начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот ivanmarinov52 » 20 Ное 2017, 17:25

Присъда от Районен съд за цигари без бандерол (намерени в гараж - не е доказано, че са на собственика на гаража, но все пак присъда има), която е обжалвана пред Окръжен съд в същия град. Този съд изисква от родното място удостоверение за съдимост, но получава такова с данните на друг човек с близко име. На база на това, Окръжният съд издава присъда, която е "по-голяма" от тази на Районния. Вместо отмяна на решението на Районния съд се постановява по-голямо наказание, защото другият човек (с близкото име) има две присъди в миналото. Никой не забелязва, че това не е Удостоверение за осъденото лице.
Осъденият иска да възобнови делото. Срокът е до към 10 декември 2017 г.
Търсим подходящ адвокат.
Дано съм успял да предам правилно ситуацията. Осъденият ми е много близък.
ivanmarinov52
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2017, 16:04

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот svettoslav » 20 Ное 2017, 19:31

ivanmarinov52 написа:Осъденият ми е много близък.


Стига бе, близък ви е?
Ние тук се занимаваме само с по -далечни роднини на питащите. 8)

Несериозно е да чакате 20 дни преди изтичането на срока.

Особено пък с абсурдната хипотеза със справката за съдимост. Това е случай 1:10 000.
Ако е вярно това, което пишете, досега адвоката ви и сам щеше да го възобнови сигурно.
Или си нямате работа в момента, или нещата не са съвсем така.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот ivanmarinov52 » 21 Ное 2017, 16:38

Нещата са точно така, но премълчах, че адвокатът е приятел с шефа на Окръжния съд, като предположих, че бихте се сетили за "важната" причина, поради която на близкия ми човек не му се иска да е същият адвокат.
Този проблем и според мен може да се реши от външен адвокат (например от София).
А за закъснението сте прав - не знам защо чак сега е прозрял, че със същия адвокат няма да станат нещата.
ivanmarinov52
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2017, 16:04

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот svettoslav » 21 Ное 2017, 18:16

ivanmarinov52 написа: - не знам защо чак сега е прозрял, че със същия адвокат няма да станат нещата.


Дали е прозрял наистина или вие така смятате?
Може пък само така да ви се струва.

Но така, както излагате нещата, аз допускам, че точно адвоката му има пръст в изготвеното свидетелство за съдимост. Познавам един, който вади какви ли не документи -от лични карти -до удостоверение за съдимост и дипломи за инженери по космически кораби и др. под.
Не е изключено и самия съдия нарочно да е издал грешно свидетелство.Само и само с цел да увреди вашия близък.
Наистина.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот ivanmarinov52 » 21 Ное 2017, 18:37

Доколкото разбрах, Окръжен съд изисква по служебен път удостоверението от града по месторождение. Предполагам, че там са направили грешката.
Страхуваме се от адвоката, защото той е предложил на моя близък да възобнови и води делото безплатно. Това навежда на мисълта, че делото няма да бъде спечелено, тъй като грешката е направена в Окръжния съд (където, както написах вече, шефът е негов приятел).

Тук, в този форум, дали би откликнал някой адвокат и би поел да възобнови делото? Въпросът ми е към Вас Светослав и към всички.
ivanmarinov52
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2017, 16:04

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот svettoslav » 21 Ное 2017, 18:48

Вие сигурни ли сте, че делото вече не е възобновено, защото е много вероятно да се ползува същото пълномощно. Те са и за възобновяване. Съжалявам ако е така.
Аз всеки ден буквално ввъзобновявм дела. Въпроса е ако адвоката и съдията се окажат бизнес партньори или членуват в гей дружинка.Много ще е трудно, уверявам ви.

Възможни ли са подобни хипотези, според вас, така ,като страничен наблюдател на процеса?
За да ви кажа направо отсега какви са ви шансовете и дали да идвате до Варна изобщо. Тук приемам. Нямам в София офис.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот informator » 21 Ное 2017, 20:09

Напълно съм съгласен със svettoslav.От твърденията на ivanmarinov отвсякъде лъха на съдебна провинциална корупция.Шуробаджанащината из провинциалните съдилища е в своя апогей!
informator
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Ное 2017, 19:53


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron