начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Подбудителство за унищожаване на автомобил

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Подбудителство за унищожаване на автомобил

Мнениеот vivian636 » 01 Авг 2016, 03:44

Привет, уважаеми юристи.
Преди месец се бях скарал с мой братовчед в рвзултат на което му бях набил два шамара. За мое и негово нещастие е имало и други хора които са искали една вечер да се саморазправят с него. Тези хора ги познавам и една вечер ме бяха помолили да му звънна и да го попитам какво прави. Разговора ни продължи две секуни. След това ме помолиха да изпратя номера му със смс на един от хората. Те са му звъняли и са му казали че братовчед ти иска да се види с теб. Искали са да го примамят чрез моето име за да излезе и да се саморазправвят с него. Той не е обърнал внимание на думитебим, но тези момчета са решили да му натрошат колата. Братовчед ми е пуснал сигнал в полицията бях викан на разпити, води се разследване, стигна се до определени имена и сега тези имена ме топят мен като някакъв поръчител или подбудител нали понеже съм се скарал с него и още съм бил афвктира и тези момчета използват случая че съм бил скаран с него и разследващия инспектор знае този вариант.
Според вас какъв би бил най-добрия ход, който ще е добре да направя освен да си наема адвокат? Какво биха били последствията за мен в този случай? Много ли е сериозно положението според вас?
vivian636
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Дек 2013, 03:56

Re: Подбудителство за унищожаване на автомобил

Мнениеот ivan_lawyer » 01 Авг 2016, 07:52

Чак подбудителство - не мисля, по принцип самопризнанията и свидетелите трябва да се оценяват от органите - тук ако има кръстосана справка - я кажи - точно какво, после следващият разпитван, тук може да излезе нещо. Противоречие в показанията - на това се основава цялата работа. По принцип съдът е склонен да отмята обвинения, още повече, че касае неясни събития. Разбира се, трябва адвокат да организира нещата, но може и без адвокат.
Не подписвайте споразумение за условна присъда - тоест - освобождаване по взаимно съгласие (чл. 78а НК), просто животът е много дълъг, тепърва ще имате много перипетии, случки, събития, примерно - абитуриентски балове, казарма вече няма, но разни такива неща - представете си - с условна присъда да не можете за риба отидете.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Подбудителство за унищожаване на автомобил

Мнениеот dimist » 01 Авг 2016, 15:06

Всъщност, споразумението за прекратяване на наказателното производство и освобождаването от наказателна отговорност по член 78А с налагане на административно наказание са съвсем различни процедури. По 78А процедурата не иска споразумение, става по предложение на прокуратурата или се прилага служебно от съда, ако прокурора е изготвил обвинителен акт.
По същество на питането - ще трябва да оборвате обвинението, защото не се знае как са събирани доказателства дотук.
От поста не може да се разбере дали има образувано досъдебно производство, няма разследващ инспектор, има разследващ полицай или районен инспектор, правомощията им имат малко общо. Очевидно до този момент питащият не е привлечен с постановление ,и въпросите му са твърде теоретични.
dimist
Потребител
 
Мнения: 633
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron