начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Кариера в наказателното право

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кариера в наказателното право

Мнениеот thomasengine » 08 Юли 2021, 18:52

На път съм да завърша втората си година в международна адвокатска кантора. Наслаждавах се на елементи от него и, предсказуемо, не се радвах на другите.

Обмислям преминаване към наказателно право с дългосрочна цел да управлявам собствената си наказателна практика. Имам няколко въпроса:

В действителност възможно ли е да се избегне някога да се предприемат много сериозни въпроси (сексуално насилие, убийство и т.н.)? Разбирам, че имате право да отхвърляте въпроси, в които не притежавате необходимия опит, но практично ли е да избирате нещата, които поемате?

Има ли добри пари в наказателното право, особено в светлината на въпроса ми по-горе? Реално погледнато, обмислям тази промяна, тъй като ми се струва по-интересна и предполагам (надявам се), че ще работя по-добре в часове. Не се стремя да печеля заплата на партньор в международна фирма, а по-скоро се стремя да се чувствам комфортно и да имам достатъчно време за себе си. Подходящ ли е начинът да се постигне това да се провежда малка практика за наказателна защита?

Всички общи коментари / съвети биха били много добре дошли.

Благодаря ти
thomasengine
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Апр 2021, 09:17

Re: Кариера в наказателното право

Мнениеот marek972 » 08 Юли 2021, 20:26

"В действителност възможно ли е да се избегне някога да се предприемат много сериозни въпроси"

какво точно означава това?
и кой е този на който благодариш, иначе?
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Кариера в наказателното право

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Юли 2021, 06:57

Никога няма да се включа в тази тема, това е свещена територия Наказателното право, трябва да обичате материята, аз имам колеги с Наказателно-правна ориентация и - следното - четене, четене и разбира се - логика, математика, философия.

Труден спорт няма, има хлъзгав терен, какво трябва да владее юриста - първо - пълно спокойствие, второ - да преценява веднага накъде отива работата, хонорара е на най-първо място, това е ясно, клиента трябва да се води за носа - докато не плати, сега - как да изкажат тънкостите - те са много - какво - примерно - на мен ми направиха на клиента асансьорно дело и доказах - че не са лицензирани съоръженията.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Кариера в наказателното право

Мнениеот ivanov_p » 09 Юли 2021, 15:56

Не чакайте пари от наказателно право, то се занимава с престъпници, а те са безотговорни хора. Един убил човек, а имал 2000 лв. спестени, при това положение какво ще изкара адвоката? Парите са в мерките за неотклонение на тези, които ги имат, но там трябва време и възможност да навлезете в "проблематиката", от една страна да има кой да ви наеме, а от друга като почукате на съответната врата да има кой да ви отвори.
Аз лично не бих се занимавал с наказателно докато престъпниците не си направят фонд за защита или застрахователите не пуснат задължителна застраховка "защита при престъпление".
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Кариера в наказателното право

Мнениеот thomasengine » 11 Юли 2021, 00:06

thomasengine написа:На път съм да завърша втората си година в международна адвокатска кантора. Наслаждавах се на елементи от него и, предсказуемо, не се радвах на другите.

Обмислям преминаване към наказателно право с дългосрочна цел да управлявам собствената си наказателна практика. Имам няколко въпроса:

В действителност възможно ли е да се избегне някога да се предприемат много сериозни въпроси (сексуално насилие, убийство и т.н.)? Разбирам, че имате право да отхвърляте въпроси, в които не притежавате необходимия опит, но практично ли е да избирате нещата, които поемате?https://9apps.ooo/


Има ли добри пари в наказателното право, особено в светлината на въпроса ми по-горе? Реално погледнато, обмислям тази промяна, тъй като ми се струва по-интересна и предполагам (надявам се), че ще работя по-добре в часове. Не се стремя да печеля заплата на партньор в международна фирма, а по-скоро се стремя да се чувствам комфортно и да имам достатъчно време за себе си. Подходящ ли е начинът да се постигне това да се провежда малка практика за наказателна защита?

Всички общи коментари / съвети биха били много добре дошли.

Благодаря ти


issue got solved
thomasengine
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Апр 2021, 09:17

Re: Кариера в наказателното право

Мнениеот jzschrstsprstr » 11 Юли 2021, 08:33

Аз не бих го определил като "свещено" на този етап, а по-скоро като обезсърчаващо. Например това да се браниш от недобросъвестни (най-малкото) прийоми по линия на всички наказателнопроцесуални и извънпроцесуални функции.
Иначе е деликатно. Един бот би оплескал работата.
jzschrstsprstr
Потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: 01 Мар 2011, 19:56


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron