начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 24 Май 2021, 18:57

lawchoice написа:След като се запознах с мотивите на районният съд, според мен, би било добре да преосмислиш стратегията си - вместо да съдиш полицията, трябва да почерпиш ответника по твоята жалба с оглед процесуалното му поведение. Както казах вече, ако не бъдат установени предпоставките за задържането, съдът е длъжен да отмени заповедта, която го обективира. Тук обаче си изложил фактическа обстановка, която е могла да бъде установена и защитена от полицейския орган пред съда, което очевидно не е сторено. Затова и с оглед фактологията по темата, ако има неправомерно поведение по твоят казус, именно там следва да се търси то. Аз като гражданин на тая държава не съм съгласен да плащам обезщетение за подобно поведение и така да хвърлям съчки в огъня, поддържайки наглостта на хора, които не осъзнават незаконосъобразността на собственото си поведение, а търсят грешките у другите. Така че, това ми е проблемът - наглостта на българина, но както се казва - "веднъж стомна за вода, втори път стомна за вода, третият път стомната просто ще се счупи".


А защо си мислиш, че ме интересува точно твоето мнение? Аз просто не съм те питал и предполагам не си мислиш, че трябва да си на всяка тема мерудия?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 24 Май 2021, 19:58

lili115 написа:
lawchoice написа:След като се запознах с мотивите на районният съд, според мен, би било добре да преосмислиш стратегията си - вместо да съдиш полицията, трябва да почерпиш ответника по твоята жалба с оглед процесуалното му поведение. Както казах вече, ако не бъдат установени предпоставките за задържането, съдът е длъжен да отмени заповедта, която го обективира. Тук обаче си изложил фактическа обстановка, която е могла да бъде установена и защитена от полицейския орган пред съда, което очевидно не е сторено. Затова и с оглед фактологията по темата, ако има неправомерно поведение по твоят казус, именно там следва да се търси то. Аз като гражданин на тая държава не съм съгласен да плащам обезщетение за подобно поведение и така да хвърлям съчки в огъня, поддържайки наглостта на хора, които не осъзнават незаконосъобразността на собственото си поведение, а търсят грешките у другите. Така че, това ми е проблемът - наглостта на българина, но както се казва - "веднъж стомна за вода, втори път стомна за вода, третият път стомната просто ще се счупи".


А защо си мислиш, че ме интересува точно твоето мнение? Аз просто не съм те питал и предполагам не си мислиш, че трябва да си на всяка тема мерудия?


Ти, четеш ли какво пишеш бе - що ми задаваш въпроси, след като не ме питаш?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот roshen » 24 Май 2021, 21:00

Lili115,
Демонстрирате голям набор от добре котиращите се сред българските топ политици качества. Но е хубаво да осъзнаете, че публикувайки нещо в публична среда (форум), каните всички с достъп до публикуваното да изразят своето мнение по описаното от Вас. Също така обезщетението има за задача да компенсира претърпян негативен резултат. Във Вашия случай полицията първо е допуснала незаконосъобразния Ви протест на база някаква устна уговорка; второ дала Ви е възможност да се почувствате като неоправдан участник в движението на жълтите жилетки, само че без да се налага да рискувате телесния си интегритет; културно Ви е разходила до местното районно след упорство от Ваша страна; постарала се е да се сдобиете с решение, което да размахвате като доказателство, че сте прав и на всичкото отгоре Ви е подпомогнала в това да се сдобиете със своите минутки на слава. Все положителни резултати. Като пробиете в политиката, не забравяйте за тази помощ ;) Също, моля Ви недейте да скромничите и да прикривате желанието да получите на аванта съвет относно обезщетението, твърдейки, че искате да помогнете на другите обикновени хора като Вас. Вие сте необикновен! Все пак успяхте да ангажирате вниманието на един от най-компетентните хора в този форум, който добронамерено Ви разясни реалната ситуация, и вместо да му благодарите, натъртихте, че макар да му задавате въпроси, всъщност не го питате. Впечатляващо!
roshen
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 06 Апр 2021, 16:47

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 24 Май 2021, 23:18

roshen написа:Lili115,
Демонстрирате голям набор от добре котиращите се сред българските топ политици качества. Но е хубаво да осъзнаете, че публикувайки нещо в публична среда (форум), каните всички с достъп до публикуваното да изразят своето мнение по описаното от Вас. Също така обезщетението има за задача да компенсира претърпян негативен резултат. Във Вашия случай полицията първо е допуснала незаконосъобразния Ви протест на база някаква устна уговорка; второ дала Ви е възможност да се почувствате като неоправдан участник в движението на жълтите жилетки, само че без да се налага да рискувате телесния си интегритет; културно Ви е разходила до местното районно след упорство от Ваша страна; постарала се е да се сдобиете с решение, което да размахвате като доказателство, че сте прав и на всичкото отгоре Ви е подпомогнала в това да се сдобиете със своите минутки на слава. Все положителни резултати. Като пробиете в политиката, не забравяйте за тази помощ ;) Също, моля Ви недейте да скромничите и да прикривате желанието да получите на аванта съвет относно обезщетението, твърдейки, че искате да помогнете на другите обикновени хора като Вас. Вие сте необикновен! Все пак успяхте да ангажирате вниманието на един от най-компетентните хора в този форум, който добронамерено Ви разясни реалната ситуация, и вместо да му благодарите, натъртихте, че макар да му задавате въпроси, всъщност не го питате. Впечатляващо!


Е, с удоволствие ще Ви отговоря, понеже не ме провокирате. Колегата Ви lawchoice е вярно, че го питах допреди време, но в края вече след като не му отговарям и той продължава да твърди нещо, че е така, но не казва кое е това нещо, аз какво да правя, да говоря постоянно едно и също? Просто си личи, че се дразни от борбата ми и цели да ме провокира по всячески начин. Но аз не се дразня, мога да се въздържам и уважавам всеки човек, включително и тези, които целят да ми навредят.
Но това, което казвате „културно Ви е разходила до местното районно“ вярвате ли си? Полицията на мутрата Борисов така да постъпва с протестиращите и няма да приложи всички възможности да ми окаже брутален психически натиск? И без да Ви давам в подробности как постъпват конкретно с мен полицаите и другите служители от узурпираната държава на мутрите герб, изказването Ви е много, ама много далеч от действителността, начина по който е узурпирана властта! Говоря от личен опит, не от някакви теоретични виждания и разбирания.
Мога да Ви уверя, че ако можеха полицаите от Враца да спечелят делото да са го направили на 100%!
За желанието ми за съветите на аванта тук е прибързано от Вас! А, къде да си платя? Нали за това е тоя форум? Моля учтиво, поздравявам и нямам поведение сочещо, че Вие сте длъжни да ми отговаряте! Вие мислите ли, че аз сам, без адвокат ще тръгна да съдя полицията? Много ясно, че ще си платя представителството и ще получа консултация за каква е реалната и допустима сума, която мога да искам. Тук просто питам за обективност и допълнение, а и в предвид за голямата актуалност на темата ми тук.
Въобще нямам за цел да изстискам и последния възможен лев на всяка цена и аз нищо да не дам предварително! Но и няма как и да не търся справедливост.
Благодаря за положителните оценки по отношение на изразяване, но славата въобще не ми е самоцел! За какво ми е суетата? Просто не виждам смисъл в това състояние на човешката психика и като начин за постигане на живота. Така, че това въобще не ми е цел, а самите управляващи ме карат постоянно и постоянно да подавам сигнали срещу тоя работохолик железар, като не си вършат работата, понеже той „много помага“ на потъващата в забвение вече мутренска власт герб!
Политиката я считам просто за работа и това неразбиране е основната причина за трагичното положение в което сме, поради постоянния стремеж на политиците ни да работят за собствените си егоистични стремежи и за сметка на обикновените хора.
Ако на някой му помогнат и после той услужливо за собственото си его забрави, дали ще има успех в това което прави?
Е, все пак БЛАГОДАРЯ, че не ме провокирахте!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 24 Май 2021, 23:50

lili115 написа:...
Колегата Ви lawchoice е вярно, че го питах допреди време, но в края вече след като не му отговарям и той продължава да твърди нещо, че е така, но не казва кое е това нещо, аз какво да правя, да говоря постоянно едно и също? Просто си личи, че се дразни от борбата ми и цели да ме провокира по всячески начин. Но аз не се дразня, мога да се въздържам и уважавам всеки човек, включително и тези, които целят да ми навредят.
Но това, което казвате „културно Ви е разходила до местното районно“ вярвате ли си? ...

На развален телефон ли ще играем? Глей са, посочил съм ясно от какво се дразня. Явно не се разбрал, затова с думи прости - протестирай за каквото си искаш, ама като се съобразяваш с правилата - това е, толкова е просто - така е в правовата държава...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron