начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Срокове по чл. 234 от НПК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Срокове по чл. 234 от НПК

Мнениеот senator » 11 Мар 2016, 00:14

Здравейте, имам следното питане. В края на 2010г. имах проблем с мои работодатели, и прекратихме взаимоотношенията си. В нач. на 2011 бяха депозирали жалба срещу мен и бях викан на разпит. След няколко месеца заминах за чужбина и от тогава нищо. През миналата година на едно мое прибиране до БГ, разбрах на границата, че полицията ме издирва. Отидох и ШОК... От средата на 2012 има образувано ДП срещу мен и аз съм привлечен като свидетел. За тези няколка год. се прибирах поне няколко пъти до БГ и нищо. Както и да е бях разпитан на ново, дадох си показанията и пак нищо. Почти 5 месеца по-късно се свързват с мен и ми козват, че прокурора иска Очна ставка, м/у мен и бившите ми работодатели. Та питането ми е, това не е ли в нарушение на правата ми гарантирани в чл. 234 от НПК, за сроковете по ДП?
Благодаря предварително на отговорилите.
senator
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 04 Окт 2002, 19:48
Местоположение: Сандански

Re: Срокове по чл. 234 от НПК

Мнениеот katerinakuch » 12 Мар 2016, 23:08

В изключителни случаи този срок може да бъде удължаван от административния ръководител на по-горестоящата прокуратура или от оправомощен от него прокурор.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Срокове по чл. 234 от НПК

Мнениеот ivanov_p » 12 Мар 2016, 23:29

Виновен си, няма какво да го мислим! Признай си, ще ти олекне!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Срокове по чл. 234 от НПК

Мнениеот doc03 » 13 Мар 2016, 01:10

katerinakuch написа:В изключителни случаи този срок може да бъде удължаван от административния ръководител на по-горестоящата прокуратура или от оправомощен от него прокурор.

:roll:
Дрън-дрън ...

ДП е било за 20 дни, калкото да го образуват и да извършат разпитите на пострадалите и да бъдат приложени документи. После е спряно и след местно издирване е възобновено само за няколко дни, колкото да обявят питащия за издирване с цел "установяване на адрес" (тъй като се е скатал в странство). След това през годините си е стояло спряно и от първоначалния срок има икономисан колкото искаш. Освен това има и продължаване с още 4 месеца, т.е. достатъчно за всичко. А веднъж конституиран като свидетел, вече има мерки по ШИС, ЕЗА и прочие....
senator написа:З... Та питането ми е, това не е ли в нарушение на правата ми гарантирани в чл. 234 от НПК, за сроковете по ДП? ...

Чл.234 от НПК не гарантира никакви права, а регулира срокове. Нищо не ти е нарушено, а явно ти си нарушил нечии права, за да има изобщо ДП.

П.П. Само дето очната ставка е най-тъпото ПСД на света ....
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron