чела в пълнота всичко в темата, още по-малко съм запозната с делото и много рядко (да не кажа никога) си позволявам коментар като следващия - аз Ви вярвам и искрено Ви пожелавам производството по делото да бъде възобновено!
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 25 Апр 2016, 16:23

Да и това НЕ само е твърдение, а това е ФАКТ! Двама от основните ключови свидетели писмено депозираха молби по делото в Апелативния съд на Варна в които заявяват именно това! Единия свидетел твърди, че изобщо не е бил разпитван по ДП и не е давал никакви показания по ДП, а другия свидетел прави писмени самопризнания като твърди, че той е дал показания от името на баба си и също така я е разписал в протокола от показанията, защото полицията са го накарали, както и са го накарали да лъжесвидетелства срещу мен и моя съпроцесник от негово име и от това на баба си по ДП, а третия свидетел неговата приятелка, когато за първи път е давала показания по ДП е била непълнолетна и разпита е започнал след 22:31 ч. на "саме" в районното управление без наличието на родител, инспектор от ДПС или психолог. Всички тези събрани чрез нарушения и по престъпен начин показания фигурират по ДП и после до делото и въз основа на тях аз и моя съпроцесник бяхме признати за виновни и осъдени на по 1 година затвор! Но ето, че сега малко преди края на съдебните обжалвания истината излезе на яве и измамата се разбра!

Да въззивния съд не отговаря на голяма част от поставените от моята защита въпроси и не допуска разпит на един от основните свидетели по случая като така съда не си изпълнява задълженията по закон да търси истината и да проверява всички налични и възможни доказателства във всички насоки по това дело, както и не дава никакъв отговор и коментар допуска ли до разпит свидетеля или не и ако е не защо и т.н.. Просто в тази насока имаше пълна тишина все едно дори не е дошла по делото молба от негово име, както и от баба му, но нея все пак е допуснаха по делото да даде показания след нейните опити да бъде разпитана, но по нейната молба също нямаше официално произнасяне, нито докладване за налични такива молби и т.н.. Може би съда се е страхувал още тогава свидетеля В. И. да не разкрие престъпния начин по, който са били "събрани" "показанията" срещу нас по ДП. От всякъде въззивния съд се опитваше да приключи това дело, колкото се може по бързо и затваряйки си очите за всичко ново и странично, което може да събори обвинението и да хвърли яснота по какъв начин и метод са били "събирани" показания и доказателства срещу нас по случая.
Относно копираните мотиви аз и моите адвокати подробно сме описвали това в своите жалби пред Апелативния съд и които молби аз съм копирал тук! Всеки, който иска и се интересува може подробно да се запознае с това като прочете материалите, които съм публикувал тук аз.
Призовавам Ви да прочетете материалите по моя случай и да коментирате отново, защото случая е много интересен и гъмжи от нарушения, престъпления и измами в които всеки сам ще се убеди след като прочете материалите.
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот lexy21 » 25 Апр 2016, 16:46

rodnilb написа:Призовавам Ви да прочетете материалите по моя случай и да коментирате отново, защото случая е много интересен и гъмжи от нарушения, престъпления и измами в които всеки сам ще се убеди след като прочете материалите.

При повече свободно време ще го направя, но Вие очевидно не разбрахте първия ми въпрос.
И от преждепрочетеното разбрах, че свидетелите са писали до съда, но аз питах друго - дали има сигнал в прокуратурата, която е единственият компетентен орган да образува наказателно производство за извършено документно престъпление (сигналната функция на съда, която беше изрично регламентирана някога, отдавна отпадна от НПК), както и, ако е имало такъв сигнал - дали има влязла в сила присъда, която да установява това, респективно дали има влязло в сила решение за освобождаване от наказателна отговорност с налагане на административно наказание за извършено документно престъплеине. От написаното то Вас оставам с впечатление, че няма - това е нещо, което отдавно е трябвало да се направи, ако беше - вече щеше да има назначени експертизи и т.н., респ. повдигнати обвинения, а твърде възможно и резултат, който можехте да ползвате в искането си за възобновяване.
И друго не разбрахте от въпорса ми - цитираният от Вас разпит на пострадалата е от ДП - той не може да се ползва от решаващия съд, освен в изрично предвидени случаи на приобщаването му чрез прочитане при наличие на някоя от предпоставките по чл. 281 НПК - никъде в изложението Ви не става дума за това дали е бил приобщен по този ред в съдебното производство, от една страна, а от друга, ако е бил - дали са дали вяра именно на тези приобщени показания, а не на дадените лично от същата свидетелка пред съда. По скоро ми се струва второто... както и да е - дори да качите всичко написано от Вас и Вашите адвокати тук, пак няма да се сглоби картината, защото тя ще е едностранчива. Като писах по-горе, че Ви вярвам, се базирах на опита си с хора и на написаното ЛИЧНО от Вас - не на твърдеинята за процесуални нарушения, половината от които не са от категорията на съществените, а някои дори не са процесуални нарушения, но в спорове с Вашите адвокати не искам да влизам - на тях това им е работата - да търсят всяка възможност и да насищат с драматизъм всяка ситуация, която може да се окаже във Ваша полза.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 25 Апр 2016, 17:44

Има сигнал изпратен директно до Сотир Цацаров по случая, но и Апелативния съд на Варна е уведомен за това престъпление извършено от полицията и затова също искаме възобновяване на делото, както сме отбелязали и какви проверки и експертизи искаме да се извършат върху показанията, подписите и т.н.. Апелативния прокурор, който беше на делото за възобновяване директно си затвори очите за тези ново открити доказателства показващи моята невинност и престъпленията на полицията и дори призова съда да не разглежда ново откритите факти и доказателства! Това показва, колко много прокуратурата иска това дело по бързо да свърши с потвърждение на осъдителната ми присъда и по ново откритите факти и доказателства да не се работи изобщо. Ново откритите доказателства и самопризнания на свидетелите се появиха чак на този етап малко преди делото за възобновяване в Апелативния съд и тези факти НЕ са били известни нито на нас, нито на съда до преди това. От тук нататъка вече ще очакваме някакво действие и проверки по тези ново открити факти.
Тук няма пострадал, а има само свидетели! Никой не е наранен при нашето въпросно "влизане" за да пледира "пострадал".
Всичко тръгва от досъдебното производство, което събира материали, които предава на прокуратурата и тя ако установи, че има данни за извършено престъпление повдига обвинения и те предава на съд. Това мисля, че е ясно на всеки човек като цяло... Не разбирам някой от въпросите Ви. Моля прочетете всички материали публикувани тук от мен и тогава ще разберете всичко може би.
Трябва отново и отново да се обяснявам за неща, които подробно са описани тук затова ОТНОВО призовавам, който иска първо да ПРОЧЕТЕ АМА ВСИЧКО и тогава да коментира иначе аз тука трябва да повтарям едно и също нещо постоянно на всеки по отделно...! Никой нищо не е насищал с драматизъм в моята защита, а ние само представяме на съда всички установени от нас нарушения и грешки от самото начало до последния момент. Аз НЕ съм виновен за нищо за да си измислят неща моите адвокати в моя защита! Те само констатират вече допуснатите и установени грешки и нарушения, а някой от тях дори още излизат на яве и доказват отново и отново моята невинност и престъпния начин по, който съм бил обвинен аз! Затова изобщо не е необходимо някой да драматизира в моя защита. Достатъчно е просто да се покажат безбройните допуснати нарушения и грешки, а сега вече и углавни престъпления и измами и всеки нормален човек дори без да е юрист ще разбере, че аз съм бил умишлено и нарочно набутан в това обвинение от полицията за да бъда осъден.
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот lawchoice » 25 Апр 2016, 23:29

rodnilb,
Ех, не се научи как се процедира в правовата държава, нямаш и желание да анализираш обективно своето поведение... С оглед приключилото съдебно заседание на АС-Варна, продължаването на темата явно има една единствена цел - опит за някакво въздействие върху вътрешното убеждение на решаващия състав на АС-Варна.

И той ще ми пише за гражданска позиция.... Аре, баста.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 26 Апр 2016, 00:05

Ти стига ме обвинява мене, защото нищо му няма на моето поведение! Аз съм невинно обвинен човек, а това, че ти явно си затваряш очите за фактите и доказателствата, които показват това говори, че ти нарочно явно се опитваш да ми внушиш вина за нещо и мен да изкараш виновен за нещо!

Какви глупости пишеш ти сега с думите си, че това, че съм писал тук нещата си било според теб опит за някакво въздействие на решаващия състав по делото ми? Що за глупаво твърдение е това сега? Ти осъзнаваш ли, какви откровени глупости ми пишеш вече? По, какъв начин мога аз лично и то от тука да повлияя на решението на трима различни човека след като аз не си пиша с тях и дори не ги познавам и т.н.. Още повече аз описвам случая си в общ интернет форум, където просто споделям своя проблем и подлагам случилото ми се на обща дискусия и анализ от всеки потребител, който желае и се интересува от това, което съм написал. В това няма нищо лошо и това изобщо не може да се нарече опит за влияние върху решението на съдиите по моето дело. Наистина не знам просто от къде реши да измислиш подобно твърдение. Боже...
Ти дори не ми отговори на въпросите, които по рани аз ти отправих тук писмено, а само видно от смисъла на твоя текст хвърляш различни обвинения срещу мен и когато нещо от моите въпроси към теб не ти изнася просто не ми отговаряш... Това показва, колко можеш да водиш един нормален диалог, спор по тема в която ти си решил, решила да участваш! Или ти просто май си търсиш с кого да се заяждаш и да си чешеш "езика" метафорично казано. Хаха. Смешно е, жалко е, грозно е това според мен!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот commodoro » 26 Апр 2016, 00:12

Ето ти помощ:
http://www.lex.bg/bg/news/view/62854
По-добро решение не мога да предложа..
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 26 Апр 2016, 00:31

commodoro написа:Ето ти помощ:
http://www.lex.bg/bg/news/view/62854
По-добро решение не мога да предложа..


Хаха, е че на мен за какво ми е това? Аз кого ще екстрадирам или, с какво изобщо може на мен точно да ми послужи тази информация в моя случай? Не забирам, какво искаш да ми кажеш с това!?! Аз нямам европейска заповед за арест!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 13 Май 2016, 17:25

Здравейте, нека всеки, който по някакъв начин досега е бил несправедливо обвинен за нещо от полиция, прокуратура или съд в България ако желае да се присъедини във фейсбук групата Несправедливо обвинение
Там аз съм описал подробно своя съдебен проблем и съм публикувал различни интересни материали и документи от делото ми и всеки може да ги види и прочете ако желае.
Или пишете на профила ми Данаил Лазаров във фесбук.
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот marek972 » 13 Май 2016, 22:55

дай линк към тази група да я видим, де...
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 13 Май 2016, 22:59

marek972 написа:дай линк към тази група да я видим, де...


Ами тя се казва Несправедливо обвинение така трябва да се изпиши в търсачката на фесбук и излиза!

Иначе мисля, че това е линка ако е правилния линк моля напишете ми тук за знам, че това е линка!

https://www.facebook.com/groups/1196018883752377/
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 15 Май 2016, 16:29

Излезе и втората част на статията по моя съдебен проблем, така че, който иска може да е прочете от тук:

http://varna.topnovini.bg/node/706473
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот ilian_todorov » 17 Май 2016, 14:10

rodnilb написа:Излезе и втората част на статията по моя съдебен проблем, така че, който иска може да е прочете от тук:

http://varna.topnovini.bg/node/706473

Какво стана? Има ли решение на АС Варна? :?:
Тази група е само за такива, които са несправедливо обвинени в момента или и за такива, които някога са били несправедливо обвинени? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот rodnilb » 17 Май 2016, 14:28

Още не е излязло решението на апелативния съд, а трябваше да излезе сега на 15.05.2016 г., защото тогава изтичаше едномесечния срок в, който съда трябва да се произнесе с решение! Чакаме още...
В тази фейсбук група може всеки човек да споделя своя правен проблем, който е имал някога или все още има! В групата се присъедини и съдия Тодор Бойчев, който си мисля, че би отговарял на правните въпроси на хората. Ако желаеш присъедини се и ти и изложи там проблемите, които си имал със закона в България. Това е идеята на групата! А относно ново откритите доказателства и факти по моя случай, какво ще кажеш? Виж, колко основни и важни доказателства излязоха на яве и директно с това се установява моята невинност, но прокурора от апелативната прокуратура във Варна се прави на сляп за новите доказателства и дори си позволява да кара и съда да си затваря очите за тях и продължава да пледира "виновен" за мен без дори да иска да бъдат проверени новите доказателства! Виждаш ли, колко долно и подло постъпват от апелативната прокуратура във Варна в лицето на техния представител по делото ми, прокурор И. Н. Коментирай ако искаш!
rodnilb
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 04 Фев 2016, 11:17
Местоположение: България, Варна

Re: Помощ-бях осъден без вина, всички свидетели са в моя защ

Мнениеот ilian_todorov » 17 Май 2016, 14:43

rodnilb написа:Още не е излязло решението на апелативния съд, а трябваше да излезе сега на 15.05.2016 г., защото тогава изтичаше едномесечния срок в, който съда трябва да се произнесе с решение! Чакаме още...
В тази фейсбук група може всеки човек да споделя своя правен проблем, който е имал някога или все още има! В групата се присъедини и съдия Тодор Бойчев, който си мисля, че би отговарял на правните въпроси на хората. Ако желаеш присъедини се и ти и изложи там проблемите, които си имал със закона в България. Това е идеята на групата! А относно ново откритите доказателства и факти по моя случай, какво ще кажеш? Виж, колко основни и важни доказателства излязоха на яве и директно с това се установява моята невинност, но прокурора от апелативната прокуратура във Варна се прави на сляп за новите доказателства и дори си позволява да кара и съда да си затваря очите за тях и продължава да пледира "виновен" за мен без дори да иска да бъдат проверени новите доказателства! Виждаш ли, колко долно и подло постъпват от апелативната прокуратура във Варна в лицето на техния представител по делото ми, прокурор И. Н. Коментирай ако искаш!

Извинявай, не съм се запознал с новите доказателства, а нямам навика да коментирам неща за които нямам представа. По-късно ще намеря време да ги прочета или ти ако искаш ги напиши тук накратко.
В момента съдя Прокуратурата на РБ и Районния съд на града в който съм живял, а и сега посещавам много често заради това, че делото ми продължи повече от 14 години и накрая бе прекратено поради изтичане на абсолютна давност. На първа инстанция ми дадоха мизерните 3 000 лева плюс лихвите. Това правосъдие ли е според теб? :?: Според мен е гавра!
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron