начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

PR експерт в bTV длъжностно лице ли е?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


PR експерт в bTV длъжностно лице ли е?

Мнениеот xnikolanx » 14 Окт 2016, 01:57

Здравейте, може да ви се стори глуповат въпроса ми и вероятно напълно основателно, но прощавайте, не съм наясно с правната терминология. Нарушена ми е личната кореспонденция. В писмо до служител на бтв(PR експерт), въпросния служител е споделил публично(във фейсбук) този мейл, в който се съдържат лични данни, като телефонен номер и прочие. Погледнах чл. 171, там пише интересни неща. "(2) Ако деянието е извършено от длъжностно лице, което се е възползувало от служебното си положение, наказанието е лишаване от свобода до две години, като съдът може да постанови и лишаване от право по чл. 37, ал. 1, точка 6 ."

"(4) (Нова - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Когато деянието по ал. 3 е извършено с користна цел или са причинени значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба до пет хиляди лева."

Погледнах и: " Чл. 171а. (Нов - ДВ, бр. 26 от 2010 г.)
(1) (Изм. и доп. – ДВ, бр. 24 от 2015 г., в сила от 31.03.2015 г.) Който противозаконно придобие, съхранява, разкрие или разпространи данни, каквито се събират, обработват, съхраняват или използват съгласно Закона за електронните съобщения, се наказва с лишаване от свобода до три години или пробация.

(2) Когато деянието по ал. 1 е извършено с користна цел, наказанието е лишаване от свобода от една до шест години."

Длъжностно лице ли е? Чл.171а отнася ли се за проблема ми? Въпросния служител подлежи ли на наказание предвиждано от Чл.171а? Дали имам право и на някаква компенсация за причинените вреди, след разпространяване на номера ми получих заплахи и обиди.
xnikolanx
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 15 Сеп 2010, 01:04

Re: PR експерт в bTV длъжностно лице ли е?

Мнениеот teogeo » 14 Окт 2016, 10:55

xnikolanx написа:Здравейте, може да ви се стори глуповат въпроса ми и вероятно напълно основателно, но прощавайте, не съм наясно с правната терминология. Нарушена ми е личната кореспонденция. В писмо до служител на бтв(PR експерт), въпросния служител е споделил публично(във фейсбук) този мейл, в който се съдържат лични данни, като телефонен номер и прочие. Погледнах чл. 171, там пише интересни неща. "(2) Ако деянието е извършено от длъжностно лице, което се е възползувало от служебното си положение, наказанието е лишаване от свобода до две години, като съдът може да постанови и лишаване от право по чл. 37, ал. 1, точка 6 ."

"(4) (Нова - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Когато деянието по ал. 3 е извършено с користна цел или са причинени значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба до пет хиляди лева."

Погледнах и: " Чл. 171а. (Нов - ДВ, бр. 26 от 2010 г.)
(1) (Изм. и доп. – ДВ, бр. 24 от 2015 г., в сила от 31.03.2015 г.) Който противозаконно придобие, съхранява, разкрие или разпространи данни, каквито се събират, обработват, съхраняват или използват съгласно Закона за електронните съобщения, се наказва с лишаване от свобода до три години или пробация.

(2) Когато деянието по ал. 1 е извършено с користна цел, наказанието е лишаване от свобода от една до шест години."

Длъжностно лице ли е? Чл.171а отнася ли се за проблема ми? Въпросния служител подлежи ли на наказание предвиждано от Чл.171а? Дали имам право и на някаква компенсация за причинените вреди, след разпространяване на номера ми получих заплахи и обиди.


Чл. 93. Указаните по-долу думи и изрази са употребени в този кодекс в следния смисъл:

1. "Длъжностно лице" е това, на което е възложено да изпълнява със заплата или безплатно, временно или постоянно:

а) служба в държавно учреждение, с изключение на извършващите дейност само на материално изпълнение;

б) (изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., доп., бр. 62 от 1997 г., бр. 43 от 2005 г.) ръководна работа или работа, свързана с пазене или управление на чуждо имущество в държавно предприятие, кооперация, обществена организация, друго юридическо лице или при едноличен търговец, както и на частен нотариус и помощник-нотариус, частен съдебен изпълнител и помощник-частен съдебен изпълнител;
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: PR експерт в bTV длъжностно лице ли е?

Мнениеот xnikolanx » 14 Окт 2016, 12:27

Вече разбрах, че не е длъжностно лице.
xnikolanx
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 15 Сеп 2010, 01:04


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron