начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 13 Авг 2020, 17:16

propensity написа:ПрИкорорът запазва правото си да привлече и други лица като свидетели, а в последствие и като обвиняеми! :twisted:


Усещам, усещам аз как гус`н ПрИкорорът се стреми да заформи едно ОПГ и така да прехвърли по подсъдност делото за разглеждане от "страховития Форумен съд". Там сигурно ще се чувства в свои води, май?
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 13 Авг 2020, 18:31

Melly написа:
jhoro написа:Пп. Мина ли закритото? Има ли решение - относно допустимостта на иска? Или ще е обновена версия на Народния съд?

Оххх, Жоре,
Какъв иск, какви 5 лева се джуркат в твоята умница? :oops:
Делото ще се разиграва по друга "писта", а не по гражданско правен ред. Така поне изглежда с оглед повдигнатото Форумно обвинение.

Ох ли ...
За делото - не знам нищо, за процедурата!
Явно ще се създава тепърва!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 13 Авг 2020, 19:54

След направеното уточнения от форумния прокурор / изразът е употребен защото, тази прокуратура се занимава с нарушения на форумното законодателство/ не се признавам за виновен по така повдигнатото обвинение. Считал, че обвинението е категорично недоказано - не се установяват нито обективните, нито субективните елементи на деянието.
Във връзка с изясняване на обективната истина, макар и да не нося доказателствена тежест, правя следните искания:

Оттеглям пълномощното за процесуално представителство от levy21. Моля, да бъде допуснат разпит на същата като свидетел в режим на призоваване. Видно от изложеното по-горе в темата, тя има непосредствени впечатления от постове на jhoro, за които е възприела, че съдържат юридически издържани съждения на последния, с които реално е оказвал правна помощ на питащи в този форум.

Прокуратурата не ме е уведомила по кой процесуален ред се разглежда настоящия процес. Доколкото тя е направила искане за конституиране на трето лице помагач, за равнопоставеност аз също правя такова. Моля, да бъде конституирано като трето лице помагач потребителя jhoro, доколкото той може да предостави доказателства за негови постове, които реално са помогнали на потребители в този форум. В случай, че съдът счита искането за недопустимо, моля да бъде допуснат разпит на това лице, при режим на довеждане, за същите.обстоятелства

Сега очаквам кандидати за съдия, за да може процесът да продължи

П.П. Няма да чакам прокуратурата тепърва да събира доказателства. След като е решила да привлечи конкретно лице, трябва да си носи последствията.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 13 Авг 2020, 20:55

Като чета ...
Дискусията в последните постове ми напомни за детството. Тогава играехме на „стражари и апаши“, на „фуннийки“, на „сляпа баба“. Като поотраснахме - на „чичо доктор“.
Сега искате да играете на „Съдебен спор“!
Няма лошо, ама ... Моето мнение е като на следващия отговарящ
– Опишете живота си.
– Може ли да се псува?
– Не.
– Тогава няма какво да кажа...

Пожелавам Ви приятна вечер и не забравяйте! Виждам Ви!
Изображение
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 13 Авг 2020, 21:52

/ЕЙ, НЕ СЕ БЯХ ЗАБАВЛЯВАЛ ВЪВ ФОРУМ ТАКА ОТ МНОГО ВРЕМЕ НАСАМ/ :mrgreen:


По направените искания от подсъдимия - lawchoice - отхвърлят се всички! :wink:

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е
Аркутяну, 14.8.2020г

Осил Злобрарев
- Съдия в Аркутянски районен съд, форумно-наказателно отделение, след като се запознах със събраните материали по ФНОХД № 0000/2020г по описа на съда, намирам, че делото е подсъдно на съда, което налага същото да бъде насрочено за разглеждане по реда на чл.248 ал.2 ФНК, както следва:

    1. подсъдно ли е делото на съда
    2. има ли основание за спиране или прекратяване на форумно-наказателното производство;
    3. допуснато ли е на форумното досъдебното производство отстранимо съществено нарушение на форумните правила, довело до ограничаване на процесуалните правила на обвиняемия;
    4. налице ли са основания за разглеждане на делото по реда на особените форумни правила;
    5. разглеждането на делото при закрити врати, привличането на резервен форумен съдия или форумен заседател, назначаването на защитник, вещо лице, преводач или тълковник и извършването на форумно следствени действия по делегация;
    6. взети мерки за процесуална принуда;
    7. искания за събиране на нови доказателства;
    8. насрочване на съдебно заседание и лицата, които следва да се призоват по него

На основание чл. 247б ФНК следва препис от обвинителния акт, ведно с препис от настоящото да се връчи на подсъдимия. Препис от настоящото разпореждане да се връчи на прИкурора, защитниците на подсъдимите, както и на пострадалия - цялото форумно, общество, питащи, учащи, практикуващи юристи за огромната интелектуална вреда нанесена от малоумните писания и тролщината на дадено лице - като им бъде разяснена и разпоредбата на чл.248. ал.3 от ФНК.

Водим от горното и на основание чк. 247б от ФНК

Р А З П О Р Е Ж Д А М:

1. НАСРОЧВАМ делото за разглеждане в разпоредително съдебно заседание на 33.09.2020г, от 04:30 часа в зала -1, избено помещение "ц", кота -12 на Районен съд - Аркутяну, в състав съдия, за която дата и час се призовават подс. lawchoice, представаляващ се от - без защитник, както и представител на форумното общество в лицето на Melly.

2. Да се връчи препис от обвинителния акт на подсъдимия ведно с препис от настоящото разпореждане, като се уведоми, че в едноседмичен срок от връчването може да подадат отговор по въпросите, които ще се обсъждат в разпоредителното заседание и да направят своите искания.

3. Да се съобщи на подсъдимия, че има право да се яви със защитник, за възможността да му бъде назначен защитник в случаите по чл.94 ал.1 от ФНК - когато е непълнолетен; страда от физически или умствени недостатъци (като Гошку :P ), които му пречат да се защитава сам; делото за престъпление, за което се предвижда с една до три години да върви след въпросния трол и коригира всяка тяхна насипна малоумнтия.

4. Да се уведоми Melly, в качеството й на представител на форумното общество, че може да упълномощи довереник, когото ако желае да се явят на разпоредителното заседание и в едноседмичен срок от съобщението да направят искане за конституирането им като граждански ищци. Същото може да се депозира най-късно до началото на разпоредителното заседание.

5. Да се разясни на подсъдимия, представителя на форумното общество, както и на представителя на Аркутянската районна прИкуратура (moi), че в съдебно заседание на първоинстанционния, въззивния и касационен съд не могат да се правят възражения по допуснатите нарушения на процесуалните правила по чл.218 ал.3 т.1 от ФНК, които не са били поставени за обсъждане в разпоредителното заседание.

6. Да се изиска от Бюро съдимост при Районен съд - Аркутяну справка съдимост, ведно със заверени копия от бюлетините за съдимост на подсъдимия.


Разпореждането е окончателно и не подлежи на обжалване и протест:

Аркутянски Районен съдия: Злобарев


--
/предстои публикуването на обвинителния акт :lol: /
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 13 Авг 2020, 22:20

propensity написа:/ЕЙ, НЕ СЕ БЯХ ЗАБАВЛЯВАЛ ВЪВ ФОРУМ ТАКА ОТ МНОГО ВРЕМЕ НАСАМ/ :mrgreen:

Само този пасаж да е … осмисля ми поне няколко месеца (назад и напред)!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 13 Авг 2020, 22:38

propensity написа:/ЕЙ, НЕ СЕ БЯХ ЗАБАВЛЯВАЛ ВЪВ ФОРУМ ТАКА ОТ МНОГО ВРЕМЕ НАСАМ/ :mrgreen:


По направените искания от подсъдимия - lawchoice - отхвърлят се всички! :wink:

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е
Аркутяну, 14.8.2020г

Осил Злобрарев
- Съдия в Аркутянски районен съд, форумно-наказателно отделение, след като се запознах със събраните материали по ФНОХД № 0000/2020г по описа на съда, намирам, че делото е подсъдно на съда, което налага същото да бъде насрочено за разглеждане по реда на чл.248 ал.2 ФНК, както следва:

    1. подсъдно ли е делото на съда
    2. има ли основание за спиране или прекратяване на форумно-наказателното производство;
    3. допуснато ли е на форумното досъдебното производство отстранимо съществено нарушение на форумните правила, довело до ограничаване на процесуалните правила на обвиняемия;
    4. налице ли са основания за разглеждане на делото по реда на особените форумни правила;
    5. разглеждането на делото при закрити врати, привличането на резервен форумен съдия или форумен заседател, назначаването на защитник, вещо лице, преводач или тълковник и извършването на форумно следствени действия по делегация;
    6. взети мерки за процесуална принуда;
    7. искания за събиране на нови доказателства;
    8. насрочване на съдебно заседание и лицата, които следва да се призоват по него

На основание чл. 247б ФНК следва препис от обвинителния акт, ведно с препис от настоящото да се връчи на подсъдимия. Препис от настоящото разпореждане да се връчи на прИкурора, защитниците на подсъдимите, както и на пострадалия - цялото форумно, общество, питащи, учащи, практикуващи юристи за огромната интелектуална вреда нанесена от малоумните писания и тролщината на дадено лице - като им бъде разяснена и разпоредбата на чл.248. ал.3 от ФНК.

Водим от горното и на основание чк. 247б от ФНК

Р А З П О Р Е Ж Д А М:

1. НАСРОЧВАМ делото за разглеждане в разпоредително съдебно заседание на 33.09.2020г, от 04:30 часа в зала -1, избено помещение "ц", кота -12 на Районен съд - Аркутяну, в състав съдия, за която дата и час се призовават подс. lawchoice, представаляващ се от - без защитник, както и представител на форумното общество в лицето на Melly.

2. Да се връчи препис от обвинителния акт на подсъдимия ведно с препис от настоящото разпореждане, като се уведоми, че в едноседмичен срок от връчването може да подадат отговор по въпросите, които ще се обсъждат в разпоредителното заседание и да направят своите искания.

3. Да се съобщи на подсъдимия, че има право да се яви със защитник, за възможността да му бъде назначен защитник в случаите по чл.94 ал.1 от ФНК - когато е непълнолетен; страда от физически или умствени недостатъци (като Гошку :P ), които му пречат да се защитава сам; делото за престъпление, за което се предвижда с една до три години да върви след въпросния трол и коригира всяка тяхна насипна малоумнтия.

4. Да се уведоми Melly, в качеството й на представител на форумното общество, че може да упълномощи довереник, когото ако желае да се явят на разпоредителното заседание и в едноседмичен срок от съобщението да направят искане за конституирането им като граждански ищци. Същото може да се депозира най-късно до началото на разпоредителното заседание.

5. Да се разясни на подсъдимия, представителя на форумното общество, както и на представителя на Аркутянската районна прИкуратура (moi), че в съдебно заседание на първоинстанционния, въззивния и касационен съд не могат да се правят възражения по допуснатите нарушения на процесуалните правила по чл.218 ал.3 т.1 от ФНК, които не са били поставени за обсъждане в разпоредителното заседание.

6. Да се изиска от Бюро съдимост при Районен съд - Аркутяну справка съдимост, ведно със заверени копия от бюлетините за съдимост на подсъдимия.


Разпореждането е окончателно и не подлежи на обжалване и протест:

Аркутянски Районен съдия: Злобарев


--
/предстои публикуването на обвинителния акт :lol: /


Ок, давай нататък :)
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lexy21 » 13 Авг 2020, 22:48

При така развилите се събития - упълномощи ме пак да те защитавам, бе човек :lol: :lol: :lol: Късно е да ме прецакат като защитник с първоначалната стратегия - да ме привлекат и мен към наказателна отговорност по същото дело, за да ме не мога да учствам в две процесуални качества и да те защитавам. Явно и свидетел не съм - ами ангажирай ме пак тогава - за разпоредителното заседание, докато не се е усетил прокуроро-съдията, че му предстои сам на себе си да си назначи и да изготви експертизи, както го е подкарал :wink:
П.П. Жоре, мАни го тоя чл. 313 от НК от подписа ти в контекста, в който си го постнал, че ще ни прецакаш алтернативната статегията :lol:
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 13 Авг 2020, 22:53

lexy21 написа:При така развилите се събития - упълномощи ме пак да те защитавам, бе човек :lol: :lol: :lol: Късно е да ме прецакат като защитник с първоначалната стратегия - да ме привлекат и мен към наказателна отговорност по същото дело, за да ме не мога да учствам в две процесуални качества и да те защитавам. Явно и свидетел не съм - ами ангажирай ме пак тогава - за разпоредителното заседание, докато не се е усетил прокуроро-съдията, че му предстои сам на себе си да си назначи и да изготви експертизи, както го е подкарал :wink:


Благодаря за интереса. Ясно е, че прокурорът е и съдия в случая, обаче аз обичам предизвикателствата. Както е казано пилците се броят на есен.
Благодаря отново и бъди здрава!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 13 Авг 2020, 23:01

lexy21,
Откъде го изкопаха тоз съдия Злобарев? :lol:
Струва ми се, че можем да му искаме отвод, защото много е съмнително обстоятелството, че и двамата - съдията и ПрИкорорът са клонинги на юзъра propensity...
Няма да излагам повече подробности защо мисля да е така.

Процесът по това дело би загубил, ако обвиняемият не те упълномощи отново.

Допълвам:
Писали сме почти едновременно с обвиняемия, но по-важното е, че и тримата мислим по един и същ начин за съдия-ПрИкорора.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 13 Авг 2020, 23:16

Melly написа:lexy21,
Откъде го изкопаха тоз съдия Злобарев? :lol:
Струва ми се, че можем да му искаме отвод, защото много е съмнително обстоятелството, че и двамата - съдията и ПрИкорорът са клонинги на юзъра propensity...
Няма да излагам повече подробности защо мисля да е така.

Процесът по това дело би загубил, ако обвиняемият не те упълномощи отново.

Допълвам:
Писали сме почти едновременно с обвиняемия, но по-важното е, че и тримата мислим по един и същ начин за съдия-ПрИкорора.


Ок, ще я упълномощя, но имам условие - искам процесът да бъде проведен докрай.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот nikodim77 » 13 Авг 2020, 23:19

Здравейте, :P :)
Еее не! Не издържах и си позволявам включване в темата, вече превърната във форумен процес. Моля да бъда извинен за натрисането ми, но наистина е както забавление, така и полезна за мозъка!
Имах доста да споделя и по отношение на ОА, и по отношение на свидетелите и по специално на Жоро, който считам, че като свидетел все пак би било добре да ползва процесуален представител или поне да внимава с показанията си. Дори за момента, към който се търсеше съдия ми мина през ума дръзката и, нагла, дори самонадеяна мисъл да се цаня за такъв, но вероятността да опороча нещата е по-голяма от „детинските” ми прищевки... Но все пак по темата за съдийството ми се струва, че е налице основание за отвод на съда по причини, че е в тясна връзка със страна по делото – прокурора?! Тъй като не знам дали ще продължа да участвам и то в качеството ми на какъв, затова не ще си позволя да обсъждам делото, представяйки моите виждания за да не влияя на страните и свидетелите. Позволих си коментар по отношение на съд. състав, защото ми се струва очевидно, че е във тесни взаимоотношения с прокурора.

пп. Едно-две уточнения ми се губят някъде измежду редовете? Форумнното тролене престъпен състав ли е според Форумния НК? И налице ли е друг Форумен НА, който да квалифицира "подхранване на форумни тролове" като административно нарушение, респ. с предвидената за това админ. санкция? :wink:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1167
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 13 Авг 2020, 23:25

lawchoice написа:Ок, ще я упълномощя, но имам условие - искам процесът да бъде проведен докрай.

Разбира се, доколкото познавам Лекси (бяхме в един и същи клас хиляди години), ти давам гаранция за приключване на този процес с ТРИУМФ - истината, истината и само обективната истина ще прозвучи фанфарно така:
Съдът РЕШИ - Признава подсъдимият lawchoice за НЕВИНОВЕН по повдигнатото обвинение....

П.П. Чудесен тандем ще сте двамката,
Сигурна съм. :lol: :lol: :lol:
Последна промяна Melly на 13 Авг 2020, 23:30, променена общо 1 път
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lexy21 » 13 Авг 2020, 23:28

Melly написа:Откъде го изкопаха тоз съдия Злобарев? :lol:

Ми човекът най-вероятно плакне бреговете на Аркутино :lol: То сигурно е хубаво, щото дори ВАП се е разпоредила де се проверяват "на място и по документи планираните и извършени строежи в местността „Аркутино“. Знам ли, може и Аркутянският районен съд да не е компетентен по тези въпроси :roll: . Поне пък се старае по форумните такива - не може да му се отрече - получило му се е разпореждането :lol: Талантът трябва да се поощрява :wink:
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 13 Авг 2020, 23:53

nikodim77 написа:...

пп. Едно-две уточнения ми се губят някъде измежду редовете? Форумнното тролене престъпен състав ли е според Форумния НК? И налице ли е друг Форумен НА, който да квалифицира "подхранване на форумни тролове" като административно нарушение, респ. с предвидената за това админ. санкция? :wink:


Късно е за тия уточнения, форумната прокуратура да си ги е направила навреме. Не че има значение за казуса, ама за протокола...
Айде де не бъди толкова срамежлив в опита да се цаниш като съдия по казуса. Ясно е, че е наложително участието на независими юристи, като съдии...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот nikodim77 » 14 Авг 2020, 00:44

lawchoice , Благодаря за думите, предвид това, че не забелязах кавичките пред „юристи”!
Считам, че дори и след придобиване (дай Боже да съм здрав) на съответните удостверяващи документи ще мога да се нарека „юрист” с вдигната глава, едва след натрупване на опит, или поне, ако бъда наречен такъв от друг професионалист с опит и дълбоки познания...
Иначе си запазвам правото (прищявката) да се цаня като „Младши съдия” в следващата инстанция, ако бъда приет от състава. Разбира се, ако до тогава не съм взел участие под някаква форма в наст. форумен процес. Изкушенията са няколко, включ. и процесуално представителство на предполагаемо-бъдещия обвиняем – Жоро. Нещо ми подсказва, че в качеството му на свидетел ще оплеска нещата и ще си осигури в последствие ефективна присъда...
Това да се цаня за „съдия” по дело с твое участие събуди един мой спомен за момента, в който ме запознаха с Марио – Буги Барабата (Светла му памет! Изключителен Човек и Приятел) и му казаха – „Ми той Никодим посвирва по малко...” Той небрежно ми подаде едно „Casio” с думите –„Я издрънкай нещичко...” и аз – аз се сковах! Все едно да продавам краставици на краставичар! Та и сега, аз „юриста” да „съдя” теб?!? Еее - помисли за стомасите на останалите участници тук, които се превиват от смях... :oops: :lol:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1167
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 14 Авг 2020, 07:35

Nikodim77,
Ок, успех и чакам включване. Аз съм обвиняем/ вече подсъдим/ по форумното дело. Jhoro се укри от форумната прокуратура и сега само наблюдава отстрани какво се случва. Пък и нейният представител в процеса не проявява особен интерес да го издирва, защото не желае въобще да го чува /да комуникира с него/.

Призовавам съдията по делото Злобрарев да преосмисли поведението си /като заглуши емоциите си, които го карат да кривне от правия път/, като осигури произнасяне на независим и безпристрастен съд. Знам, че това не винаги е лесно, обаче щом се е съгласил да върши тая работа, трябва да може да го стори. Иначе другият път е трънлив, пътят до приключване на процеса на всички възможни инстанции е дълъг и колата може да се преобърне на всеки по-остър завой /неговото кариерно развитие да претърпи застой/.

При извършена справка, установих, че в делото няма протокол за случайно разпределение. Такъв не е наличен и тук, в Интернет. Та, затова у мен като заинтересована страна се породиха съмнения как въпросното дело се е озовало при съдията Злобрарев.

Независимо от горното не правя възражения във връзка с участието на Злобрарев като съдия в процеса. Напротив, искам точно той да разгледа и приключи делото на първа инстанция. Това да вървиш успешно срещу закона, без да се спънеш по пътя, е висш пилотаж, който малко юристи могат да се похвалят, че владеят.

Усмихнат ден на всички!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 14 Авг 2020, 11:02

Заради вас не мога да си почна деня! От половин час се хиля като разпорена зелка, чак взеха да ме гледат странно! :lol:

Пък ако съм знаел, че да си правиш джуро с джоро е толкова забавно - щях отдавна да съм почнал.


И СЕГА СЛУЖЕБНО

Досежно възникналите процесуални въпроси, няколко уточнения следва да се направят.

Както вече стана ясно, деянието е подъсдно на Аркутянския районен съд. Производството е триинстанционно:
- Районен съд Аркутяну
- Сунгурларски окръжен съд и; :mrgreen:
- Каспичански апелативен съд :lol:

Поради огромния брой заболели от covid-19 и изострящата се финансова криза, както и траен недостиг на средства, прокурор и съдия за трите инстанции съм аз :lol: . Поради тази причина, исканията за отвод са допустими, но не основателни и следва да бъдат отхвърлени. :P

Единствената друга позиция в прИкуратурата и съда е тази на хигиенистка. След постъпила молба, същата бе възложена на Гошку :D

Щях да публикувам и обвинителния акт, но хигиенистката, с цялата глупост, мина с мокър парцал в/у "Правеца" и сега ще трябва да се мъча наново. :lol:

Та съдията Злобарев, с разпореждане, удължава срока за представяне на препис от ОА на страните с две седмици, считано от датата на съобщаване.

С решение в закрито заседание, НАКАЗВА хигиенистката с редуциране на трудовото възнаграждение с 50% в срок от 6 месеца за изплащане на повредената държавна техника - Правец-8. :D
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 14 Авг 2020, 12:49

Първо да те успокоя, ти не си единственият, който се забавлява с темата. Например, при мен чак коремът се смее. Даже, преди малко докато обядвам се задавих с храна, за малко да се гътна. Така че положението навсякъде е страшно, не само при теб.

propensity написа:...
Както вече стана ясно, деянието е подъсдно на Аркутянския районен съд. Производството е триинстанционно:
- Районен съд Аркутяну
- Сунгурларски окръжен съд и; :mrgreen:
- Каспичански апелативен съд :lol:

Поради огромния брой заболели от covid-19 и изострящата се финансова криза, както и траен недостиг на средства, прокурор и съдия за трите инстанции съм аз :lol: . Поради тази причина, исканията за отвод са допустими, но не основателни и следва да бъдат отхвърлени. :P


Не съм правил искания за отвод, така че не ме интересува, че са отхвърлени. Ясно е, че съдията Злобрарев и ще постанови осъдителна присъда. При горното положение, мога ли да разчитам, че доводите ми по същество ще бъдат разгледани в образуваните пред него производства по обжалване на присъдата пред горните инстанции?

propensity написа:Единствената друга позиция в прИкуратурата и съда е тази на хигиенистка. След постъпила молба, същата бе възложена на Гошку :D

Щях да публикувам и обвинителния акт, но хигиенистката, с цялата глупост, мина с мокър парцал в/у "Правеца" и сега ще трябва да се мъча наново. :lol:

Та съдията Злобарев, с разпореждане, удължава срока за представяне на препис от ОА на страните с две седмици, считано от датата на съобщаване.

С решение в закрито заседание, НАКАЗВА хигиенистката с редуциране на трудовото възнаграждение с 50% в срок от 6 месеца за изплащане на повредената държавна техника - Правец-8. :D


Е, не, да си отмени разпореждането. Аз вече съм запознат с обвинителния акт, прокурорът бе така любезен да ми го предостави. Така че ако няма други искания направо да даваме ход на съдебните прения и да приключваме, че имаме още две инстанции, явно в същата конфигурация.

Справедливо наказание за чистачката, освен всичко друго - Правец 8 има и колекционерска стойност.

Претендирам разноски за първата инстанция в размер на 2000 лева

Допълнение:
Искам да знам още нещо Каспичански апелативен съд редовна инстанция ли е или такава по възобновяване на производството съгласно приложимия ФНК?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 14 Авг 2020, 15:01

Хем съм конституирана като граждански ищец и страна в този процес, хем не съзирам срещу кого да предявя исковите си претенции за обезвреда на претърпени неимуществени вреди в размер на 1 лев. Разбира се това е символична сума, но не сумата е важна в случая. :roll:
Защото главният виновник, а не подсъдимият lawchoice, за тези ми негативни състояния на духа и тялото е лицето Jhoro, който по всяка тема ръси небивалици, които са в пряко противоречие с обективното ни право, и така въвежда в заблуда авторите им като им създава и поддържа очаквания, които в един съдебен спор биха довели единствено до отхвърляне на исковите претенции съответно с произтичащите от това правни последици с имуществен характер да заплатят на другата страна деловодни разноски, включително и адвокатски хонорар за всяка инстанция до влизане в сила на съдебния акт.

А както става ясно, това лице (Jhoro) би трябвало да е назначено с ТД от административния ръководител на Аркутянския районен съд на длъжността „хигиенист”.
И още с встъпването си веднага е отнесъл (и от кого – от форумния Прокурор, респективно съдия Злобарев :D) наказание глоба за несправяне с трудовите му функции.

Ще изчакам все пак..., пък да видим.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 18 госта


cron