начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

чл.183 НК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


чл.183 НК

Мнениеот svettoslav » 22 Май 2016, 08:47

Известно е, че е резултатно престъпление и неплащнето причинява "вреда". Ако след деянието обаче имаме договор за опрощаване (по някое време на детето вече е навършило пълнолетие и това не се явява недействително съгласно чл 73 СК)можем ли да смятаме, че всичко е ОК? Нямаме плащане, а опрощаване. За споразумение евентуално, за 78а НК .
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: чл.183 НК

Мнениеот teogeo » 22 Май 2016, 18:30

svettoslav написа:Известно е, че е резултатно престъпление и неплащнето причинява "вреда". Ако след деянието обаче имаме договор за опрощаване (по някое време на детето вече е навършило пълнолетие и това не се явява недействително съгласно чл 73 СК)можем ли да смятаме, че всичко е ОК? Нямаме плащане, а опрощаване. За споразумение евентуално, за 78а НК .


Аз не мисля, че е "ОК". След като има опрощаване впоследствие, то имаме просто своего рода възстановяване на имуществените вреди (за да може да има споразумение). Но това няма как да заличи с обратна сила съставомерността на деянието.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: чл.183 НК

Мнениеот svettoslav » 22 Май 2016, 22:19

Това имам предвид. Значи може и 183 ал. 3 НК. И аз така уж го сметам.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: чл.183 НК

Мнениеот teogeo » 22 Май 2016, 22:39

svettoslav написа:Това имам предвид. Значи може и 183 ал. 3 НК. И аз така уж го сметам.


Я, за по-сигурно питай Пейча, па тогава действай :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: чл.183 НК

Мнениеот svettoslav » 22 Май 2016, 23:24

teogeo написа:
svettoslav написа:Това имам предвид. Значи може и 183 ал. 3 НК. И аз така уж го сметам.


Я, за по-сигурно питай Пейча, па тогава действай :mrgreen:
Е, па, за какво да го питам като он така или иначе ще каже 8) Трябва първо обаче да провери съдебната практика. Апа,ако нема такава, да създаде набързо.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron