начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Обида

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обида

Мнениеот toni_montana » 07 Авг 2016, 15:28

Здравейте, искам да помоля за съвет. Накратко да разкажа историята: При маневра с моя автомобил, става така, че се засичаме с друга кола, без кой знае каква опасност от удар. Като при ситуацията другия шофьор назидателно ми показва жест с ръцете си да гледам, като по някакъв начин се опитва да ме сплаши. При което аз от колата вдигам ръце и му казвам добре бе и продължавам, без да се занимавам повече. На другия ден с въпросния се срещаме и той започва да ми казва: Абе ти вчера на къв ми се правиш, защо не съм му се извинил, искаш ли сега да те удара и да те оставя тук(въпросния е от типа напомпени батки фитнес мания). След това започна да ме обижда, като ме нарече с 2-е обидни думи(ситуацята става на оживена улица пред много хора). Казва ми знам ти колата, ще си имаш проблеми и т.н. Случката продължи около 5 минути. След което дойде някакъв и застана между нас и горе долу това беше. Какво ще ме посъветвате да направя. Благодаря
toni_montana
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2016, 15:12

Re: Обида

Мнениеот doc03 » 08 Авг 2016, 00:33

Научи се да караш така, че да не пречиш на другите. Не говоря за предпоставки за ПТП, а просто да не пречиш на останалите да си карат колите.
Това на какъв си попаднал и т.н. няма значение. .... следващият път може да е някой шизофреник, или някой на 6 водки, и може да стане така, че да не можеш да пишеш.
Това от мен.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Обида

Мнениеот toni_montana » 08 Авг 2016, 12:36

doc03 написа:Научи се да караш така, че да не пречиш на другите. Не говоря за предпоставки за ПТП, а просто да не пречиш на останалите да си карат колите.
Това на какъв си попаднал и т.н. няма значение. .... следващият път може да е някой шизофреник, или някой на 6 водки, и може да стане така, че да не можеш да пишеш.
Това от мен.

Ок де, само че, при ситуацията с автомобилите, колкото вина имам и аз, според мен, толкова има и той, защото навлиза на паркинг, от другото платно, като пресича непрекъсната линия и ми идва косо от горната страна, при моя маневра на заден ход и последваща моя маневра напред за излизане от същия паркинг. След което той се опитва да ме респектира и заплашва с жестове, е аз какво да направя в тази ситуация да му се усмихна ли
toni_montana
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2016, 15:12

Re: Обида

Мнениеот jhoro » 08 Авг 2016, 16:41

Случая с конфликтната ситуация с МПС е едно, а случая с обидите и заплаха с физическа саморазправа - съвсем друго. Второто навежда на мисълта за прилагане на УБДХ
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron