начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Интересен казус

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Интересен казус

Мнениеот vetre » 04 Ное 2021, 21:50

Здравейте,
Попаднаха ми 2 клипчета със ситуации в които не е добре да се попада.
В 1-вото пешеходка пресича пеш.пътека , полицейска кола спира да и даде предимство,
но на огледалата виждат как един се е засилил и ще я удари,веднага му препречват пътя,
предизвикват ПТП,но спасяват момичето.
В другото един мъж напада минувачи на улицата с нож и един автомобилист го блъска
няколко пъти умишлено .
Каква е законовата защита в такива случаи ?
vetre
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 24 Юли 2008, 20:11
Местоположение: скапана държава

Re: Интересен казус

Мнениеот ivanov_p » 05 Ное 2021, 08:21

Законовата защита на кой?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4335
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Интересен казус

Мнениеот vetre » 06 Ное 2021, 10:02

На този който препречва пътя да спаси момичето и на този който блъска убиеца с нож.
vetre
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 24 Юли 2008, 20:11
Местоположение: скапана държава

Re: Интересен казус

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Ное 2021, 11:49

Мисля, че е крайна необходимост, сега съм сънен - излизам от кошмарно тежка седмица.

Учебникарският пример е - наводнение, водата те залива - ти ще се удавиш и - чупиш прозореца на някоя къща по улицата, верно - нахлуваш в чужда собственост, но - се налага.

При това няма деликт, няма и състав, няма престъпление.

Наказателно право не съм подхващал от много време.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Интересен казус

Мнениеот todorst » 25 Ное 2021, 21:18

ВЕТРЕ, студент ли си и имаш задача от преподавателя! Що за глупости . Но да се посмеем! По марксистко -ленинската постановка имаме ПРИЧИНА и СЛЕДСТВИЕ! Причината е неправомерно поведение на водач на автомобил. Следствие - без намесата на трето лице , лошо за момичето. Каква е реакцията, с какви средства ,тя е оправдана - да допуснем, че минувач, як ,здрав мъжага се хвърля избугва момичето и го спасява! Но при това причинява телесни повреда на момичето. Предявен е иск. ДОПУСТИМ и ОСНОВАТЕЛЕН ли е. Питай професора и не забърквай полицията !
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron