начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Ловец

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ловец

Мнениеот king_diamond » 16 Сеп 2016, 00:42

Здравейте госпожи и господа! Мога ли да стана ловец,след като съм осъждан по 343 б1 и съм реабилитиран по право? Благодаря предварително!
king_diamond
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 23 Авг 2010, 15:28

Re: Ловец

Мнениеот lawchoice » 16 Сеп 2016, 02:18

king_diamond написа:Здравейте госпожи и господа! Мога ли да стана ловец,след като съм осъждан по 343 б1 и съм реабилитиран по право? Благодаря предварително!


Като чета темите, в които си участвал, гласувам с две ръце за допълнително ограничаване режима на притежаване на огнестрелно оръжие. Може вместо глиган да отстреляш свой другар... Хора като теб имат нужда преди всичко от специализирана психологическа помощ /относно отказването от алкохола/.

Не се сдържах, какво да направя...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Ловец

Мнениеот svettoslav » 20 Сеп 2016, 21:43

king_diamond написа:Здравейте госпожи и господа!


Драстеее ! :lol:

king_diamond написа: Мога ли да стана ловец,след като съм осъждан по 343 б1 и съм реабилитиран по право? Благодаря предварително!


Не е изключено в случай, че ловиш глиганите с ръце или по друг подходящ начин.Например,за риболов не се изисква носене на оръжие.Пак е вид ЛОВ.

Има субективни критерии също.За МВР-цели реабилитацията си е реабилитация.Но криминалната регистрация за извършеното НОХД-деяние си остава дори след реабилитацията.И това не е просто оперативна информация,а свързана с доказано престъпление,за което си бил осъден.

*Но може да се пробваш като пазач на резерват или нещо от сорта,примерно,ако решат че не става ловджия от теб.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Ловец

Мнениеот king_diamond » 23 Сеп 2016, 20:06

Благодаря на всички "добронамерени и ""културни"" Иуристи" взели отношение по темата" Можете да ми честитите (и да се явите на опреснителен по право) не само,че съм ловец,но и карам курсове за "нарезно цевно оръжие" повече четете,по-малко пишете! ;) Всичко добро от д-р Маринов и НАЗДРАВЕ! :)
king_diamond
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 23 Авг 2010, 15:28

Re: Ловец

Мнениеот doc03 » 23 Сеп 2016, 20:46

Тъй де, тъй, не мога да не уважавам тези, които се грижат да не оставам без работа ..... нали?!
... наздраве, щом си рекъл! ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Ловец

Мнениеот ilian_todorov » 23 Сеп 2016, 21:45

svettoslav написа:
king_diamond написа:Здравейте госпожи и господа!


Драстеее ! :lol:

king_diamond написа: Мога ли да стана ловец,след като съм осъждан по 343 б1 и съм реабилитиран по право? Благодаря предварително!


Не е изключено в случай, че ловиш глиганите с ръце или по друг подходящ начин.Например,за риболов не се изисква носене на оръжие.Пак е вид ЛОВ.

Има субективни критерии също.За МВР-цели реабилитацията си е реабилитация.Но криминалната регистрация за извършеното НОХД-деяние си остава дори след реабилитацията.И това не е просто оперативна информация,а свързана с доказано престъпление,за което си бил осъден.

*Но може да се пробваш като пазач на резерват или нещо от сорта,примерно,ако решат че не става ловджия от теб.[/quote



Ти защо реши, че човекът има криминална регистрация?
Брат ми има условна присъда за престъпление по чл.252, ал.2 от НК, а няма криминална регистрация.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Ловец

Мнениеот lawchoice » 23 Сеп 2016, 21:57

king_diamond написа:Благодаря на всички "добронамерени и ""културни"" Иуристи" взели отношение по темата" Можете да ми честитите (и да се явите на опреснителен по право) не само,че съм ловец,но и карам курсове за "нарезно цевно оръжие" повече четете,по-малко пишете! ;) Всичко добро от д-р Маринов и НАЗДРАВЕ! :)


Затова написах, че е необходимо допълнително затягане на режима, за хора с навици, като твоите. Ако отново пиеш, наздраве и от мен!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Ловец

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Сеп 2016, 22:03

В МВР, примерно в КАТ се пазят дълговечно регистрите на КАТ. Примерно - на баира са те хванали с непозволено изпреварване - - ама това е станало 1972 година, няма значение - пази се. То тогава два мотоциклета и една кола са минавали - няма значение. Досието се пази - виждал съм. И хората от полицията си вярват че така трябва. То е и някакво светоусещане това. Има нужда от полиция - но е просто ненужна всъщност. Това е в противовес на всякакви норми - административна давност, изпълнителна давност, погасителна давност, преследвателна давност.
Що не ни татуират един път завинаги и да се свърши - примерно - на челото да пише "Осъден за изпреварване". По член и алинея.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Ловец

Мнениеот king_diamond » 24 Сеп 2016, 11:36

Единствено Иван май се оказа вещ!!!
Светославеееее повече чети,по-малко коментирай,като незнаеш!!!Мерси Ванка,едва от теб разбрах за какво иде реч!!!
king_diamond
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 23 Авг 2010, 15:28

Re: Ловец

Мнениеот svettoslav » 24 Сеп 2016, 19:41

И ловец съм, ииииии рибар съм. .....на закона мамата е.ал съм....
Тарурай рару -раарара рааай.... :lol:
king_diamond написа:Единствено Иван май се оказа вещ!!!
Светославеееее повече чети,по-малко коментирай,като незнаеш!!!Мерси Ванка,едва от теб разбрах за какво иде реч!!!


Престъпник нещастен, пияна гарга долнопробна, ти ли си тоя, който ще ми казва какво и как да чета, бе лешояд с лешояд :!:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Ловец

Мнениеот svettoslav » 24 Сеп 2016, 19:45

ilian_todorov написа:


Ти защо реши, че човекът има криминална регистрация?
Брат ми има условна присъда за престъпление по чл.252, ал.2 от НК, а няма криминална регистрация.


Консултирах се с брат ти, с братовчед ти и с леля ти. От тях знам тези неща
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Ловец

Мнениеот lawchoice » 25 Сеп 2016, 00:07

king_diamond написа:Единствено Иван май се оказа вещ!!!...

Една закачка, по средата на този уикенд, за разведряване на обстановката, Хайде уточни, за каква вещ "иван" става въпрос - движима или недвижима? :wink:

:wink:
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Ловец

Мнениеот king_diamond » 02 Окт 2016, 23:04

Хехехе,Свтльо,хем некомпетентен,хем нервен,че и груб...обижда ;) Ако познаваше закона,щеше да знае,че е подсъдно,ноооо,мама и тати купили дипломата,то от къде да знае детИто :D :D :D Чети Светльо,четииии,не си губи времето да даваш некомпетентни мнения във форуми,а чети,моето момченце! ;)
king_diamond
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 23 Авг 2010, 15:28

Re: Ловец

Мнениеот svettoslav » 03 Окт 2016, 00:45

king_diamond написа:Хехехе,Свтльо,хем некомпетентен,хем нервен,че и груб...обижда ;) Ако познаваше закона,щеше да знае,че е подсъдно,ноооо,мама и тати купили дипломата,то от къде да знае детИто :D :D :D Чети Светльо,четииии,не си губи времето да даваш некомпетентни мнения във форуми,а чети,моето момченце! ;)



Е кой е казал, че не е подсъдно?
Просто е трудно доказуемо :!:
Но ако се понапънеш и с точен мерник с три промила , може да уцелиш някоя лисица в левия т*шак
:lol: :mrgreen:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron