начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

не искам да бъда свидетел

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


не искам да бъда свидетел

Мнениеот Пенка Цонева » 10 Юли 2004, 16:15

Банка, в която работя е завела дело срещу едноличен търговец-длъжник по търговски кредит. Кредитът е отпуснат преди да постъпя в банката и нито съм виждала длъжника, нито знам как е отпуснат. На всяко заседание делото все се отлага, защото длъжникът ту е в болнични, ту пък адвокатът му е в болнични и разни такива. От съда постоянно ми носят призовки като свидетели всеки път през 2-3 месеца трябва да ходя на делата, които постоянно се отлагат.
Не ми е известно кой и защо е решил, че аз съм свидетел. Не искам да бъда такъв. Моля да ме посъветвате какъв е реда да се освободя от този ангажимент.
Пенка Цонева
 

Re: не искам да бъда свидетел

Мнениеот shveda » 10 Юли 2004, 17:39

За съжаление не можете да откажете да свидетелствате, но когато Ви разпитат съсвсем спокойно може да заявите, че не сте в течение на нещата и не може да кажете нищо.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: не искам да бъда свидетел

Мнениеот indi_AD » 10 Юли 2004, 20:26

Както биха казали братята: "Няма не искам, няма недей, яви се веднага - щот ставам злодей!".

За съжаление нямате избор!!!

ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ, ТОВА Е БГ ФОРУМ!!!
indi_AD
 

Re: не искам да бъда свидетел

Мнениеот Гери » 10 Юли 2004, 21:06

Нещо повече, ако не се явите може да последва принудително довеждане :)
Гери
 

Re: не искам да бъда свидетел

Мнениеот shveda » 10 Юли 2004, 22:01

А може и глоба да отнесете, понякога доста солидна.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: не искам да бъда свидетел

Мнениеот indi_AD » 14 Юли 2004, 09:50

Е, в рамките на 4 поста, 3 човека отговорихме - хихихихихи

...and justice for all!!!

Пишете на български - това е БГ форум
indi_AD
 

Re: не искам да бъда свидетел

Мнениеот Пенка Цонева » 14 Юли 2004, 17:09

Ами аз нали на български пиша, не на китайски. Ама и вашите отговори хич не ме удовлетворяват. Сигурно някой гад от следствието ме е посочил за свидетел, тъй
като при тях има една компютърна разпечатка за длъжника от компютъра на банката и нея съм я подписала аз. Ама не се отказвам. Трябва да има някакъв начин да се откача. Все пак благодаря за вниманието!
Пенка Цонева
 

Re: не искам да бъда свидетел

Мнениеот indi_AD » 15 Юли 2004, 08:00

Е, кое не разбра - не можеш да се "откачиш", а ако се опиташ - ще бъдеш глобена и принудително доведена в съда!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Похвално, че пишеш на български, т.е. апела ми не е насочен към теб ;-)

...and justice for all!!!

П.С. Пишете на български - това е БГ форум!
indi_AD
 

Re: не искам да бъда свидетел

Мнениеот ИДИАНЕЦ » 20 Юли 2004, 21:08

Ако не се явите като свидетелущом Ви призовават като такъв,то се предполага че отказвате съдействие на съда,а това е задължение на всички граждани.Така да се каже-от нас и за нас.Но вие не се притеснявайте.Ако заради някое заседание се налага да отсъствате от работа,то призовката е вашето извинение-какво по-хубаво от това да се поразходите до съда в работоно време.Така де,погледнете и откъм добрата страна.Това,че Ви викат в съда не е причина за притеснение-вие сте просто свидетел.
ИДИАНЕЦ
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron