начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Плащане на фиш за скорост след 7-дневния срок

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Плащане на фиш за скорост след 7-дневния срок

Мнениеот empire_state_of_inspiration » 10 Юни 2020, 09:25

Здравейте,

На 24.05. бях спрян за неправилен ляв завой и получих фиш - 20лв. В 7-дневен срок трябваше да го заплатя доброволно и ако не спазех този срок, фишът се смяташе за влязло в сила наказателно поставноление и се изпращал на публичен изпълнител. Поради технически проблеми в системата на Изипей не успях да го платя в срока и направих това едва днес - въпросът ми е, след като този глобата по този фиш е платена вече, каква опасност има за мен от факта, че задължението ми е било изпратено вече на публичен изпълнител? Предполагам никаква, но не съм сигурен.
empire_state_of_inspiration
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юни 2020, 09:21

Re: Плащане на фиш за скорост след 7-дневния срок

Мнениеот doondie » 10 Юни 2020, 11:07

Публичен изпълнител = НАП. Ако не е спазен срокът за доброволно плащане, се изпраща на НАП за евентуално принудително такова. Те обаче също дават възможност за доброволно плащане. В твоя случай изпращането няма да има никакъв ефект, тъй като задължението вече е погасено.

А ти съгласен ли беше с нарушението? Обясниха ли ти, че ако нямаш възражения в момента, после няма да имаш възможност да обжалваш? Имаше ли реплики от рода "Съгласен ли си на фиш и да те пускаме да си ходиш или да ти пишем акт?"
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Плащане на фиш за скорост след 7-дневния срок

Мнениеот empire_state_of_inspiration » 10 Юни 2020, 11:32

doondie написа:Публичен изпълнител = НАП. Ако не е спазен срокът за доброволно плащане, се изпраща на НАП за евентуално принудително такова. Те обаче също дават възможност за доброволно плащане. В твоя случай изпращането няма да има никакъв ефект, тъй като задължението вече е погасено.

А ти съгласен ли беше с нарушението? Обясниха ли ти, че ако нямаш възражения в момента, после няма да имаш възможност да обжалваш? Имаше ли реплики от рода "Съгласен ли си на фиш и да те пускаме да си ходиш или да ти пишем акт?"


Да, съгласен бях, нямаше какво да се оспорва. Фишът ми беше пуснат без никакви предложения от тяхна страна, взеха ми документите и казаха "Изчакай в колата, ще ти пуснем едно фишче". Но нарушението беше очевидно и без възражения от моя страна.
empire_state_of_inspiration
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юни 2020, 09:21

Re: Плащане на фиш за скорост след 7-дневния срок

Мнениеот nikodim77 » 10 Юни 2020, 14:22

Уважаеми empire_state_of_inspiration,
Преди всичко Ви поздравявам, че не сте от тези „юзъри”, които питат, как да се измъкнат, как да се позоват на давност и т.н за едни 20 лева. Счел сте, че Ви е наложена санкция за извършено виновно нарушение от Вас и толкоз. Още веднъж, Поздравления!
Ще Ви дам пример от личен опит и на мой приятел: Аз си платих фиш преди година-две на стойност 30,00 лева със закъснение от близо месец и половина –всичко беше точно и при справка в НАП на по-късен етап не фигурираше глобата. Моя приятел плати с 25 дена закъснение, и при него същият резултат.
Все пак, нищо не Ви пречи, минавайки покрай офис на НАП да се отбиете и да изискате справка за задълженията Ви, и в случай, че въпросната глоба е налична като задължение, по съответния писмен ред да ги уведомите, че е заплатена по сметка на МВР.
Пожелавам Ви хубаво ежедневие!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Плащане на фиш за скорост след 7-дневния срок

Мнениеот jhoro » 10 Юни 2020, 15:39

doondie написа:Публичен изпълнител = НАП.

Да, ама не!
НАП си е едно - там задълженията ти „висят“ като „текущи“! После - по процедура - се образува ИП и същите се разпределят на ПИ. И вече НАП не ги следи.
doondie написа:А ти съгласен ли беше с нарушението? Обясниха ли ти, че ако нямаш възражения в момента, после няма да имаш възможност да обжалваш? Имаше ли реплики от рода "Съгласен ли си на фиш и да те пускаме да си ходиш или да ти пишем акт?"

Това ми напомня „Правилото Миранда“! Само дето тук не е САЩ.
nikodim77 написа:Преди всичко Ви поздравявам, че не сте от тези „юзъри”, които питат, как да се измъкнат, как да се позоват на давност и т.н за едни 20 лева. Счел сте, че Ви е наложена санкция за извършено виновно нарушение от Вас и толкоз. Още веднъж, Поздравления!

Май трябва да си смениш името на „Св. Никодим“! Обърни се към Патриаршията - за канонизиране!
nikodim77 написа:Ще Ви дам пример от личен опит и на мой приятел: Аз си платих фиш преди година-две на стойност 30,00 лева със закъснение от близо месец и половина –всичко беше точно и при справка в НАП на по-късен етап не фигурираше глобата. Моя приятел плати с 25 дена закъснение, и при него същият резултат.
Все пак, нищо не Ви пречи, минавайки покрай офис на НАП да се отбиете и да изискате справка за задълженията Ви, и в случай, че въпросната глоба е налична като задължение, по съответния писмен ред да ги уведомите, че е заплатена по сметка на МВР.

Смисъла на подобно проследяване е избягване на дублиране на задължения!
empire_state_of_inspiration написа:Поради технически проблеми в системата на Изипей не успях да го платя в срока ...

Само една подробност - въпросната невъзможност документирана ли е? Тоест - можете ли да докажете, че сте имали желание, но по технически причини не се е осъществило?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Плащане на фиш за скорост след 7-дневния срок

Мнениеот nikodim77 » 10 Юни 2020, 16:36

Абре jhorе бре! Ма ти се доближаваш до оная приказка: „На всяка манджа...” :wink:
Пак се вместваш да допълваш тема, слагаш думи в устата ми...?!
По реда на твърденията ти:
.Нап продължава да следи погасяване на ПЗ дори и след като са разпределени на ПИ
.Да, прав си! Никой полицай не казва, че можеш да не си съгласен и да ти се пише АУАН. Гледат да си напишат фиша и айде.
.Пред името ми е поставяно съкращението „СВ”, но по други поводи.
.Няма как да се получи дублаж на плащанията, ако длъжникът бъде уведомен от НАП или ПИ, за наличното задължение, защото при такова уведомяване, същият ще представи в офис на НАП платежния документ от плащането. В случай, че му е удържана сумата по друг начин (напр. от заплата), то той ще поиска нейното възстановяване. И е без значение документирането на невъзможността за извършване на плащането, защото при евентуален спор с НАП, същите ще се позоват на другите налични начини за плащане (банки, други фирми освен „ИзиПей”, директно в офис на НАП, чрез картово плащане и т.н.).
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта


cron