начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 14 Авг 2020, 15:27

Само за протокола (но държа да се впише ... ало-о-о, секретарката - недей спа)
propensity написа:..но хигиенистката, с цялата глупост, мина с мокър парцал в/у "Правеца" и сега ще трябва да се мъча наново. :lol:

Определените, като „минаване с мокър парцал“ и „неволно перване на прИкурора през лицето със същия“ е всъщност прилагане на „Алгоритъм на дезинфекционните мероприятия в обекти с обществено предназначение в условията на епидемично разпространение на COVID-19 (SARS-CoV-2)“
lawchoice написа:Даже, преди малко докато обядвам се задавих с храна, за малко да се гътна.

Налице е грубо неспазване изискванията на ЗБУТ и свързаните наредби!
Melly написа:Хем съм конституирана като граждански ищец и страна в този процес, хем не съзирам срещу кого да предявя исковите си претенции за обезвреда на претърпени неимуществени вреди в размер на 1 лев. Разбира се това е символична сума, но не сумата е важна в случая. :roll:

Само кажи! Няма да ти искам банкова сметка - много грубо ще е.
Сумата ще ти бъде дадена по време на евентуална „вечеря на свещи“. Говорих с представители на НЕК ЕАД - да прекъснат електроподаването в цялата страна.
Melly написа:А както става ясно, това лице (Jhoro) би трябвало да е назначено с ТД от административния ръководител на Аркутянския районен съд на длъжността „хигиенист”.
И още с встъпването си веднага е отнесъл (и от кого – от форумния Прокурор, респективно съдия Злобарев :D) наказание глоба за несправяне с трудовите му функции.

Без да задълбочавам - дали само „лицето“ или цялото тяло, но ...
Говорим за ТД (или друг, но на първо място - договор), а няма доказателства за „... съглашение между две лица ..“ (ЗЗД).
Отделно - мисля да сезирам НАП и ИТ за липсата на уведомление по чл. 62, ал.3 от КТ.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 14 Авг 2020, 16:07

Съвсем не е ясно, че съдията Злобарев ще постанови осъдителна присъда. Моля подсъдимият да уважава независимостта ( :lol: ) и правноустановените практики на Аркутянския районен съд!

Да, подсъдимият "може" да разчитате, че доводите Ви ще бъдат редовно и по същество разгледани пред всичките видове инстанции, начи. :roll: :roll:

Аз, съдия Злобарев, не знам какво Ви е изпратил наблюдаващият прИкурор, но съгласно моето разпореждане по делото - трябва да Ви се връчи препис от ОА, такъв, какъвто е внесен при мен. За повредената държавна собственост - Правец-8 вече бяхте информиран. А интегиретът на папката по делото бе силно нарушен, след като хигиенистката, глупавата, оставила врата на съда отворена вчера и козата от сеседния двор си е направила салата Капрезе от нея. :lol: . Същата бе порицана от съда (хигиенистката, не козата :D )

Местаната прокуратура обмисля повдигане на обвинение на хигиенистката за безстопанственост и (многократно) увреждане на държавна собственост. :D Други обвинения също не са икзлючени.

С леко закъснение поради техничско-битови причини, предстои публикуването на обвинителния акт на подсъдимия lawchoice.
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 14 Авг 2020, 16:13

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , сълзите ми текат както водите се стичат от Ниагарския водопад!
Искрено Ви съчувствам, съдия Злобарев... :oops:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 14 Авг 2020, 16:20

propensity написа:Аз, съдия Злобарев, не знам какво Ви е изпратил наблюдаващият прИкурор ...

Хммм - виждам, че шизофренията освен многостранна е станала и ... много странна!
Да не би, да сте скарани (съдията и прикурора)?
propensity написа:Същата бе порицана от съда (хигиенистката, не козата :D )

Мно-о-ого крив мерник. Последно кой е ял салатата - козата или хигиенистката?
propensity написа:С леко закъснение, поради техническо-битови причини, предстои публикуването на обвинителния акт на подсъдимия lawchoice.

Ако някой не е разбрал - причините са „ударната вълна, от взрива в Бейрут“.

Затова - дело няма да има.
Заседанието ... няма да се закрива - поради липса на цялата сграда на съда!

Горното подлежи на обжалване пред Св. Петър!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 14 Авг 2020, 16:26

lawchoice написа:
Претендирам разноски за първата инстанция в размер на 2000 лева

Допълнение:
Искам да знам още нещо Каспичански апелативен съд редовна инстанция ли е или такава по възобновяване на производството съгласно приложимия ФНК?


Вух, те разносите... бива. Ще намалим заплатата на хигиенистката и... ще оправим нещата. Стига, при неосъдителна присида, да не заведете дело с/у прокуратурата, че тогава ептен ще я втасаме. :lol:

А вземат ли ни и (повредения) Правец, ще трябва да публикуваме актовете в/у плажната ивица на Акрутяну. :D

Иначе Каспичанския апелативен съд си е редовна инстанция.
Последна промяна propensity на 14 Авг 2020, 16:46, променена общо 1 път
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 14 Авг 2020, 16:35

Melly написа:Хем съм конституирана като граждански ищец и страна в този процес, хем не съзирам срещу кого да предявя исковите си претенции за обезвреда на претърпени неимуществени вреди в размер на 1 лев. Разбира се това е символична сума, но не сумата е важна в случая. :roll:
Защото главният виновник, а не подсъдимият lawchoice, за тези ми негативни състояния на духа и тялото е лицето Jhoro, който по всяка тема ръси небивалици, които са в пряко противоречие с обективното ни право, и така въвежда в заблуда авторите им като им създава и поддържа очаквания, които в един съдебен спор биха довели единствено до отхвърляне на исковите претенции съответно с произтичащите от това правни последици с имуществен характер да заплатят на другата страна деловодни разноски, включително и адвокатски хонорар за всяка инстанция до влизане в сила на съдебния акт.

А както става ясно, това лице (Jhoro) би трябвало да е назначено с ТД от административния ръководител на Аркутянския районен съд на длъжността „хигиенист”.
И още с встъпването си веднага е отнесъл (и от кого – от форумния Прокурор, респективно съдия Злобарев :D) наказание глоба за несправяне с трудовите му функции.

Ще изчакам все пак..., пък да видим.


Моля, Съдиятя-ПрИкурор Злобарев е длъжен да Ви коригира - длъжността е "Хигиенистка"! :lol:
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 14 Авг 2020, 16:40

Melly написа::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , сълзите ми текат както водите се стичат от Ниагарския водопад!
Искрено Ви съчувствам, съдия Злобарев... :oops:


Аз сутринта половин час се смях безспирно! После още половин не можех да си събера мислите! :lol: :lol: :lol:

Вместо да хокаме "хигиенистката", по-добре да я усмиваме. Поне става адски весело.
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 14 Авг 2020, 17:10

propensity написа:
Melly написа::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , сълзите ми текат както водите се стичат от Ниагарския водопад!
Искрено Ви съчувствам, съдия Злобарев... :oops:


Аз сутринта половин час се смях безспирно! После още половин не можех да си събера мислите! :lol: :lol: :lol:

Вместо да хокаме "хигиенистката", по-добре да я усмиваме. Поне става адски весело.


И аз се смях и продължавам да се смея. Но айде малко по-професионално да подхожаме към изпълнение на служебните задължения. Вместо да пишете тук, г-н Злобаров /Злобраров ли е така и не разбрах/, публикувайте най-сетне Вашия вариант на ОА, че нашето дело ще се проточи повече от реално такова. После освен за него ще искам и обезщетение за бавно правосъдие. :D

propensity написа:Съвсем не е ясно, че съдията Злобарев ще постанови осъдителна присъда. Моля подсъдимият да уважава независимостта ( :lol: ) и правноустановените практики на Аркутянския районен съд!

Да, подсъдимият "може" да разчитате, че доводите Ви ще бъдат редовно и по същество разгледани пред всичките видове инстанции, начи.


Е, прокурорът Злобарев няма ли да обжалва?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 14 Авг 2020, 17:37

Melly написа:Хем съм конституирана като граждански ищец и страна в този процес, хем не съзирам срещу кого да предявя исковите си претенции за обезвреда на претърпени неимуществени вреди в размер на 1 лев. Разбира се това е символична сума, но не сумата е важна в случая. :roll:
Защото главният виновник, а не подсъдимият lawchoice, за тези ми негативни състояния на духа и тялото е лицето Jhoro, който по всяка тема ръси небивалици, които са в пряко противоречие с обективното ни право, и така въвежда в заблуда авторите им като им създава и поддържа очаквания, които в един съдебен спор биха довели единствено до отхвърляне на исковите претенции съответно с произтичащите от това правни последици с имуществен характер да заплатят на другата страна деловодни разноски, включително и адвокатски хонорар за всяка инстанция до влизане в сила на съдебния акт.


Това е благородна кауза, която и аз подкрепям, но искам да ти кажа нещо: отпиши го това дело, то е мъртвородено.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 14 Авг 2020, 17:46

propensity написа:Вух, те разносите... бива. Ще намалим заплатата на хигиенистката и... ще оправим нещата.

За разноските - не ги мислете. Ще поема доброволно всичките!
Аз ще имам да давам, друг ще има да взима ... Сефте!
propensity написа:А вземат ли ни и (повредения) Правец, ще трябва да публикуваме актовете в/у плажната ивица на Акрутяну. :D

За компенсация (за повредения аптефакт) - ще дам един доста по-нов. С Intel 80486. Стига да тръгне.
Колкото до писането по пясъка - на Аркутино бива. Само не наближавайте Росенец - ще разберете що, ама късно! Няма да има „Селям алейкум“.
Melly написа:Искрено Ви съчувствам, съдия Злобарев... :oops:

Ако беше 197... и някоя година - щеше да е „съчувствУВам“!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 14 Авг 2020, 19:42

lawchoice написа:Е, прокурорът Злобарев няма ли да обжалва?


Прерогатив на прИкурора е. Съдията просто искаше да успокои подсъдимия в неприкосновеността / :D / и авторитета на Аркутянската съдебна система / :lol: /
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 14 Авг 2020, 21:17

propensity написа:
lawchoice написа:Е, прокурорът Злобарев няма ли да обжалва?


Прерогатив на прИкурора е. Съдията просто искаше да успокои подсъдимия в неприкосновеността / :D / и авторитета на Аркутянската съдебна система / :lol: /


Точно защото е преоргатив на прокурора, щеше да се получи затворен кръг, ако бъда оправдан или жалбата ми срещу присъдата/решението бъде уважена. Става въпрос за две личности в едн, като в описания случай прокурорът у Злобарев трябваше да измисля съдържанието на протеста, а после съдията у Злобарев да го разглежда и да не го уважи. Точно предвид тази странна конструкция приех, че само аз ще бъда жалбоподател пред всички съдебни инстанции. Този сценарий предвиждаше постепенно усложняване на правната аргументация. Във въззивното производство щях да коментирам осъществени ли са елементите на деянието, както и извършване на отказаните ми без мотиви от първия Злобарев искания по доказателствата. Макар и един и същи съдия в случая :) , отговорностите на съдиите в различните инстанции са различни и колкото по-нагоре се качваш отговорността и тежестта на решенията, които взимаш стават по-сериозни и имат по-голям отзвук в обществото. Та, черешката на тортата бях оставил за последният Злобарев, този от касационната инстанция. Та касационната жалба/искане за възобновяване щеше да съдържа само едно елементарно искане:

Уважаеми касационни съдии,
Моля, обжалваното решение да бъде отменено, като бъда признат за невиновен и оправдан по повдигнатото обвинение на основание чл.24, ал.1, т.1 ФПК. Аз съм обвинен по текст, който е обнародван във форума, след образуване на наказателното производтво срещу мен. Съгласно чл.7, §1 ЕКПЧОЗ приложим на основание чл.5, ал.4 КРБ, никой не може да бъде осъден за действие или бездействие, което в момента на неговото извършване не е било квалифицирано като престъпление по националното или международното право.

Дори и да откажеше и последният Злобарев, което би било позор за касационен съд, ЕСПЧ щеше да свърши необходимото, макар и далеч по-късно във времето. Тогава пак щяхме да се върнем на българска земя, Злобарев вероятно вече би бил пенсионер, а и да не е тогава делото ще бъде разгледано от тричленен състав, който в рамките на производство образувано на основание чл.422, ал.4 ще отмени влязлото в сила решение и ще ме оправдае по повдигнатото обвинение.

Както виждаш въпреки цялата власт, която като страна се съгласих да ти предоставя - ти беше и прокурора, и съдията, във всички съдебни инстанции, ти измисли и процесуалните правила, понякога няма как да влияеш на правото. То само намира път да изплува отгоре, без значение искаме или не. Затова тези, които се занимаваме с тази дейност, винаги трябва да помним, че решаването на човешки съдби е отговорност, а не просто работа.

Реших да избързам и да си разваля кефа от евентуални нови порции смях, за да не се влагат излишни усилия за разглеждане на гражданския иск на Melly по това както казах по-рано мъртвородено дело. Това бе най-трудното ми решение като участник във форума - дали да се призная за виновен и Melly да спечели иска, понеже както казах подкрепям нейната кауса, или да отстоявам докрай правата си. Избрах последното най-вече защото не аз нося вина за развитието на казуса. Пък искът на Melly може да бъде разгледан по гражданскоправен ред,

Благодаря на всички за участието!. Бъдете здрави!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 14 Авг 2020, 21:58

lawchoice, приканвам те да останеш в комедийната страна дискусията. Цял ден сме заети с важни и натоварващи задачи, а смехът тук е лекарство за сивото ежедневие. Аз лично не помня кога последно и дали съм се смял толкова на форумни закачки. Смятам, че се получава, поне донякъде.

А и както Melly правилно очерта, ти, макар и "обвиняем/подсъдим", главно действащо лице е "Хигиенистката". Омръзна ни да вървим след нея за всяка излъчена глупост, та решихме да се позабавляваме.

Ако не за друго, успях да "скалъпя" някакъв си там обвинителен акт. Утре ще го публикувам. Твоето продължение е важно в случая.

Доколкото слуховете в кулоарите на Аркутянския РС се чуват, възможно е прИкурор-съдията Злобарев да излезе в отпуск и да назначи Melly за заместващ прИкурор-съдия. Видно от Аркутяну-Сунгурларо-Каспичанската съдебната уредба, конфликт на интереси - нема :lol: .

Така, че, това е (смехотворна) тема с продължение. Остани на линия.
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 14 Авг 2020, 22:08

lawchoice написа:Става въпрос за две личности в едн, като в описания случай прокурорът у Злобарев трябваше да измисля съдържанието на протеста, а после съдията у Злобарев да го разглежда и да не го уважи. Точно предвид тази странна конструкция …

Взимам повод от цитираното и правя процедурно предложение:
По време на всички етапи, на производството, да присъстват лично и медицински лица. Минимум - психотерапевт и парамедик, с опция за патоанатом.
Ооасявам се, че в хода на делото - от обикновена шизофрения, може да се стигне до непоправим разрив в междуличностните отношения „съдия-прИкурор”. Последвано от „тежки телесни и/или психологически увреждания, вкл. форумна смърт”.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 15 Авг 2020, 10:05

propensity написа:lawchoice, приканвам те да останеш в комедийната страна дискусията. Цял ден сме заети с важни и натоварващи задачи, а смехът тук е лекарство за сивото ежедневие. Аз лично не помня кога последно и дали съм се смял толкова на форумни закачки. Смятам, че се получава, поне донякъде.

А и както Melly правилно очерта, ти, макар и "обвиняем/подсъдим", главно действащо лице е "Хигиенистката". Омръзна ни да вървим след нея за всяка излъчена глупост, та решихме да се позабавляваме.

Ако не за друго, успях да "скалъпя" някакъв си там обвинителен акт. Утре ще го публикувам. Твоето продължение е важно в случая.

Доколкото слуховете в кулоарите на Аркутянския РС се чуват, възможно е прИкурор-съдията Злобарев да излезе в отпуск и да назначи Melly за заместващ прИкурор-съдия. Видно от Аркутяну-Сунгурларо-Каспичанската съдебната уредба, конфликт на интереси - нема :lol: .

Така, че, това е (смехотворна) тема с продължение. Остани на линия.


Не зная доколко мога да отговоря на очакванията по отношение комичната страна на темата. Защитавах толкова разпалено моята теза, понеже отправеният от мен апел към съдията Злобаров, да осигури произнасяне на независим и безпристрастен съд, бе грубо пренебрегнат. Затова исках да илюстрирам, че никой няма право, съответно основание да си вярва, че е над закона /правото/ и че ако това все пак се случи правото има своите механизми /независещи от конкретния повярвал си индвид/ да възстанови справедливостта. Тук е и връзката с доводите на Melly за началниците и как те възприемат цветовете.

Напълно подкрепям теб и Мelly в упреците към Jhoro, че няма право да заблуждава потребители, търсещи решение на техни реални правни проблеми, тук във форума. Аз самият съм му правил забележки, включително и в тази тема. В същото време обаче считам, че всеки има право на свободно изразяване, особено в Интернет. Затова не виждам проблем по вече приключили по същество теми /като тази, по която питащият е ангажирал адвокат / всеки да сподели вижданията си, включително и по странични на темата въпроси. Мое право, а и на всеки друг потребител, е да вземе отнощение по повдигнатият въпрос, ако той го интересува. Поради горното, няма да взема страна в личностните битки, които водите с jhoro.

Що се касае до слуховете в кулоарите на Аркутянския РС, аз съм скептичен, че те ще се реализират. От една страна, макар и Melly да не е взела отношение, не вярвам да се съгласи да бъде и прокурор, и съдия едновременно. От друга страна, редно е Злобарев да оправи кашата, в която участва и едва тогава да иска да излиза в отпуск. Какъв мъж е тоя Злобарев бе? Иска да си вдигне чукалата и да остави всичко върху крехките женски плещи? Простете за въпроса, вероятно ви изглеждам старомоден и днес такова поведение е нормално за мъжката част на българското общество.

jhoro написа:
lawchoice написа:Става въпрос за две личности в едн, като в описания случай прокурорът у Злобарев трябваше да измисля съдържанието на протеста, а после съдията у Злобарев да го разглежда и да не го уважи. Точно предвид тази странна конструкция …

Взимам повод от цитираното и правя процедурно предложение:
По време на всички етапи, на производството, да присъстват лично и медицински лица. Минимум - психотерапевт и парамедик, с опция за патоанатом.
Ооасявам се, че в хода на делото - от обикновена шизофрения, може да се стигне до непоправим разрив в междуличностните отношения „съдия-прИкурор”. Последвано от „тежки телесни и/или психологически увреждания, вкл. форумна смърт”.


По-горе написах, че нямам желание да влизам в личностните битки, които водите.

П.П. Така и не научих името на този Злобаров ли е, Злобрарев ли е или пък е Злобарев :)
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 15 Авг 2020, 12:22

ШОУТО СВЪРШИ!

Надявам се, че всеки потребител ще си извади поука от разиграната сценка досущ наподобаваща "живия" живот от заобикалящите ни процеси, в които всички страни по образуваното пред Аркутянския районен съд ФНОХД №0000/2020 са ЮРИСТИ, доказали се с качествата си професионалисти, всеки в сферата на правото, в която упражнява своята компетентност.

П.П. Така и не дочакахме съдията Злобарев да публикува(връчи) на страните ОА, че тогава аз да го отпочна..., защо ми нахлузи толкова тесни обувки, та да не мога да мръдна. НО, не е допускал кой ще му се изпъчи насреща... Та, не отпуск, а направо да излиза в пенЦия - това ще да му е спасението от задаващото се цунами. :lol: :lol: :lol:

Бъдете здрави и се усмихвайте. Животът е емоция!
Melly
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 15 Авг 2020, 13:12

Алоууу,"хигиенистКАта", немой се трЕпа да чистиш... :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот consultant » 15 Авг 2020, 13:26

ако имаш предвид мен нищо в тая тема не съм "числил"
Може би Шефа, не знам
moderator
Аватар
consultant
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 30 Ное 1999, 01:00

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 15 Авг 2020, 13:34

Melly написа:ШОУТО СВЪРШИ!

Надявам се, че всеки потребител ще си извади поука от разиграната сценка досущ наподобаваща "живия" живот от заобикалящите ни процеси, в които всички страни по образуваното пред Аркутянския районен съд ФНОХД №0000/2020 са ЮРИСТИ, доказали се с качествата си професионалисти, всеки в сферата на правото, в която упражнява своята компетентност.

П.П. Така и не дочакахме съдията Злобарев да публикува(връчи) на страните ОА, че тогава аз да го отпочна..., защо ми нахлузи толкова тесни обувки, та да не мога да мръдна. НО, не е допускал кой ще му се изпъчи насреща... Та, не отпуск, а направо да излиза в пенЦия - това ще да му е спасението от задаващото се цунами. :lol: :lol: :lol:

Бъдете здрави и се усмихвайте. Животът е емоция!
Melly


Така е, моето шоу свърши. За съжаление и забавните неща имат край. Но, винаги има едно "но" :) - финалът му остана отворен. Гражданският ти иск така и не бе разгледан, още повече, че предвид обосновката му касае субект, който не бе участник в наказателното производство. Така че можеш да го предявиш до изтичане на давността. Ако бях на твое място щях да коригирам цената му, с оглед възможността за касационно обжалване на евентуално неблагоприятно решение.

П.П. Не съм сигурен, че съдията Злобарев ще те разбере правилно. Щом такава му е фамилията, значи не е първо поколение злобар. Освен да бълва огън и жупел срещу теб, не знам дали ще може друго да направи .

Благодаря за хубавото пожелание! Ти също!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 15 Авг 2020, 13:39

Така - явно „форумната постановка“ свърши. Няма да ръкопляскаме - само ще спуснем завесата!
И макар, както е казал Шекспир - „Целият свят е сцена и всички ние сме актьори на нея - влизаме, излизаме и за своето време всеки от нас играе различни роли...“ - неща не смесваме жанровете.
В момента всички музи (вероятно) си скубят косите.
Melly написа:Алоууу ...

„Вашето обаждане е много важно за нас, но всички оператори са заети! Моля изчакайте, ще Ви свържем при първа възможност!“
lawchoice написа:Така и не научих името на този Злобаров ли е, Злобрарев ли е или пък е Злобарев :)

Изобщо не се учудвам. Моето фамилно име е доста ... специфично и за последните 40-45 години съм го виждал във всевъзможни варианти!
По-странното е, че това се получава при българите - хора, говорещи уж-същия език. При хора, говорещи по-различни езици - немски, английски, даже и келтски - няма такъв ефект.


Щом сме приключили - да се върнем в началото:
lili115 написа:Здравейте,
Сега не знам, трябва да изчакам НП и тогава да искам жалба срещу ареста ми. Знам, че може да се иска да се отмени заповедта за задържане, но аз вече съм на свобода. Само 2 часа бях задържан. Питам защото считам, че ареста ми е неоснователен и дали има някакви срокове за обжалване на това действие или то трябва да стане при наличието на НП?

Изобщо - може ли да се говори за „задържане под стража“ и всичко останало по процедура или е налице само отстраняване от мястото?

Допълнение:
consultant написа:ако имаш предвид мен нищо в тая тема не съм "числил"
Може би Шефа, не знам

Според мен - „оф-топика“ трябва да се отдели, в отделна тема.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron