начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 16 Апр 2021, 16:08

Здравейте колеги, тези дни съм малко по-зает, за това и с включванията съм с леки закъснения.

Имайте предвид, че Злобарев с удоволствие ще ви приветства и най-вероятно назначи в съдийската колегия на пристижния Аркутянски съд като увеличи състава и обсега си, но имайте предвид следното:

Задължително условие и изискване в работата ви като съдии е да издавате и изписвате трагикомични актве, пълни със закачки, будещи смях и забава.

Към кокнретните преди това коментари - ще отговоря по-късно.

Лек ден на всички!
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 17 Апр 2021, 12:47

propensity,
Аз със Злобарев не мога да работя. С определението на ОС-Сунгуларе му бе предоставена възможност за избор - да обжалва или да се спре овреме. Той не успя да преодолее егото си, не осъзна грешките /възбудили негативни коментари на членове на форумното общество - Melly и bozyo по повод първото му определение/, а воден от емоциите и егото си само и само да "насоли" своите колеги /аз бях назначен като съдия в този форумен съд с решение на ФВСС-публикувано в темата/, както посочих, направи на "пух и прах" престижа на институцията, от която получава трудово възнаграждение. Толкова за Злобарев.

А на теб, хубава събота и неделя!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 17 Апр 2021, 21:10

lawchoice написа:propensity,
Аз със Злобарев не мога да работя. С определението на ОС-Сунгуларе му бе предоставена възможност за избор - да обжалва или да се спре овреме. Той не успя да преодолее егото си, не осъзна грешките /възбудили негативни коментари на членове на форумното общество - Melly и bozyo по повод първото му определение/, а воден от емоциите и егото си само и само да "насоли" своите колеги /аз бях назначен като съдия в този форумен съд с решение на ФВСС-публикувано в темата/, както посочих, направи на "пух и прах" престижа на институцията, от която получава трудово възнаграждение. Толкова за Злобарев.

А на теб, хубава събота и неделя!


lawchoice,

Визирам колизия в разбирането и прочета на неща помежду ни.

С определението на ОС-Сунгуларе му бе предоставена възможност за избор - да обжалва или да се спре овреме. Той не успя да преодолее егото си


Извинявай, но не си в позиция да ми даваш "възможности". Дори форумно и шеговито, ако Злобарев е по-висша инстанция, как реши ти да му определяш правомощията? Ако пък въобще е трябвало да отговарям на срока на твоето определение /от ЦЕЛИ 3-часа/, вероятно те трябва да се позамислиш, че съм зает и нямам много време за форумни заигравки, с които обикновено се разтоварвам и харесвам, но уви, не винаги мога да участвам.

възбудили негативни коментари на членове на форумното общество - Melly и bozyo


Отново не съм съгласен.

По никакъв начин не видях Melly да недоволства. Напротив, много добре си влиза в ролята и развива комедийното шоу.

По отношение bozyo, той също по много интересен, комичен начин се е представил, използвал е хумор и остроумие. За конкретния сигнал, че имало данни за конфликт на интереси и възможна заинтересованост на последния от изхода на делото - допускам, че като нов участник във форума, е пропуснал момента, в който Злобарев се явяваше обвинител и съдия в Аркутнския-РС по делото, в което ти беше обвиняем. Точно това правеше ситуацията комична и забавна. Мисля, че доста се посмяхме (правеца, козичката, хигиенистката и прочие).

Още тогава ми направи впечатление, че приемаш нещата прекалено сериозно, което убива сатирата. Още тогава държеше да си педантичен, да е по буквата на закона и правилника. Не можеше да приемеш, че ще ти бъде поставена обвинителна "присъда", че даже в един момент се и оттегли, с което затихнаха и страстите.

Започнах пародията с Аркутянския РС, Ослил Злобарев и прочие да се посмеем и осмеем един конкретен, паразитен индивид /всички знаем кой е/.

По цял ден чета определения, решения и разпореждания по сериозни, натоварващи казуси. Нямам намерение да се натоварвам допълнително, ако трябва да ги чета и тук същите. Ако няма сатира и комедия, а си играем на 'сухо', ми идва в повече.


Аз със Злобарев не мога да работя

Макар и аз да измислих и започнах "форумната съдебна сага" с Аркутянски РС, компетентен по форумните въпроси, с радост бих приветствал повече участници и разширение на... най-вече сатирично представление.

Но ако ви преча, ще пратя Злобарев в неплатен отпуск да гледа отстрани.

Спокойна вечер!
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 17 Апр 2021, 21:33

:) Ами на мен не ми пречите, аз и за Хигиенистката съм съгласен за защитник, при липсата вече на какъвто и да, все пак е нещо в сравнение от нищото, тука де

"О П Р Е Д Е Л Я:

Поради остър недостиг на средства и ковид-кризата - НАЗНАЧАВА на обвинияемия за процесуален представител "Хигиенистката" от Аркутянски РС. "

А понеже и хигиенистка не мога си намеря за ареста ми, аз си правя това което мога, а то е да търся разговор лице в лице и право в очите!
Е това ми е последното писмо за среща с Председателя на Районен съд - Враца и си задавам въпросите директно като гражданин и въобще не ме интересува кой какви ги е омазал!

https://www.facebook.com/GNP.a.pump.for ... 149953865/

Добре, а сега адвоката ми казва на съвета от тук за
молба по чл.255 ГПК във връзка с чл.144 АПК
ми казва, че това не може да стане, понеже моето дело е било по ЗАНН и нямало как да се приложи ГПК?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 18 Апр 2021, 12:37

propensity написа:
lawchoice,

Визирам колизия в разбирането и прочета на неща помежду ни.

С определението на ОС-Сунгуларе му бе предоставена възможност за избор - да обжалва или да се спре овреме. Той не успя да преодолее егото си


Извинявай, но не си в позиция да ми даваш "възможности". Дори форумно и шеговито, ако Злобарев е по-висша инстанция, как реши ти да му определяш правомощията? Ако пък въобще е трябвало да отговарям на срока на твоето определение /от ЦЕЛИ 3-часа/, вероятно те трябва да се позамислиш, че съм зает и нямам много време за форумни заигравки, с които обикновено се разтоварвам и харесвам, но уви, не винаги мога да участвам.


Напротив, в позиция съм :P , защото е прието, че определението на Върховният председател ... не е съдебен акт, а частна жалба срещу опр. на районният съд, а последното подлежи на инстанционен контрол точно пред мен :P . Не бива да забравяме, че срока е предоставен на Злобарев, а не на теб. Той е форумен образ и няма ангажименти извън форума, затова и евентуални претенции от него за наличие на основателни причини за пропускане на срока са неоснователни :lol:. Пък и както бе посочено предоставянето на срока е допълнителна възможност. Върховният председател ... не е сред допустимите от ФГПК инстанции по казуса и затова изначално следва да е готов с аргументите и да е обосновал правният си интерес от намесата му в казуса. Пък и не е редно ищецът неоправдано да чака за разглеждането на исковата му молба, така както аз чакам един от клонингите на Злобарев (окръжния прокурор в ОП-Сунгуларе) да се произнесе по жалбата ми вече няколко месеца.

propensity написа:
възбудили негативни коментари на членове на форумното общество - Melly и bozyo


Отново не съм съгласен.

По никакъв начин не видях Melly да недоволства. Напротив, много добре си влиза в ролята и развива комедийното шоу.

По отношение bozyo, той също по много интересен, комичен начин се е представил, използвал е хумор и остроумие. За конкретния сигнал, че имало данни за конфликт на интереси и възможна заинтересованост на последния от изхода на делото - допускам, че като нов участник във форума, е пропуснал момента, в който Злобарев се явяваше обвинител и съдия в Аркутнския-РС по делото, в което ти беше обвиняем. Точно това правеше ситуацията комична и забавна. Мисля, че доста се посмяхме (правеца, козичката, хигиенистката и прочие).

Още тогава ми направи впечатление, че приемаш нещата прекалено сериозно, което убива сатирата. Още тогава държеше да си педантичен, да е по буквата на закона и правилника. Не можеше да приемеш, че ще ти бъде поставена обвинителна "присъда", че даже в един момент се и оттегли, с което затихнаха и страстите.


Визираните от мен негативни коментари на Melly и bozyo са обосновани от тях с цитати на частта от определението, с която Върховният председател... насърчава lili115 да го почерпи за постановеният от него резултат. Аз също считам, че е недопустимо такъв диспозитив да се съдържа в съдебен акт, па макар и той да постановен от форумен съдебен орган. Това е юридически форум и не бива да се поддържа усещането у "обикновените" граждани, неразполагащи с правни знания, че съдът работи именно по този начин като очаква да получи почерпка за постановения от него резултат. Това виждане е повсеместно в българското общество. Доказателство за последното е постът на lili115 по повод същата част на определението. Той възприема за нещо нормално да си плати на справедлив за него съдия, на който да плати за да го отърве от въображаемите врагове във форума, срещу които трябва да се бори. Не се възприемам ката някакъв нарцис, пък и отдавна ми е минало време да стана такъв, затова и допуснах Злобарев да се бъзика с моята персона по време на наказателното производство срещу мен. Това което не можах да приема тогава и изрично посочих е безпардонното отхвърляне на всичките ми искания, без каквито и да било мотиви, което представлява пълното лишаване от участие на една от страните в производството пред съда. Тези неща подкопават ролята на съда, като арбитър. Доверието в съдебната власт е достатъчно ниско, за да си позволяваме да се шегуваме с такива неща в правен форум, поддържайки тези възприятия на българското общество. Един такъв, като Злобарев, е достатъчен да преодолее тягата, генерирана от 10 съвестни магистрати, решили да катерят планината на Доверието в съдебната власт. Това определено действа демотивиращо и неминуемо идва момента за избор - дали да напуснеш потъващият кораб, понеже битката изглежда предрешена...

propensity написа:
Започнах пародията с Аркутянския РС, Ослил Злобарев и прочие да се посмеем и осмеем един конкретен, паразитен индивид /всички знаем кой е/.

По цял ден чета определения, решения и разпореждания по сериозни, натоварващи казуси. Нямам намерение да се натоварвам допълнително, ако трябва да ги чета и тук същите. Ако няма сатира и комедия, а си играем на 'сухо', ми идва в повече.

Аз със Злобарев не мога да работя

Макар и аз да измислих и започнах "форумната съдебна сага" с Аркутянски РС, компетентен по форумните въпроси, с радост бих приветствал повече участници и разширение на... най-вече сатирично представление.

Но ако ви преча, ще пратя Злобарев в неплатен отпуск да гледа отстрани.

Спокойна вечер!


В изтрит пост от онзи ден, посочих, че засега няма да кандидатствам за съдия, а ше наблюдавам отстрани, понеже още не се чувствам подготвен да се явя на конкурси при така поставените изисквания. :)
Никога не съм твърдял, че ти ми пречиш! Както нееднократно посочих, аз коментирам поведението на форумният образ О. Злобарев.

Хубав ден!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 18 Апр 2021, 16:43

Ей, lawchoice,
До кога с тия определения за това как на теб ти харесва да се изказваш???

"Доказателство за последното е постът на lili115 по повод същата част на определението. Той възприема за нещо нормално да си плати на справедлив за него съдия, на който да плати за да го отърве от въображаемите врагове във форума, срещу които трябва да се бори. "

Кви са тия глупости дето ръсиш, а? Искал съм да си платя???
Начина ми на изразяване, чете ли??? ПОчерпка от биричка и фъстъци е плащане??? И къде съм съдал тия предварителни нагласи, че това поведение от мен, пък било и то за почерпка е НОРМАЛНО??? Та Злобарев е възприел това мое поведение за предлагане на подкуп и се е произнесъл в моя полза заради "плащането"?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 18 Апр 2021, 17:11

lili115 написа:Ей, lawchoice,
До кога с тия определения за това как на теб ти харесва да се изказваш???

"Доказателство за последното е постът на lili115 по повод същата част на определението. Той възприема за нещо нормално да си плати на справедлив за него съдия, на който да плати за да го отърве от въображаемите врагове във форума, срещу които трябва да се бори. "

Кви са тия глупости дето ръсиш, а? Искал съм да си платя???
Начина ми на изразяване, чете ли??? ПОчерпка от биричка и фъстъци е плащане??? И къде съм съдал тия предварителни нагласи, че това поведение от мен, пък било и то за почерпка е НОРМАЛНО??? Та Злобарев е възприел това мое поведение за предлагане на подкуп и се е произнесъл в моя полза заради "плащането"?


:arrow:

lili115 написа:...
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ЗДРАВЕЙТЕ propensity!
Леле как весело се посмях на тези правни определения!

"НАСЪРЧАВАМ

Обвиняемият - lili115, доволно да почерпи съдия Злобарев"

И без да ме насърчавате с най-голямо искрено удоволствие бих Ви почерпил биричка и фъстъци или каквото хапвате! :)
Аз има казах на колегите ви, че мога да се защитавам, въпреки, че не съм юрист! :)
Еми така си е, провокират ме без да съм ги предизвиквал и нарушават законите на Вършовните съдии! :)
Сложихте ги на мястото, като въздадохте СПРАВЕДЛИВОСТ! :)
БЛАГОДАРСКО! :)


"Казаното отлита, написаното остава" :D
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 18 Апр 2021, 19:58

lawchoice,
Ясно ми е каква ти е целта - чрез провокации да ме ядосаш, да започна да обиждам за да подадеш оплакване срещу мен и да ме баннат, понеже не желаеш да се говори за това тук!
Е, и нали колегата ти ти каза, че пише за тия нереални постановления с шега и чувство за хумор, за да се разнообрази от тежкото ежедневие!
На тебе какъв ти е проблема, та нямаш идея и разбиране за хумор?
"Казаното отлита, написаното остава"
за кой? За тоя за който няма значение последователността в целите му чрез следване на общоприети норми на поведение? Не е ли това истинската независимост, да си критичен към себе си, стремейки се към усъвършенстване, изхождайки от материалната ограниченост на мисловната и физическа обосновка?
Ако не знаеш какво си казал или идеята ти е да нагаждаш думите си според материалната буква на закона, то това е девиза ти, със сигурност!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 18 Апр 2021, 21:24

lili115 написа:lawchoice,
Ясно ми е каква ти е целта - чрез провокации да ме ядосаш, да започна да обиждам за да подадеш оплакване срещу мен и да ме баннат, понеже не желаеш да се говори за това тук!
Е, и нали колегата ти ти каза, че пише за тия нереални постановления с шега и чувство за хумор, за да се разнообрази от тежкото ежедневие!
На тебе какъв ти е проблема, та нямаш идея и разбиране за хумор?
"Казаното отлита, написаното остава"
за кой? За тоя за който няма значение последователността в целите му чрез следване на общоприети норми на поведение? Не е ли това истинската независимост, да си критичен към себе си, стремейки се към усъвършенстване, изхождайки от материалната ограниченост на мисловната и физическа обосновка?
Ако не знаеш какво си казал или идеята ти е да нагаждаш думите си според материалната буква на закона, то това е девиза ти, със сигурност!


...
Последна промяна lawchoice на 19 Апр 2021, 01:12, променена общо 1 път
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 18 Апр 2021, 22:49

lili115 написа:lawchoice,
Ясно ми е каква ти е целта - чрез провокации да ме ядосаш, да започна да обиждам за да подадеш оплакване срещу мен и да ме баннат, понеже не желаеш да се говори за това тук!
Е, и нали колегата ти ти каза, че пише за тия нереални постановления с шега и чувство за хумор, за да се разнообрази от тежкото ежедневие!
На тебе какъв ти е проблема, та нямаш идея и разбиране за хумор?
"Казаното отлита, написаното остава"
за кой? За тоя за който няма значение последователността в целите му чрез следване на общоприети норми на поведение? Не е ли това истинската независимост, да си критичен към себе си, стремейки се към усъвършенстване, изхождайки от материалната ограниченост на мисловната и физическа обосновка?
Ако не знаеш какво си казал или идеята ти е да нагаждаш думите си според материалната буква на закона, то това е девиза ти, със сигурност!


ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№099
от 18.04.2021

Аркутянският районен съд в закрито съдебно заседание на 18.04.2021 разгледа гр.д. №456/2021 и за да се произнесе, взе предвид следното:

На съда служебно е известно, че Аркутянският районен съд е разгледал гр.д. №234/2021 по подадена от lili115 искова молба, във връзка с която е проведена процедура по привеждането й в редовност,, като съдът изрично е ПРЕДУПРЕДИЛ ищеца за последиците от недобросъвестно упражняване на дадените му от Форумния процесуален закон процесуални права в съответствие на добрите нрави въздигнати в правен принцип. С Определение №014/14.04.2021, след изчерпване на инстанционния контрол по повод обжалване на Разпореждането за оставяне без движение на исковата молба пред Сунгуларския окръжен съд, същата е върната поради неотстраняване в посочения срок на нередовностите й и производството по гр.д. №234/2021 е прекратено.
В регистратурата на съда на 18.04.2021е постъпила от lili115 молба, която съдържа обстоятелства, сочещи на наситен с оценъчни съждения монолог против ответник lawchoice, действащ към датата на обсъдените в нея събития в качеството на Председател на състав от Окръжен съд Сунгуларе.

Съдът счита, че не следва да дава указания за привеждане в редовност на постъпилата молба, тъй като от съдържанието й УСТАНОВИ, че с даване на негативни оценки на участващите в този форум юристи (в случая магистрати) чрез превратна употреба на процесуални права в нарушение на добрите нрави въздигнати в правен принцип, лицето lili115 уронва престижа на съдебната власт. Мотивиран от горното, съдът:

ОПРЕДЕЛИ
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №456 от 2021 по описа на Аркутянския районен съд.
НАЛАГА на lili115 ГЛОБА в размер на 100 лева за неуважение към съда, вносима в тридневен срок от връчването й по банкова сметка на РС Аркутяну.

Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването с частна жалба пред Сунгуларския окръжен съд.

Районен съдия: Melly
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 19 Апр 2021, 22:01

Да, едни и същи обстоятелства и факти, но с различен прочет помежду ни, това ми мнение се затъврди.

Колкото и да сме различни образи /аз и Злобарев/, когато аз съм зает, той няма как пише.

Върховният председател ... не е сред допустимите от ФГПК инстанции по казуса и затова изначално следва да е готов с аргументите и да е обосновал правният си интерес от намесата му в казуса


Злобарев, като архитект на ФПК и съдилищата, компетентни по форумните спорове е наъплно легитимно лице да се намесва там, където съзря самоназначения в 'системата'. За Melly съм склонен да направя изключение, понеже така или иначе я каних да се присъедини отдавна.

Пък и интересно къде започна да търсиш правна логика, когато в "твоето" производство обвинител и съдия беше точно Злобарев.

Аз също считам, че е недопустимо такъв диспозитив да се съдържа в съдебен акт, па макар и той да постановен от форумен съдебен орган. Това е юридически форум и не бива да се поддържа усещането у "обикновените" граждани, неразполагащи с правни знания, че съдът работи именно по този начин като очаква да получи почерпка за постановения от него резултат.


Поредното становище, в което имаме различия. Смятам, че някой трябва да е освидетелстван oлигофрен, за да си помисли истински, че това, което чете тук е отражание на съдилищата и че съдиите пишат подобни определения/решения. Все едно ФПК, ФНК, ФГПК и Аркутянски Районен Съд съществуват, че това да е препъни камакът...

Както написах по-горе, за мен елементът на пародията и сатирата са ключови. Без тях, не виждам особен смисъл. Достатъчно много са ми другите на главата.

А ти като съдия, не селедва да го приемаш лично, даже и професионално. Необосновано е.

И ако все пак Злобарев е в ущърб, ще го пратя в продължителен отпуск.





lawchoice написа:
propensity написа:
lawchoice,

Визирам колизия в разбирането и прочета на неща помежду ни.

С определението на ОС-Сунгуларе му бе предоставена възможност за избор - да обжалва или да се спре овреме. Той не успя да преодолее егото си


Извинявай, но не си в позиция да ми даваш "възможности". Дори форумно и шеговито, ако Злобарев е по-висша инстанция, как реши ти да му определяш правомощията? Ако пък въобще е трябвало да отговарям на срока на твоето определение /от ЦЕЛИ 3-часа/, вероятно те трябва да се позамислиш, че съм зает и нямам много време за форумни заигравки, с които обикновено се разтоварвам и харесвам, но уви, не винаги мога да участвам.


Напротив, в позиция съм :P , защото е прието, че определението на Върховният председател ... не е съдебен акт, а частна жалба срещу опр. на районният съд, а последното подлежи на инстанционен контрол точно пред мен :P . Не бива да забравяме, че срока е предоставен на Злобарев, а не на теб. Той е форумен образ и няма ангажименти извън форума, затова и евентуални претенции от него за наличие на основателни причини за пропускане на срока са неоснователни :lol:. Пък и както бе посочено предоставянето на срока е допълнителна възможност. Върховният председател ... не е сред допустимите от ФГПК инстанции по казуса и затова изначално следва да е готов с аргументите и да е обосновал правният си интерес от намесата му в казуса. Пък и не е редно ищецът неоправдано да чака за разглеждането на исковата му молба, така както аз чакам един от клонингите на Злобарев (окръжния прокурор в ОП-Сунгуларе) да се произнесе по жалбата ми вече няколко месеца.

propensity написа:
възбудили негативни коментари на членове на форумното общество - Melly и bozyo


Отново не съм съгласен.

По никакъв начин не видях Melly да недоволства. Напротив, много добре си влиза в ролята и развива комедийното шоу.

По отношение bozyo, той също по много интересен, комичен начин се е представил, използвал е хумор и остроумие. За конкретния сигнал, че имало данни за конфликт на интереси и възможна заинтересованост на последния от изхода на делото - допускам, че като нов участник във форума, е пропуснал момента, в който Злобарев се явяваше обвинител и съдия в Аркутнския-РС по делото, в което ти беше обвиняем. Точно това правеше ситуацията комична и забавна. Мисля, че доста се посмяхме (правеца, козичката, хигиенистката и прочие).

Още тогава ми направи впечатление, че приемаш нещата прекалено сериозно, което убива сатирата. Още тогава държеше да си педантичен, да е по буквата на закона и правилника. Не можеше да приемеш, че ще ти бъде поставена обвинителна "присъда", че даже в един момент се и оттегли, с което затихнаха и страстите.


Визираните от мен негативни коментари на Melly и bozyo са обосновани от тях с цитати на частта от определението, с която Върховният председател... насърчава lili115 да го почерпи за постановеният от него резултат. Аз също считам, че е недопустимо такъв диспозитив да се съдържа в съдебен акт, па макар и той да постановен от форумен съдебен орган. Това е юридически форум и не бива да се поддържа усещането у "обикновените" граждани, неразполагащи с правни знания, че съдът работи именно по този начин като очаква да получи почерпка за постановения от него резултат. Това виждане е повсеместно в българското общество. Доказателство за последното е постът на lili115 по повод същата част на определението. Той възприема за нещо нормално да си плати на справедлив за него съдия, на който да плати за да го отърве от въображаемите врагове във форума, срещу които трябва да се бори. Не се възприемам ката някакъв нарцис, пък и отдавна ми е минало време да стана такъв, затова и допуснах Злобарев да се бъзика с моята персона по време на наказателното производство срещу мен. Това което не можах да приема тогава и изрично посочих е безпардонното отхвърляне на всичките ми искания, без каквито и да било мотиви, което представлява пълното лишаване от участие на една от страните в производството пред съда. Тези неща подкопават ролята на съда, като арбитър. Доверието в съдебната власт е достатъчно ниско, за да си позволяваме да се шегуваме с такива неща в правен форум, поддържайки тези възприятия на българското общество. Един такъв, като Злобарев, е достатъчен да преодолее тягата, генерирана от 10 съвестни магистрати, решили да катерят планината на Доверието в съдебната власт. Това определено действа демотивиращо и неминуемо идва момента за избор - дали да напуснеш потъващият кораб, понеже битката изглежда предрешена...

propensity написа:
Започнах пародията с Аркутянския РС, Ослил Злобарев и прочие да се посмеем и осмеем един конкретен, паразитен индивид /всички знаем кой е/.

По цял ден чета определения, решения и разпореждания по сериозни, натоварващи казуси. Нямам намерение да се натоварвам допълнително, ако трябва да ги чета и тук същите. Ако няма сатира и комедия, а си играем на 'сухо', ми идва в повече.

Аз със Злобарев не мога да работя

Макар и аз да измислих и започнах "форумната съдебна сага" с Аркутянски РС, компетентен по форумните въпроси, с радост бих приветствал повече участници и разширение на... най-вече сатирично представление.

Но ако ви преча, ще пратя Злобарев в неплатен отпуск да гледа отстрани.

Спокойна вечер!


В изтрит пост от онзи ден, посочих, че засега няма да кандидатствам за съдия, а ше наблюдавам отстрани, понеже още не се чувствам подготвен да се явя на конкурси при така поставените изисквания. :)
Никога не съм твърдял, че ти ми пречиш! Както нееднократно посочих, аз коментирам поведението на форумният образ О. Злобарев.

Хубав ден!

propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 19 Апр 2021, 22:13

Melly написа:ОПРЕДЕЛИ
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №456 от 2021 по описа на Аркутянския районен съд.
НАЛАГА на lili115 ГЛОБА в размер на 100 лева за неуважение към съда, вносима в тридневен срок от връчването й по банкова сметка на РС Аркутяну.

Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването с частна жалба пред Сунгуларския окръжен съд.

Районен съдия: Melly


Melly, трябва да обсъдите със Злобарев за евентуално назначение на ФСИ към АРС, който да се заеме с изпълнителното производство във връзка с принудителното събиране на вземания. Че поне правецът в Арктуянския РС да ъпгрейднем до нещо съвременно и ново като... Windows 95, например и дайл-ъп модем за интЯрниет. :P
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 19 Апр 2021, 22:51

propensity написа:Да, едни и същи обстоятелства и факти, но с различен прочет помежду ни, това ми мнение се затъврди.

Колкото и да сме различни образи /аз и Злобарев/, когато аз съм зает, той няма как пише.

Върховният председател ... не е сред допустимите от ФГПК инстанции по казуса и затова изначално следва да е готов с аргументите и да е обосновал правният си интерес от намесата му в казуса


Злобарев, като архитект на ФПК и съдилищата, компетентни по форумните спорове е наъплно легитимно лице да се намесва там, където съзря самоназначения в 'системата'. За Melly съм склонен да направя изключение, понеже така или иначе я каних да се присъедини отдавна.

Пък и интересно къде започна да търсиш правна логика, когато в "твоето" производство обвинител и съдия беше точно Злобарев.

Аз също считам, че е недопустимо такъв диспозитив да се съдържа в съдебен акт, па макар и той да постановен от форумен съдебен орган. Това е юридически форум и не бива да се поддържа усещането у "обикновените" граждани, неразполагащи с правни знания, че съдът работи именно по този начин като очаква да получи почерпка за постановения от него резултат.


Поредното становище, в което имаме различия. Смятам, че някой трябва да е освидетелстван oлигофрен, за да си помисли истински, че това, което чете тук е отражание на съдилищата и че съдиите пишат подобни определения/решения. Все едно ФПК, ФНК, ФГПК и Аркутянски Районен Съд съществуват, че това да е препъни камакът...

Както написах по-горе, за мен елементът на пародията и сатирата са ключови. Без тях, не виждам особен смисъл. Достатъчно много са ми другите на главата.

А ти като съдия, не селедва да го приемаш лично, даже и професионално. Необосновано е.
...


Нищо не съм приел лично, най-малкото защото отдавна се научих, че емоциите са лош съветник :D . Не е случайно, че постът ми, който си коментирал е разделен на три части. Първата е осеяна с емотикони, която съм възприел за забавна, точно с оглед демонстрираните от теб критерии - тя е отражение на конкретна преценка от конкретен съдия/състав по правилното приложение на закона, така както го разбира този съдия/състав. Втората част обаче не съдържа емотикони - тоест там според мен не е редно да се пипа - без значение е дали се касае за форумен съд или не. Форумът е публично място в Интернет, времето е такова, че дори един "....." е достатъчен, за да запили искрата... Третата е израз на възприятието ми, че
още ми е рано да участвам активно в предложеното от теб предизвикателство.

Лека вечер!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 19 Апр 2021, 23:52

Альоууу, младежи,
Какво сте се заобяснявали, като г`спойци на мегдана... :lol: :lol: :lol:
Всеки един от нас е различен по своему, НО съм установила, че вие двамката сте достойни за уважение от който и да е потребител на форума Lex.bg.
За огромно мое съжаление този "УЖ" правен форум с всеки изминал ден се изпразва от съдържание и придобива образ на селски мегдан. Айде, ХОЛЪН - "качето" на търпение ми преля.
Няколкото зрънца като хигиенистката jhoro, Илиянчо и най-пресният екземпляр lili115 , макар и анонимни с коментарите си прекрачиха границата на допустима намеса в чужда правна сфера, и не само, а си позволиха да дават негативни оценки за потребители юристи. Това бе повод да "правораздавам" в качеството ми на "магистрат" от АРС, тъй като този форум от време "оно" е на автопилот. Това е формата на моя протест срещу всеки потребител на Lex.bg дръзнал да наруши тази гранична линия, която избрах свободно.
Като по-по-старша от вас, считам за свое право да отстоявам позиция такава, която да не допуска поведение на юзъри несъвместимо с елементарни човешки правила - неуважение към другиму без значение на пол, ценз и професия. Няма да допусна някакви типове да обезличават професиите на юристите както тези в Адвокатурата, така и още в по-голяма степен на тези, които са част от съдебната система.
Това исках да ви кажа, уважавани от мен колеги, lawchoice и propensity. Нека с общи усилия си почистим "къщичката".
Заровете томахавките,
И нека правото да е с нас, тук в Lex.bg! :lol: :lol: :lol:

Спокойна вечер!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 20 Апр 2021, 00:06

Melly написа:Альоууу, младежи,
Какво сте се заобяснявали, като г`спойци на мегдана... :lol: :lol: :lol:
Всеки един от нас е различен по своему, НО съм установила, че вие двамката сте достойни за уважение от който и да е потребител на форума Lex.bg.
За огромно мое съжаление този "УЖ" правен форум с всеки изминал ден се изпразва от съдържание и придобива образ на селски мегдан. Айде, ХОЛЪН - "качето" на търпение ми преля.
Няколкото зрънца като хигиенистката jhoro, Илиянчо и най-пресният екземпляр lili115 , макар и анонимни с коментарите си прекрачиха границата на допустима намеса в чужда правна сфера, и не само, а си позволиха да дават негативни оценки за потребители юристи. Това бе повод да "правораздавам" в качеството ми на "магистрат" от АРС, тъй като този форум от време "оно" е на автопилот. Това е формата на моя протест срещу всеки потребител на Lex.bg дръзнал да наруши тази гранична линия, която избрах свободно.
Като по-по-старша от вас, считам за свое право да отстоявам позиция такава, която да не допуска поведение на юзъри несъвместимо с елементарни човешки правила - неуважение към другиму без значение на пол, ценз и професия. Няма да допусна някакви типове да обезличават професиите на юристите както тези в Адвокатурата, така и още в по-голяма степен на тези, които са част от съдебната система.
Това исках да ви кажа, уважавани от мен колеги, lawchoice и propensity. Нека с общи усилия си почистим "къщичката".
Заровете томахавките,
И нека правото да е с нас, тук в Lex.bg! :lol: :lol: :lol:

Спокойна вечер!


Моята томахавка вече е заровена...
https://www.youtube.com/watch?v=XT_ViDZi7bs
Хубава вечер и успешна седмица на теб и propensity !
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 20 Апр 2021, 00:35

айде и аз да кажа нещо във връзка с изказаните становища!
Предполагам за човешкото достойнство и поведение не би трябвало да има разлика от това на обикновения юзър, не юрист тук и от друга страна - магистрат, адвокат и т.н.? Ако един адвокат, тук прави провакации към някой не юрист, той какво би трябвало да прави? Да си мълчи?
Май най-голямия недостатък на адвокатите е, че "не следват принципа на обективната истина" - главен каскет. То май това ви е работата, но има разлика в създаването на предпоставки за негативно човешко поведение, просто ей така, понеже видите ли аз мога да правя всякакви съждения и да доказвам, че цвета на черното е бяло и тем подобни.
Няма как да не се защитя, няма значение кой стои срещу мен!
А за томахавка, аз не съм вадил! Ако нямаш достатъчно доводи и се стремиш да ги замениш с някакво "оръжие", то следвай принципа на обективната истина!
Не съм го казал аз!
Нямам никакви отрицателни емоции към никой тук, какъв е смисъла да следвам суетата в опити за налагане над нечии възгледи?
А за назначения ми адвокат тук - Хигиенистката, имам процедурно искане - да вземе да забърше малко статуята на Темида, че блясъка й е силно намалял в съдебната ни система и не всява достатъчно респект сред служителите й. В резултат на което Съдебната ни система е "политизирана съдебна система"! Това отново е цитат, предполагам знаете от кого.
А, и за цитата: "Заровете томахавките,
И нека правото да е с нас, тук в Lex.bg! :lol: :lol: " - Значи няма как правото да е с някой и някъде, иначе няма да е право, демек истината, справедливостта, прозрачността!
Лека вечер и от мен!
Последна промяна lili115 на 20 Апр 2021, 00:42, променена общо 1 път
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 20 Апр 2021, 00:41

Melly написа:...

Никога съм имал томаховка, че да я заравям...

Като изключим факта, че имаме малко по-различен мирголед с lawchoice /което е повече от нормално/, друго не може да се каже.

Впрочем не съм чел тази тема изобщо, нито пък преперните на lawchoice с lili15 /няма и да я чета/. Но ако казваш, Melly, че последният e прекалил, ще го приема като чиста монета.

Застъпвам част от нещата, които каза по повод на форума, че от едно известно време се е изпразнил от съдържание, модерацията е слаба, посоката, в която се движи - надолу и се позволява системно деградиране на нещо, което e било и може да бъде много полезно, уви.

Предвид горното /и не само/, смятам, че опитът за сатира и лека закачка е напълно уместен, без да се търси накърняване на професията или професионалистите в нея.

Между другото, Melly, очаквам да се произнесеш по горното. Осъдила си lili15 с налагане на глоба от 100лв. Можем със значителна вероятност да предприемем, че тя няма да се плати. Ще ни трябва ФСИ за принудително събиране на форумните вземания. :P Май ще има и конкурси за ФСИ към АРС. :mrgreen:

Поздрав и от мен, вероятно ще се хареса и на lawchoice,
https://www.youtube.com/watch?v=tRnFHfI7WAQ
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 20 Апр 2021, 00:47

propensity написа:
Melly написа:...

Никога съм имал томаховка, че да я заравям...

Като изключим факта, че имаме малко по-различен мирголед с lawchoice /което е повече от нормално/, друго не може да се каже.

Между другото не съм чел тази тема изобщо, нито пък преперните на lawchoice с lili15 /няма и да я чета/. Но ако казваш, Melly, че последният e прекалил, ще го приема като чиста монета.

Застъпвам част от нещата, които каза по повод на форума, че от едно известно време се е изпразнил от съдържание, модерацията е слаба, посоката, в която се движи - надолу и се позволява системно деградиране на нещо, което e било и може да бъде много полезно, уви.

Предвид горното /и не само/, смятам, че опитът за сатира и лека закачка е напълно уместен, без да се търси накърняване на професията или професионалистите в нея.

Между другото, Melly. Очаквам да се произнесеш по горното. Осъдила си lili15 с налагане на глоба от 100лв. Можем със значителна вероятност да предприемем, че тя няма да се плати. Ще ни трябва ФСИ за принудително събиране на форумните вземания. :P Май ще има и конкурси за ФСИ към АРС. :mrgreen:


Еее, значи нали имах 1 седмичен срок за жалене? Аз по добре да си вземам една възглавница и отново в ареста, а? :) Имах процедурно искане към адвоката ми, демек Хигиенистката, а следствие от това действие може и да се променят нещата в моя полза! :)
Иначе това ми харесва - "Предвид горното /и не само/, смятам, че опитът за сатира и лека закачка е напълно уместен, без да се търси накърняване на професията или професионалистите в нея."
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 01 Май 2021, 13:42

Melly написа:
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№099
от 18.04.2021

Аркутянският районен съд в закрито съдебно заседание на 18.04.2021 разгледа гр.д. №456/2021 и за да се произнесе, взе предвид следното:

На съда служебно е известно, че Аркутянският районен съд е разгледал гр.д. №234/2021 по подадена от lili115 искова молба, във връзка с която е проведена процедура по привеждането й в редовност,, като съдът изрично е ПРЕДУПРЕДИЛ ищеца за последиците от недобросъвестно упражняване на дадените му от Форумния процесуален закон процесуални права в съответствие на добрите нрави въздигнати в правен принцип. С Определение №014/14.04.2021, след изчерпване на инстанционния контрол по повод обжалване на Разпореждането за оставяне без движение на исковата молба пред Сунгуларския окръжен съд, същата е върната поради неотстраняване в посочения срок на нередовностите й и производството по гр.д. №234/2021 е прекратено.
В регистратурата на съда на 18.04.2021е постъпила от lili115 молба, която съдържа обстоятелства, сочещи на наситен с оценъчни съждения монолог против ответник lawchoice, действащ към датата на обсъдените в нея събития в качеството на Председател на състав от Окръжен съд Сунгуларе.
Съдът счита, че не следва да дава указания за привеждане в редовност на постъпилата молба, тъй като от съдържанието й УСТАНОВИ, че с даване на негативни оценки на участващите в този форум юристи (в случая магистрати) чрез превратна употреба на процесуални права в нарушение на добрите нрави въздигнати в правен принцип, лицето lili115 уронва престижа на съдебната власт. Мотивиран от горното, съдът:

ОПРЕДЕЛИ
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №456 от 2021 по описа на Аркутянския районен съд.
НАЛАГА на lili115 ГЛОБА в размер на 100 лева за неуважение към съда, вносима в тридневен срок от връчването й по банкова сметка на РС Аркутяну.

Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването с частна жалба пред Сунгуларския окръжен съд.

Районен съдия: Melly


ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№129
01.05.2021

Аркутянският районен съд в закрито заседание на 30.04.2021 в състав:
Районен съдия: Melly
като разгледа докладваното от съдията гражданско дело №456 по описа за 2021, за да се произнесе взе предвид следното:

С Определение №099 от 18.04.2021 по гр.д. №456/2021 съдът е указал на ищеца lili115 дадената му от Форумния ГПК възможност да обжалва пред Окръжен съд Сунгуларе, в 1-седмичен срок от съобщаването, наложената глоба в размер на 100 лева за проявено неуважение към съда. От направената проверка по делото съдът установи, че 1-седмичният срок е изтекъл на 27.04.2021 (вторник, работен ден). От страна на ищеца не са предприети процесуални действия, които да препятстват теченето на срока изразяващи се с подаване на писмена молба до съда с искане за удължаването му, нито такива подкрепени с убедителни доказателства за възобновяване на пропуснатия 1-седмичен срок. От данните по делото (интернет страницата на Lex.lg) с посещението си на дата 20.04.2021по темата "Обжалване заповед за арест", съдът счита, че срокът за lili115 е започнал да тече на същата дата в 12:47 часа и е изтекъл на 27.04.2021 в 23:59:59 часа.
Съдът установи също, че и към датата на постановяване на този съдебен акт, ищецът не е изпълнил доброволно задължението си да внесе по реда (чл.97 ЗЗД) в полза на Аркутянския районен съд сумата от 100 лева, установена по основание и размер с влязло в сила на 28.04.2021 Определение №099/2021 на РС Аркутяну, което подлежи на изпълнение. Мотивиран от горното, съдът,

ОПРЕДЕЛИ
ДА СЕ ИЗДАДЕ изпълнителен лист за принудително изпълнение на вземането на Аркутянския районен съд съгласно диспозитива на влязлото в сила Определение №099/2021 на РС Аркутяну.
Определението е окончателно и не подлежи на съдебен контрол.

Районен съдия: Melly
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 01 Май 2021, 19:15

Melly написа:ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№129
01.05.2021 ...


Колежке, районен съдия. Туй "определение" требе да всъщност да е разпореждане. 8) Упражнете правото си на самоконтрол, моля. :wink:
А и нямаме назначен ДСИ към АРС. Кой да поканим? Не е ли време другарят nikodim77 да го впрегнем? :roll:
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron