начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Обиск на частен дом без разрешение?!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот stanimr » 14 Окт 2016, 00:38

svettoslav написа:
stanimr написа:
Ти така ли правиш, само на лепило ли караш?
Само с това ли можеш да помогнеш? :D


Е малко ли помогнахме. Само до сега съм изгубил от вас вече 110лв. по наредбата. Ако можех, щях да изпуша 2-3 стека от цигарите, за да не се стигне до съд и да падне обвинението, но за съжаление ги отказах.
Виж, ако бяха ви хванали с алкохол, щяхме да го пресушим с дознателя. Но само ако ме наемете, разбира се. - Никога не пия без правно основание.

*Хубаво си опичайте акъла и двамата (вие сте почти съучастник вече ).
Тъй като ако ви се падне служебен защитник като един колега, който днес ме навести в кантората, най - малко ще пада голям смях.
Той защитавал онзи ден един субект още по - бандит от вашия брътчед . Фалшиви маркови дрехи продава на пазара.
Но дори и след делото, не е сигурен дали е приключило със споразумение или по съкратено съдебно следствие. За него няма разлика в процедурите.
Подсъдимия ром, с два магазина на пазара, иначе и той ползва служебен защитник. Но пък за сметка на това -високо квалифициран.


Супер. Много благодаря за безплатните съвети.
Много забавни коментари, бих седнал да пия с теб и то с голямо удоволстевие, но не бих те наел като адвокат.
stanimr
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Окт 2016, 23:43

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот svettoslav » 14 Окт 2016, 01:16

stanimr написа:
Супер. Много благодаря за безплатните съвети.
Много забавни коментари, бих седнал да пия с теб и то с голямо удоволстевие, но не бих те наел като адвокат.


То няма и нужда, бе, Станимирчо.
Ако стане напечено обаче и се чудите да оспорвате ли и как експертизата, в случай че действително оценката й води към съда, мога да те свържа с една колежка с голяма уста. Тя е и медиатор даже.

От тази голяма нейна уста действително много неща излизат, но и много влизат. Така че. ......но пък условната ви е в кърпа вързана с нея.
Ти като роднина също може да го защитаваш.Законът позволява на най - близките. Като негов побратим може да блеснеш в съда.
Ще кажеш че си му брат (така го чувствуваш тъй или иначе ),така може да го представляваш.

* За пиенето, трудно ще стане да ме черпиш. Нямаш толкова пари. Но на два контейнера цигари мога да им намеря място . Имам много голяма плевня,охранявана от двама бивши затворници. Единия съвсем случайно попадна там навремето. Имаше служебен защитник, който пропусна срока за обжалване на една ефективна присъда от 3 месеца лишаване от вазелин, за която всички смятаха че ще е условна, особено неюристите от махалата, понеже не беше осъждан и му бе за пръв път.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот stanimr » 14 Окт 2016, 02:09

svettoslav написа:
stanimr написа:
Супер. Много благодаря за безплатните съвети.
Много забавни коментари, бих седнал да пия с теб и то с голямо удоволстевие, но не бих те наел като адвокат.


То няма и нужда, бе, Станимирчо.
Ако стане напечено обаче и се чудите да оспорвате ли и как експертизата, в случай че действително оценката й води към съда, мога да те свържа с една колежка с голяма уста. Тя е и медиатор даже.

От тази голяма нейна уста действително много неща излизат, но и много влизат. Така че. ......но пък условната ви е в кърпа вързана с нея.
Ти като роднина също може да го защитаваш.Законът позволява на най - близките. Като негов побратим може да блеснеш в съда.
Ще кажеш че си му брат (така го чувствуваш тъй или иначе ),така може да го представляваш.

* За пиенето, трудно ще стане да ме черпиш. Нямаш толкова пари. Но на два контейнера цигари мога да им намеря място . Имам много голяма плевня,охранявана от двама бивши затворници. Единия съвсем случайно попадна там навремето. Имаше служебен защитник, който пропусна срока за обжалване на една ефективна присъда от 3 месеца лишаване от вазелин, за която всички смятаха че ще е условна, особено неюристите от махалата, понеже не беше осъждан и му бе за пръв път.


Благодаря човек, разбрах каквото трябва!
Пък за черпенето ще дръпна кредит ако трябва :wink:
stanimr
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Окт 2016, 23:43

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот teogeo » 14 Окт 2016, 09:32

svettoslav написа:
stanimr написа:
Супер. Много благодаря за безплатните съвети.
Много забавни коментари, бих седнал да пия с теб и то с голямо удоволстевие, но не бих те наел като адвокат.


То няма и нужда, бе, Станимирчо.
Ако стане напечено обаче и се чудите да оспорвате ли и как експертизата, в случай че действително оценката й води към съда, мога да те свържа с една колежка с голяма уста. Тя е и медиатор даже.

От тази голяма нейна уста действително много неща излизат, но и много влизат. Така че. ......но пък условната ви е в кърпа вързана с нея.
Ти като роднина също може да го защитаваш.Законът позволява на най - близките. Като негов побратим може да блеснеш в съда.
Ще кажеш че си му брат (така го чувствуваш тъй или иначе ),така може да го представляваш.

* За пиенето, трудно ще стане да ме черпиш. Нямаш толкова пари. Но на два контейнера цигари мога да им намеря място . Имам много голяма плевня,охранявана от двама бивши затворници. Единия съвсем случайно попадна там навремето. Имаше служебен защитник, който пропусна срока за обжалване на една ефективна присъда от 3 месеца лишаване от вазелин, за която всички смятаха че ще е условна, особено неюристите от махалата, понеже не беше осъждан и му бе за пръв път.


Както са го рекли хората: "Като не щеш "Мура"... пуши си цигарите без бандерол". Е, убихме римата, ама...
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот stanimr » 16 Окт 2016, 00:41

teogeo написа:
svettoslav написа:
stanimr написа:
Супер. Много благодаря за безплатните съвети.
Много забавни коментари, бих седнал да пия с теб и то с голямо удоволстевие, но не бих те наел като адвокат.


То няма и нужда, бе, Станимирчо.
Ако стане напечено обаче и се чудите да оспорвате ли и как експертизата, в случай че действително оценката й води към съда, мога да те свържа с една колежка с голяма уста. Тя е и медиатор даже.

От тази голяма нейна уста действително много неща излизат, но и много влизат. Така че. ......но пък условната ви е в кърпа вързана с нея.
Ти като роднина също може да го защитаваш.Законът позволява на най - близките. Като негов побратим може да блеснеш в съда.
Ще кажеш че си му брат (така го чувствуваш тъй или иначе ),така може да го представляваш.

* За пиенето, трудно ще стане да ме черпиш. Нямаш толкова пари. Но на два контейнера цигари мога да им намеря място . Имам много голяма плевня,охранявана от двама бивши затворници. Единия съвсем случайно попадна там навремето. Имаше служебен защитник, който пропусна срока за обжалване на една ефективна присъда от 3 месеца лишаване от вазелин, за която всички смятаха че ще е условна, особено неюристите от махалата, понеже не беше осъждан и му бе за пръв път.


Както са го рекли хората: "Като не щеш "Мура"... пуши си цигарите без бандерол". Е, убихме римата, ама...


Яж ми сгура.
Допълних...
stanimr
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Окт 2016, 23:43

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот stanimr » 20 Окт 2016, 15:04

Резултат: Споразумение, 3м условна присъда със срок 3г и 200 лв глоба + 120 лв разноски + 600лв адвокат.
stanimr
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Окт 2016, 23:43

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот teogeo » 20 Окт 2016, 16:43

stanimr написа:Резултат: Споразумение, 3м условна присъда със срок 3г и 200 лв глоба + 120 лв разноски + 600лв адвокат.


И кой изяде сгура накрая? :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот svettoslav » 21 Окт 2016, 00:30

teogeo написа:
stanimr написа:Резултат: Споразумение, 3м условна присъда със срок 3г и 200 лв глоба + 120 лв разноски + 600лв адвокат.


И кой изяде сгура накрая? :mrgreen:


Е как кой?
Братовчеда, кой друг! ?!
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот svettoslav » 21 Окт 2016, 00:46

Съставомерната сума не беше ли към 3 минимални работни заплати при този състав?
Немаловажен случай се казва . Тук идва малко над 2.
Ако инфото е коректно -точно 900 лв.
Остава адм. нарушение.
Колегата от кантората бивш дознател се позачуди на тая цена от 7.50.
Аз ако бях щях да рискувам. Така или иначе повече от това наказание, едва ли. Пак признава фактите, минава по съкратеното и си пледира невинен.
Нещо ми намирисва.
Имах една клиентка, при това бе излязла съвсем скоро от затвора, три пъти я хващаха с цигари и все я помилваха, докато накрая влезе на топло за продължавано престъпление.

За 12 стека -условна? Сериозна работа. Да не е убил папата?
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот svettoslav » 21 Окт 2016, 01:13

Тук толкова ли няма още един пушач в тая къща?
Ако двама пушат , друга работа. Но той си признал пък. Макар и без адвокат, е факт и може да дръпнат някого за лъжесвидетелстване.

П. П. Ама той вярно, че отказва адвокат човека първоначално.

Условната присъда е сериозна работа. Но пък и каквото сам си го направиш. . .
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот lexy21 » 21 Окт 2016, 09:41

svettoslav написа:Съставомерната сума не беше ли към 3 минимални работни заплати при този състав?


Не знам такова нещо - преди време бях попаднала на нещо подобно в един въззизивен акт и тогава нарочно рових доста време, за да установя от къде е дошъл този извод - инщо подкрепящо го не намерих и си остана декларацията на същия този състав, че е "съгласно приетото от съдебната практика" (естествено, нецитирана такава). При нас не се споделя, а и гледам, че ВКС също не го споделя и ги "опрасква" за много по-малко.

svettoslav написа:Колегата от кантората бивш дознател се позачуди на тая цена от 7.50.


Тази цена е фиксира в чл. 71, ал. 1, т. 1 ППЗАДС за цигари, които нямат пазарен аналог у нас.

Условната присъда си ок, просто защото има долна граница на предвиденото наказание лишаване от свобода и не може да се заменя с пробация - наказанието е определено под най-ниския размер и на минимума съгласно чл. 39, ал. 1 от НК. Можело е единствено да се споразумеят да не се налага кумулативно предвиденото по-леко наказание глоба.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот svettoslav » 21 Окт 2016, 11:59

Знам че няма долна граница. Условна е единствено възможното.

Аз не се сещам какъв акт точно съм чел. Но няма какво да губи човек.
Не че цигарите са малко, но няма изяснен критерий. Затова е важно всичко в конкретния случай.
"Признал " си бил.
Ами да не си си признавал. Въпреки че са за 4 месеца цигари, ако въпросния е пушач и няма данни да продава. .....и тинтири -минтири смекчаващи обстоятелства. ......Защо да не се направи компромис на човека?
Просто трябвало още един да посочи че и той пуши от тях. Което не е лъжа.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот svettoslav » 21 Окт 2016, 13:05

А това за трите МРЗ явно са го взаимствали от други състави. Където се касае за определени"размери" но вещите обаче. Или относно някакви имотни вредни последици.
В момента не се сещам за конкретно престъпление, но имаше няколко такива.
Иначе за цигарите "Немаловажен " си се преценява съгласно чл. 93. Но все трябва да има определен ориентир - една или две МРЗ примерно Това нещо неслучайно е написано.
И този "Немаловажен случай " определено не касае 2-3 стека, тъй като тогава обществената опасност е явно никаква (чл. 9 ал 2).
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот lexy21 » 21 Окт 2016, 13:29

svettoslav написа:И този "Немаловажен случай " определено не касае 2-3 стека, тъй като тогава обществената опасност е явно никаква (чл. 9 ал 2).

Има разлика между маловажен (93, т. 9) и малозначителен (чл. 9, ал. 2) и то съществена.
И няма спор, че паричната равностойност на предмета на престъплението е важен фактор, но не и единственият и определящ такъв.
А по въпроса с това кой пушил, кой не - не мисля, че има особено значение, особено след промяната на състава на престъплението, с която се криминализира простото държане, а не само държането на склад, както беше преди.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Обиск на частен дом без разрешение?!

Мнениеот stanimr » 21 Окт 2016, 14:43

teogeo написа:
stanimr написа:Резултат: Споразумение, 3м условна присъда със срок 3г и 200 лв глоба + 120 лв разноски + 600лв адвокат.


И кой изяде сгура накрая? :mrgreen:


Доволни сме!
stanimr
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Окт 2016, 23:43

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron