начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Реабилитация

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Реабилитация

Мнениеот kazana » 27 Фев 2018, 20:56

Има ли допълнително условие за реабилитация в случай на рецидив. И ако има какво е? Спешно ми е, тъй като съм закъсал финансово студент 4ти курс и не мога да си намеря работа без Свидетелство за съдимост. Също така и не се намирам в родният ми град (където съм съден), и не мога да си позволя да ходя до там и да вземам адвокат. Случаят е условна от 2г през 2006г и 1г и 6 месеца ефективна през същата година, като общото наказание е изтърпяно в краят на 2008 с условно предсрочно освобождаване и работа. И втора ефективна присъда от 2г през 2010 година, като тя е изтърпяна на 13.09.2012г. Оттогава няма никакви осъждания. Предварително Ви благодаря много!
kazana
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Фев 2018, 20:10

Re: Реабилитация

Мнениеот svettoslav » 28 Фев 2018, 01:39

Реабилитацията бива два вида :
Извънсъдебна -когато ти е за пръв път (настъпва след определен срок от изтърпяване на наказанието или със самото изтърпяване ).
И съдебна.Там вече се завежда дела в съда, при определени условия.
За съдени повечко пъти и реабилитирани вече извънсъдебно веднъж, само това е възможността.

Това е най - общо.
Без адвокат няма как да стане.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Реабилитация

Мнениеот kazana » 28 Фев 2018, 09:56

Но аз никога не съм бил реабилитиран. Т.е. по право имам право един път в живота, както условно предсрочно освобождаване, но ако не съм се възползвал от него след първата присъда, остава да нямам въобще право? Иначе четох, за двата вида и след колко години в кои случаи е. Благодаря все пак!
kazana
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Фев 2018, 20:10

Re: Реабилитация

Мнениеот svettoslav » 28 Фев 2018, 10:45

Кое не ви е ясно по - точно?
Възможността ви е за съдебна реабилитация. Това съм написал по - горе.
Но има специфични изисквания за това + 3 г.срок от изтърпяване на наказанието. Вие сте го изтърпял.
Завежда се дело в съда, представят се доказателства, събират се служебно и може и да се реабилитирате, ако нямате други издънки след излизането от затвора през 2012 г.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Реабилитация

Мнениеот kazana » 28 Фев 2018, 11:06

Не ми е ясно дали има условие "съден повече от веднъж " или " използвано право на извънсъдебна реабилитация". Защото в моят случай не е едно и също. Ако може да ме препратите към конткретният закон ще е най- добре.
kazana
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Фев 2018, 20:10


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


cron