начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Оспорване на електронен фиш - КАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот hondabg » 07 Фев 2018, 16:45

Здравейте,

Пиша Ви във връзка с електронен фиш за налагане на глоба от КАТ, който вчера (06.02.2018г.) бях получил в пощенската си кутия. Никой не се е разписвал, че го е получил попринцип. Фиша е от дата 04.09.2017г., по член 21, алинея 1, от ЗДвП и на основание член 189, алинея 4, във връзка с член 182, алинея 1, точка 4 от ЗДвП заснет от мобилна камера в гр.София. Убеден съм, че нямаше никакъв знак преди това (ако има значение). Приложено Ви изпращам и копие от електронния фиш. Може ли да ме консултирате дали може да бъде оспорвано това нарушение?

Предварително благодаря.
hondabg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2018, 12:37

Re: Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот hondabg » 07 Фев 2018, 16:48

Приложено изпращам снимките, но са с много намален формат. Не знам дали би могло да се види нещо.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
hondabg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2018, 12:37

Re: Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот jhoro » 07 Фев 2018, 18:05

Не сте написали мястото, където ви е засекла камерата, а на сничката акта не се чете!
От координатите, към снимката от самата камера - Google Maps посочва бул. „Александър Стамболийски“, в близост до кръстовището с ул. „Димитър Петков“.
Тоест - вие сте в центъра и не виждам какъв знак търсите?
Чл. 21. (1) При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в km/h:
В населено място - 50 км/ч
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот hondabg » 07 Фев 2018, 18:41

Координатите не отговарят на написания адрес, скоростта не е същата като тази на снимката. При едното превишавам с 35км/ч, а при другото с 32км/ч. От какво идват тези разминавания, чисто технически ли са и от значение ли са?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
hondabg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2018, 12:37

Re: Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот jhoro » 07 Фев 2018, 18:55

Относно разминаването в числата - от камерата и написаното в АУАН - намалаването е във ваша полза. Явно отчитат евентуалната грешка в замерването. Но това не ви върши никаква работа - вие сте по текста на:
Чл. 182. (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:
4. за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 400 лв.;

Местоположението също не променя нищо. Доколкото знам, в София има само 6 места с по-висока разрешена скорост - Околовръстното и булевардите „Цариградско шосе”, „България”, „Ботевградско шосе”, „Брюксел” и „Владимир Вазов”.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот doondie » 08 Фев 2018, 10:14

С уговорката, че не мога да те "консултирам," тъй като нито имам образованието, нито опита, ще споделя мнение просто като любител на ниските скорости.

На този етап ти не знаеш за фиша, понеже не ти е връчен с писмо с обратна разписка или от полицейски служител, така че не си длъжен да го плащаш. Има давностен срок от 3 г. (до максимум 4,5 г, ако е прекъсван), след който задължението отпада. Напълно възможно е обаче в този период да ти връчат фиша при някоя рутинна проверка.
Ако все пак решиш, можеш да обжалваш фиша, но няма гаранция, че ще бъде отменен - така както има основание за отмяна, така могат да кажат и че няма. В случая става дума за система от камера и радар в автопатрулка, която се обслужва от някого. Поради тази причина би следвало да ти се напише акт, а не да се издава ЕФ, какъвто според чл. 189, ал. 4 от ЗДвП се издава в отсъствието на контролен орган и на извършител. Съответно има и разминаване в координатите от снимката и от фиша. Не че знам как и къде се въвеждат - пробвах в Гугъл Мапс и ме прати в Саудитска Арабия. :D

Хубава кола спрочем.

Успех! о/
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот jhoro » 08 Фев 2018, 17:57

doondie написа:Съответно има и разминаване в координатите от снимката и от фиша. Не че знам как и къде се въвеждат - пробвах в Гугъл Мапс и ме прати в Саудитска Арабия. :D

По въпроса за координатите. На свимката са в „градус, минута, стотни“. Преобразуваш ги в Координати Google Maps например на този сайт - http://www.lasto-bg.com/useful_coordinates.html
В случая - NL 42“42,7612' EL 23“18,2681' е
Latitude (геогр. ширина): 42.700000; Longitude (геогр. дължина): 23.300000
В Google Maps въвеждаш първо ширината, после - дължината, разделени със запетая - 42.700000, 23.300000 и те изпраща в Зона Б-5. На около 1,5 км от посоченото във фиша.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот marineta » 02 Мар 2018, 08:30

Щом си карал бързо плащай.Заради такива като теб стават катастрофи.После пък ще пишеш в нова тема "Убих човек с превишена скорост,можели да не ме съдят"
marineta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Окт 2017, 08:07

Re: Оспорване на електронен фиш - КАТ

Мнениеот svegrigorov » 10 Мар 2018, 14:03

Имаш основания за отмяната му при обжалване.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron