начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Какви причини отлагат съдебно заседание?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Какви причини отлагат съдебно заседание?

Мнениеот bestman » 18 Сеп 2016, 05:16

Здравейте!

Може ли някой да ми каже къде да прочета или да ми отговори какви причина отлагат съдебно заседание за друга дата при положение, че няма даден ход на делото?

Благодаря Ви предварително!
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01

Re: Какви причини отлагат съдебно заседание?

Мнениеот ivan_lawyer » 18 Сеп 2016, 10:46

Призовани са страните ли?
Ако всички са получили призовки - малко трудно. Ако са с адвокати - още по-трудно.

Медицинското трябва да е супер сложно-има много сериозни изисквания - за леглови режим, за пълна обездвиженост и т.н.
Дело може да се отложи с някакво искане - например - искате допълнително от съда нещо като лихва, като нови иск - но пак в заседанието ще се реши това - даже и това не става.

Не -знам - някакво становище ако трябва да се даде.
Аз обикновено привличам трето лице - помагач. Но не го правя заради хронологията да отместя датата - а когато видя че губя - тогава ми се нуждае защитата от това.
Някое трето лице - ако се призове - ще трябва наново. Трябва да е доверен човек обаче.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Какви причини отлагат съдебно заседание?

Мнениеот bestman » 20 Сеп 2016, 04:25

Болничен - бъбречна криза достатъчна предпоставка за отлагане ли е?
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01

Re: Какви причини отлагат съдебно заседание?

Мнениеот ivanov_p » 20 Сеп 2016, 10:33

Бъбречната криза е положително явление в живота на всеки измамник! Тя настъпва внезапно и няколко часа след преминаването никакви изследвания не могат да я установят, т.е. да те хванат, че си лъгал. Така се освободих от един запас за 12 дни, но тъпите военни не знаеха за тънкостите на това заболяване и след това ме привикаха за 45 дена.
Ако съдията е запознат с болестите ще мине, но ако попаднеш на неграмотен медицински ще опъваш каиша. Практиката ме е научила на едно - колкото по-прост е мамения, толкова по-трудно е на измамника!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Какви причини отлагат съдебно заседание?

Мнениеот svettoslav » 20 Сеп 2016, 21:50

А затруднения с уринирането имате ли? :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 19 госта


cron