начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дете бито от друго малолетно дете в детска градина.

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дете бито от друго малолетно дете в детска градина.

Мнениеот silvi_7878 » 21 Апр 2016, 14:37

Здравейте, не съм сигурна дали въпросът ми е за този форум. Става въпрос за дете в детската градина бито от друго 4-годишно, и е с разбит нос и травмирано психически. Дали може на някого да се повдигне отговорност по някакъв начин. Ясно е, че на детето не може да му се търси, а на ридителя или учителя, при който се е случвало. Или пък гражданско дело по чл. 48 ЗЗД. Как може да се търси отговорност. Или никой не е виновен. :roll:
silvi_7878
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Ное 2013, 09:45

Re: Дете бито от друго малолетно дете в детска градина.

Мнениеот ilian_todorov » 21 Апр 2016, 15:06

silvi_7878 написа:Здравейте, не съм сигурна дали въпросът ми е за този форум. Става въпрос за дете в детската градина бито от друго 4-годишно, и е с разбит нос и травмирано психически. Дали може на някого да се повдигне отговорност по някакъв начин. Ясно е, че на детето не може да му се търси, а на ридителя или учителя, при който се е случвало. Или пък гражданско дело по чл. 48 ЗЗД. Как може да се търси отговорност. Или никой не е виновен. :roll:

Гражданско дело за нанесени вреди срещу учителката и (или) срещу детската градина. Родителите на бияча не са виновни, тъй като са предоставили детето на грижите на детската градина.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Дете бито от друго малолетно дете в детска градина.

Мнениеот silvi_7878 » 21 Апр 2016, 19:53

Благодаря за отговора. По кой текст от закона ще е делото?
silvi_7878
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Ное 2013, 09:45

Re: Дете бито от друго малолетно дете в детска градина.

Мнениеот ilian_todorov » 22 Апр 2016, 01:02

silvi_7878 написа:Благодаря за отговора. По кой текст от закона ще е делото?

Чл. 48 или чл.49 от ЗЗД.
Посъветвай се с адвокат. Може и по телефона безплатно на 070018250.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron