начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Ограничение плащания брой

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ограничение плащания брой

Мнениеот pleinphilip » 02 Мар 2021, 02:26

Здравейте на всички,

бихте ли казали каква е давността за глоба по Закона за ограничение плащанията в брой?Плащане извършено преди повече от 5 години може ли да бъде санкционирано?
pleinphilip
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Фев 2021, 04:37

Re: Ограничение плащания брой

Мнениеот nikodim77 » 02 Мар 2021, 15:53

Здравейте,
Чл. 34 от Закона административните нарушения и наказания (ЗАНН) Ви дава отговор на въпроса.
ЗОПБ препраща именно към ЗАНН.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Ограничение плащания брой

Мнениеот ilian_todorov » 03 Мар 2021, 17:48

nikodim77 написа:Здравейте,
Чл. 34 от Закона административните нарушения и наказания (ЗАНН) Ви дава отговор на въпроса.
ЗОПБ препраща именно към ЗАНН.

Доколкото си спомням давностните срокове бяха една, две и пет години.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Ограничение плащания брой

Мнениеот nikodim77 » 03 Мар 2021, 22:16

Нещо ми убягва, или не мога да схвана…?! Цитираш ме и сочиш давностите по спомен. Ами за това съм посочил релевантния текст от закона. Да, в случая е 5-годишния период, отразен в ал. 2 на цитирания чл. 34
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Ограничение плащания брой

Мнениеот pleinphilip » 04 Мар 2021, 03:48

nikodim77 написа:Нещо ми убягва, или не мога да схвана…?! Цитираш ме и сочиш давностите по спомен. Ами за това съм посочил релевантния текст от закона. Да, в случая е 5-годишния период, отразен в ал. 2 на цитирания чл. 34


От извършеното плащане ли започва давността?Ако е 5-годишен периода значи плащания по договори от 2015г. не могат да бъдат санкционирани през 2021г. нито по административен,нито по наказателен път?
pleinphilip
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Фев 2021, 04:37


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron