начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Значение на определението " В бързи случаи" от НПК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Значение на определението " В бързи случаи" от НПК

Мнениеот nurikyan » 14 Дек 2017, 22:23

Здравейте на всички,
На скоро по един казус свързан със сина ми и негов приятел, които една вечер са били нападнат и пострадали от дежърен градски бандит, познат на полицията и съда но никога не осъждан, надявам се да разберем защо?
от случката са минали 10 дена, днес на 14.012.2017 г. се обадил полицай , предполагам, че е разлседващ и е привикал по телефона едно от потърпевщите лица, като е казал да предаде на останалите. Приемаме, че служителят, е ползвал НПК и чл.178, ал. 8, но там пише " В бързи случаи", следва въпроса къде е определението за думата " В бързи случаи"?, Защото никак не е ясно кой какво разбира под бързо, за мен бързото на някои е много бавно. В другия закон на полицаите пише "В неотложни случаи" пак същото, къде е казано какво е неотложен случай?
Моля някой да ми каже къде да погледна значението на тези думи за да разбера тяхната тежест? Или всеки служител сам си определя кое е неотложен случай и кое е в бързи слуяаи.
Благодаря предварително.
nurikyan
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2017, 21:48

Re: Значение на определението " В бързи случаи" от НПК

Мнениеот marek972 » 15 Дек 2017, 19:43

и законодателя да питаш, и той не може да ти отговори
(най-вече защото никога не му се е налагало в работата да ползва такъв вид призоваване)....
те затова и законите ни такива, де...
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Значение на определението " В бързи случаи" от НПК

Мнениеот gridiron » 16 Дек 2017, 18:58

Пак в полза на "милиционера " за да си върже гащите.
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Значение на определението " В бързи случаи" от НПК

Мнениеот nurikyan » 17 Дек 2017, 15:04

Аз от 5 години живея в чужбина, следя какво се променя и определено не ми харесва това което виждам, законодателя т.е. народните преставители са от прости по прости, и побнеже не съм в час със законите от 5 години исках да питам къде са определенията за в бързи случаи и за спешни случаи, не може да се прави закон без законодатреля да обясни за какво става дума !!!! Значи всеки полицай или служител може да ме привика по телефона и после да се оправдае по този закон, аз ако не отида ще бъда виновен и после ще гоня вятърни мелници в съда за да търся значението на думата и да се оправдавам, че случаят не е бил бърз!!!! Това е абсурдна промяна в НПК която дава безгранична възмжност във времето на полицията и съда за терор над потърпевшите и обвинение, че не съм се явил при тях ..... това неопределяне е диктаторско и нарушав правата на човека. В случая ми който описах по горе, момчетата няма да се явят на обаждане по телефон, защото служителят с който се свързах и говорих по телефона не можа да обясни защо случая е бърз след 10 дена .... и му заявих, да си прати призовка на актуален адрес по закон. Практиката ми вече е те да обяснят защо случая е спешен или бърз....
nurikyan
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2017, 21:48

Re: Значение на определението " В бързи случаи" от НПК

Мнениеот first_order » 10 Яну 2018, 15:39

nurikyan написа:Здравейте на всички,
На скоро по един казус свързан със сина ми и негов приятел, които една вечер са били нападнат и пострадали от дежърен градски бандит, познат на полицията и съда но никога не осъждан, надявам се да разберем защо?
от случката са минали 10 дена, днес на 14.012.2017 г. се обадил полицай , предполагам, че е разлседващ и е привикал по телефона едно от потърпевщите лица, като е казал да предаде на останалите. Приемаме, че служителят, е ползвал НПК и чл.178, ал. 8, но там пише " В бързи случаи", следва въпроса къде е определението за думата " В бързи случаи"?, Защото никак не е ясно кой какво разбира под бързо, за мен бързото на някои е много бавно. В другия закон на полицаите пише "В неотложни случаи" пак същото, къде е казано какво е неотложен случай?
Моля някой да ми каже къде да погледна значението на тези думи за да разбера тяхната тежест? Или всеки служител сам си определя кое е неотложен случай и кое е в бързи слуяаи.
Благодаря предварително.

Неотложните случаи по смисъла на НПК при действията по разследване подлежат на съдебен контрол
Бързия случаи е предпоставка да направиш призоваването по-лесно. Ако лицето не се яви трудно е доказването на недобросъвестността, за разлика от призоваването с призовка
first_order
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2018, 15:10


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 21 госта


cron