начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Запор на сметка от ЧСИ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот jab4eto » 14 Фев 2017, 19:57

Здравейте,

ЧСИ има ли право да запорира моя сметка към която има детска дебитна карта.

Ситуацията е следна...в ПИБ открих на дъщеря ми детска дебитна карта за деца под 14 г. на която е изписано нейното име, към карта от банката откриха сметка на мое име защото дъщеря ми е под 14г. Използвам картата да изпращам по някога пари на дъщеря ми която живее с бившата ми жена в Испания. По тази сметка и карта превеждам парите за издръжката и когато има нужда от други пари.
В ПИБ имам още две сметки на мое име и те са със запор, за тях нямам претенции, но за сметката към която е вързана детската карта имам претенции.

Осъден съм за наследен дълг към Топлофикация Враца след като майка почина.

Какво трябва да предприема.


Благодаря.
jab4eto
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 02 Юни 2007, 23:27

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот ivanov_p » 14 Фев 2017, 20:30

Внасяйте парите на името на жена ви с точно основание, за да не се окаже последствие, че не сте плащали издръжка.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот jab4eto » 14 Фев 2017, 22:45

Аз до сега съм ги внисал по сметката на дебитната карта която е на името на дъщеря ми. Пък от транзакциите се вижда че се тегли от Испания, където е дъщеря ми.

Питането ми беше след като сметката е на мое име а дебитната карта към тази сметка е на името на дъщеря ми и само тя тегли от тази сметка има ли смисъл да говоря с ЧСИ да отблокират само тази сметка или да не се занимавам с тях.

Имам ли някакво основание по някой член по който мога да обжалвам само за тази сметка.
jab4eto
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 02 Юни 2007, 23:27

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот ivanov_p » 15 Фев 2017, 10:31

Основанието е жена ти да те осъди за издръжка на дъщерята. Другото е да се позовеш на несеквистируемост, т.е. не могат да ти взимат до 470 лв. чисти от заплатата, но това отгоре могат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот bobi9 » 15 Фев 2017, 10:34

Не. Открийте и сметка на нейно име.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот tsvetelinag » 15 Фев 2017, 12:16

Ако не сте титуляр на сметката, не би следвало да Ви налагат запор върху нея. От значение е и какъв е видът на сметката. Ако вземанията от сметката са изцяло на дъщеря Ви и нейната майка, това не представлява имущество, което да служи за удовлетворение на Вашите кредитори.
tsvetelinag
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Фев 2017, 12:13

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот svettoslav » 15 Фев 2017, 13:49

bobi9 написа:Не. Открийте и сметка на нейно име.


Така е, да.

tsvetelinag написа:Ако не сте титуляр на сметката, не би следвало да Ви налагат запор върху нея.


Там е работата, че е титуляр. Сметката е негова.Парите по нея не са на другиго. Едно и също е.
А дебитни карти дават възможност на други лица да теглят.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот ilian_todorov » 15 Фев 2017, 14:26

ivanov_p написа:Основанието е жена ти да те осъди за издръжка на дъщерята. Другото е да се позовеш на несеквистируемост, т.е. не могат да ти взимат до 470 лв. чисти от заплатата, но това отгоре могат.

Защо да не могат? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron