начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Основание за съдебно производство

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Основание за съдебно производство

Мнениеот full_bass » 11 Дек 2016, 01:23

Здравейте приятели,
Обида, заплаха, че ще ме палят, както и личното ми имущество (автомобила ми) от човек с установена (вече) самоличност.
Подадох жалба в полицията с подробно описание срещу неизвестен извършител. Причина за случката стана неправилното паркиране на автомобила ми, съответно блокирането и невъзможността човека да потегли с колата си.
След няколко дни получих обаждане от полицая, че човека бил при него, признал си всичко, обаче бил афектиран и заради това така реагирал, извинявал се за случката. Полицая пусна (явно) на високоговорител и ме помоли аз също да се извиня, както и направих още и в момента на случката.
На следващия ден ме извикаха в районното за да подпиша протокол, че е установена самоличността му, разпитан е свидетел на случката (който абсолютно потвърждава) за това, че е предупреден да не ми отправя повече закани и заплахи.
Евала за светкавичната реакция (2-3 дни) на полицая, но тя по никакъв начин не ме удовлетворява.
Въпроса ми е, имам ли основание да заведа съдебно производство, заради обида и заплаха за мен и имуществото ми? Споделих в една от срещите ми с полицая, че ако се установи самоличността му ще го съдя и той ми отговори, че ще "ИЗЛЕЗЕ, ЧЕ 'НИЕ' СМЕ СЕ НАМЕСИЛИ", което по никакъв начин не разбрах какво означава.
Към какъв адвокат следва да се обърна?

П.С. Свидетелят е служител (някъде) и след разговор с него абсолютно ми потвърди, че би се явил в съда като такъв и би повторил показанието си пред полицията, а в същност и на действителността.

П.С. 2 Аз съм абсолютно виновен в случая, но категорично не считам реакцията му и саморазправата за правилна.

Благодаря за съветите!
full_bass
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Окт 2010, 23:26

Re: Основание за съдебно производство

Мнениеот svettoslav » 11 Дек 2016, 18:31

full_bass написа: Споделих в една от срещите ми с полицая, че ако се установи самоличността му ще го съдя и той ми отговори, че ще "ИЗЛЕЗЕ, ЧЕ 'НИЕ' СМЕ СЕ НАМЕСИЛИ", което по никакъв начин не разбрах какво означава


То, и той самия не знае точно какво означава казаното от него.

В зависимост от това каква е точно заплахата, ще се прецени и какво дело евентуално да се води.
Това са сериозни неща.Обидата е самостоятелно нещо, но ако има ясни, конкретни закани против личността, това ще ви улесни много.
При подобна ситуация вие самият ще сте свидетел (освен други , ако има ).
Ако е само обида, ще ви е нужен човек.
Всичко се свежда до квалификацията на действията му . Една дума обръща всичко. От дребно хулиганство- в престъпно такова . Респективно -в закана за телесна повреда и тн.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Основание за съдебно производство

Мнениеот svettoslav » 12 Дек 2016, 20:35

Прочетох въпроса, но няма как да отговоря, тъй като явно не ползувате лични съобщения. Само изпращате такива. Не получавате. Трябва да включите опцията за това.

Просто от полицията не им се занимава по - нататък.
И не е докладвано на прокурор.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron