начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Наказателно Постановление

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наказателно Постановление

Мнениеот 777yu » 31 Окт 2019, 21:17

Здравейте,имам въпрос към вас господа/жи юристи!!!
Преди шест месеца съда отмени наказателното поснановление:Въпроса ми е,може ли да си търся разноските по наказателното дело за адвокатски хонорар и има ли давностен срок,и как става процедурата и Благодаря предварително.
777yu
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2019, 19:08

Re: Наказателно Постановление

Мнениеот doondie » 31 Окт 2019, 22:17

Защо адвокатът, който си ползвал, не е свършил и тази формалност? Щял е да вземе още един хонорар за елементарно дело.

По ЗОДОВ се искат парите за разходи за адвокатска защита при отменени административни актове.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Наказателно Постановление

Мнениеот 777yu » 31 Окт 2019, 23:24

Не ми беше споменато от моя адвокат,пък аз не съм запознат,а има ли давностен срок,и ако има какъв е???
Благодаря предварително!!!
777yu
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2019, 19:08

Re: Наказателно Постановление

Мнениеот georgiev_sfbg » 01 Ное 2019, 03:14

777yu написа:Здравейте,имам въпрос към вас господа/жи юристи!!!
Преди шест месеца съда отмени наказателното поснановление:Въпроса ми е,може ли да си търся разноските по наказателното дело за адвокатски хонорар и има ли давностен срок,и как става процедурата и Благодаря предварително.

777yu написа:Не ми беше споменато от моя адвокат,пък аз не съм запознат,а има ли давностен срок,и ако има какъв е???
Благодаря предварително!!!

ЗАКОН ЗА ОТГОВОРНОСТТА НА ДЪРЖАВАТА И ОБЩИНИТЕ ЗА ВРЕДИ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 30 ОТ 11.04.2006 Г., В СИЛА ОТ 12.07.2006 Г.)
https://www.lex.bg/laws/ldoc/2131785730
Чл. 3. (Изм. - ДВ, бр. 30 от 2006 г., в сила от 12.07.2006 г., доп. - ДВ, бр. 43 от 2008 г., в сила от 30.05.2008 г.) Органът, който е отменил незаконния акт по чл. 2, ал. 1, е длъжен да разясни на гражданина или на представител на юридическото лице реда, по който могат да защитят правата си.

П.П. ...В СЪДЕБНОТО РЕШЕНИЕ, с което е отменено въпросното НП, би трябвало да е написано :wink:
...Наемете си адвокат, тъй като сами няма да се справите!
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Наказателно Постановление

Мнениеот 777yu » 01 Ное 2019, 12:28

До georgiev_sfbg,може ли да кажете за срокове и т.н. тъй като не съм запознат,Благодаря Ви!!!
777yu
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2019, 19:08

Re: Наказателно Постановление

Мнениеот georgiev_sfbg » 07 Ное 2019, 01:21

777yu написа:До georgiev_sfbg,може ли да кажете за срокове и т.н. тъй като не съм запознат,Благодаря Ви!!!

Идете и се запознайте или си вземете препис от СЪДЕБНОТО РЕШЕНИЕ. Там всичко е написано. СЪДЕБНИТЕ РЕШЕНИЯ са публични, а още повече - Вие сте страна по делото.
...Сега сигурно ще ме питате - Ама как? :D
...ама те сроковете си текат през това време...
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron