начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Калкулация на режим

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Калкулация на режим

Мнениеот aledra » 13 Авг 2019, 14:09

Здравейте, имам следния въпрос....
От март месец мой познат е задържан в ГМ то под строг режим. Съда го осъжда на общ режим. Въпроса ми е... Колко ще му се смали присъдата т.к. е лежал в строг, а е осъден на общ през цялата му присъда... Разбрахме, че има закон който ако си лежал строг режим 1 месец се брои за 2 общ ... Т.е. той сега е лежал 5 месеца по тази логика все едно 10 месеца общ... Има ли нещо вярно?
aledra
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2019, 12:36

Re: Калкулация на режим

Мнениеот georgiev_sfbg » 17 Окт 2019, 05:29

aledra написа:Здравейте, имам следния въпрос....
От март месец мой познат е задържан в ГМ то под строг режим. :D Съда го осъжда на общ режим. Въпроса ми е... Колко ще му се смали присъдата т.к. е лежал в строг, а е осъден на общ през цялата му присъда... Разбрахме, че има закон който ако си лежал строг режим 1 месец се брои за 2 общ ... Т.е. той сега е лежал 5 месеца по тази логика все едно 10 месеца общ... Има ли нещо вярно?

На "ГМ то" е следствен арест, а не място за изтърпяване на наказание "лишаване от свобода" (затвор).
По всяка вероятност, твоят "познат", е обвиняем с мерки за неотклонение "задържане под стража" и по други дела.
На финала, ще има кумулация. Споко! :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron