начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Законен ли е секс с непълнолетна?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ivan_mirchev » 31 Май 2022, 21:37

Може ли пълнолетен да прави секс с непълнолетна (15, 16, 17) и това да се смята за законно, както ме убеждава един представител на реда? Това значи ли, че аз също ( просто хипотеза ) бих могъл да си хвана някоя непълнолетна, да правя секс с нея и закона по никакъв начин да не ми търси сметка? Защото на мен ми звучи абсурдно! И какво следва, ако непълнолетната забременее? Ще ми връчат подарък?
ivan_mirchev
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2013, 12:02

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот TheOldMan » 31 Май 2022, 22:32

Поразпиай из Столипиново или Факултета как стои въпроса - там всеки трети е сведущ по въпроса от личен опит.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ivanov_p » 31 Май 2022, 22:59

Без значение дали ще хванете пълнолетна или непълнолетна за секс или нещо друго ще е налице поне принуда или отвличане, в зависимост по какъв начин сте я "хванали", а ако освен нея хванете и златната й гривна ще се прибави и грабеж.
Ако ви интересува дали може да се съвкупите или блудствате с непълнолетна отговорът е еднозначен - можете и двете ако сте потентен, ако не сте може само да блудствате, така както може и да убиете, крадете, хулиганствате. Проблемът обаче е, че има неща които може да правите, но закона е определил правенето им като престъпления и трябва да избягвате както самото правене, така и подготовката и опита да ги направите.

Трябва да се отбележи, че това, което определя "правенето" като престъпление, не е това дали вие сте си хванали непълнолетна, което както вече отбелязахме обикновено е съвкупност от престъпления, а това дали тя е била съгласна. Когато непълнолетната е съгласна и не е лице, занимаващо се с проституция или такова, което не разбира свойството и значението на ставащото и като допълнителна екстра не е в материална или друга зависимост или надзор от вас, то вие може да правите секс, както чрез съвкупяване, така и чрез блудствени действия. Трябва да се отбележи още, че съгласие означава точно това, тя изрично да е съгласна, а не да не оказва съпротива, напр. защото спи, намира се в алкохолно или друго опиянение или в такава ситуация, която сама по себе си представлява заплаха за нея.
Житейският ми и професионален опит обаче за ме научили на едно - малолетните момичета са за малолетни момчета, защото колкото разликата в годините е по-голяма, толкова по-голяма е финансовата, морална и емоционална щета за мъжа. И не забравяйте - съгласието трябва да е налице всеки път, а то трудно се доказва, да не говорим, че по някакви странни причини разследващи, прокурори и съдии са склонни напълно да вярват на празноглавите непълнолетни, а не на убедителните аргументи на пълнолетния. Предвид казаното и особено ако търсите приключения отидете доброволец в Украйна, там ще е по-безопасно.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот doondie » 02 Юни 2022, 19:43

Според мен интимни отношения по взаимно съгласие с непълнолетно лице (15-17 г; незадължително от женски пол) са законни, стига последното да осъзнава действията си. Взаимното съгласие изключва принуда, зависимост, родствена връзка, финансова облага, безпомощност, неадекватност. Разбира се, възрастовата разлика не е за пренебрегване. Затова по-добре да не си усложнява човек живота.

Единствено чл. 155а, ал. 1 от НК може да има отношение, но по-скоро става дума за целанасочено проучване/преследване/предлагане на непълнолетно лице онлайн с цел осъществяване на контакт с него.

За нежеланата бременност какво да кажа... Жените не забременяват от въздуха. Отговорността е колкото на единия, толкова и на другия партньор, особено ако има по-голям житейски опит. Да не говорим, че бременността далеч не е най-големият проблем при практикуване на небезопасен секс.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ivan_mirchev » 03 Юни 2022, 00:49

doondie написа:Според мен интимни отношения по взаимно съгласие с непълнолетно лице (15-17 г; незадължително от женски пол) са законни, стига последното да осъзнава действията си. Взаимното съгласие изключва принуда, зависимост, родствена връзка, финансова облага, безпомощност, неадекватност. Разбира се, възрастовата разлика не е за пренебрегване. Затова по-добре да не си усложнява човек живота.

Единствено чл. 155а, ал. 1 от НК може да има отношение, но по-скоро става дума за целанасочено проучване/преследване/предлагане на непълнолетно лице онлайн с цел осъществяване на контакт с него.

За нежеланата бременност какво да кажа... Жените не забременяват от въздуха. Отговорността е колкото на единия, толкова и на другия партньор, особено ако има по-голям житейски опит. Да не говорим, че бременността далеч не е най-големият проблем при практикуване на небезопасен секс.


Законодателно положението се оказва точно такова, каквото го описвате. Интересно е как законодадателят очаква да се прецени, че непълнолетната или непълнолетният може да осъзнава свойството и значението на действията си или не може да осъзнава свойството и значението на действията, когато има връзка пълнолетен? В същото време непълнолетният се третира от закона като дете, което същият законодател се очаква, че би трябвало да защитава от посегателство на пълнолетните. Ала- видите ли - ако е доброволно, няма проблем.И какво се случва, ако непълнолетната забременнее от пълнолетен? Ако е доброволно - отнова няма проблем?
ivan_mirchev
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2013, 12:02

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот legionbs » 03 Юни 2022, 10:20

Съда, а и прокурора преценят като се назначи съдебно психиатрична и психологическа експертиза, която отговоря на вашите въпроси осъзнава или не осъзнава действията си.
legionbs
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2022, 11:41

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот guest1 » 04 Юни 2022, 13:03

doondie написа:За нежеланата бременност какво да кажа... Жените не забременяват от въздуха.

Явно - не вярваш в „непорочното зачатие“?

Темата тръгна в посока
„Какво става, когато пълнолетно лице - има интимен контакт с непълнолетно, осъзнавайки възрастта му?“

А какво става, когато непълнолетното лице е на видима възраст над 18 години (в резултат на акселерацията) и само твърди, че е пълнолетно?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1876
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот nikodim77 » 04 Юни 2022, 23:50

Здравейте,
Краткият отговор на въпроса: „Може ли пълнолетен да прави секс с непълнолетна (15, 16, 17) и това да се смята за законно…”, е – да, законно е (подчертавам законно без оглед на морал, добри нрави и т.н.).
Но все пак имайте едно наум, за всчко, което е написано от другите, включили се в темата!
Въпросът на guest1 е актуален и много важен!
„Какво става, когато пълнолетно лице - има интимен контакт с непълнолетно, осъзнавайки възрастта му?“

В момента в един град (на този етап няма да назовавам града, защото тече ДП) е налице същият случай и страда един много свестен младеж, който е мислел, че има контакт с 19-годишна, а тя била п*кла на 15 – почи 16 г. която от страх пред родители и близки, го вкара в огромна беля.
Но иначе да, в подобна ситуация ще е дума срещу дума… Нали никой няма да вземе да иска док. за самоличност на всяка, която му сяда в скута и се представя за 18 и нагоре години… Проблем – голям…!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот doondie » 07 Юни 2022, 22:40

ivan_mirchev написа:И какво се случва, ако непълнолетната забременнее от пълнолетен? Ако е доброволно - отнова няма проблем?
Няма проблем освен очевидния - нежелана ранна бременност и произтичащите от нея житейски главоболия.

Ето примерно дело, в което млад циганин забременил непълнолетната си приятелка. Проблемът не бил, че тя била на 15 г, а че заживели на семейни начала, преди тя да навърши 16.
Решение № 331 от 09.07.2020 година по а.н.дело № 1401/2020 година по описа на Старозагорския районен съд

В заключение ще повторя, че презервативите предотвратяват както нежелана бременност, така и разпространението на болести предавани по полов път.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ilian_todorov » 03 Юли 2022, 17:54

nikodim77 написа:Здравейте,
Краткият отговор на въпроса: „Може ли пълнолетен да прави секс с непълнолетна (15, 16, 17) и това да се смята за законно…”, е – да, законно е (подчертавам законно без оглед на морал, добри нрави и т.н.).
Но все пак имайте едно наум, за всчко, което е написано от другите, включили се в темата!
Въпросът на guest1 е актуален и много важен!
„Какво става, когато пълнолетно лице - има интимен контакт с непълнолетно, осъзнавайки възрастта му?“

В момента в един град (на този етап няма да назовавам града, защото тече ДП) е налице същият случай и страда един много свестен младеж, който е мислел, че има контакт с 19-годишна, а тя била п*кла на 15 – почи 16 г. която от страх пред родители и близки, го вкара в огромна беля.
Но иначе да, в подобна ситуация ще е дума срещу дума… Нали никой няма да вземе да иска док. за самоличност на всяка, която му сяда в скута и се представя за 18 и нагоре години… Проблем – голям…!


И какво като е била на 15 г., а не на 19 г.? :?:
Нали не е насилил? Щом няма някаква форма на принуда и е над 14 г., какъв е проблемът? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ivanov_p » 03 Юли 2022, 21:38

В този момент проблем няма, те идват по късно.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот nikodim77 » 03 Юли 2022, 23:47

Де бре, Илиане бре! Къде намираш та „събуждаш” отминали теми, пък ти…?!? :roll:
И в друга тема ти посочих – вниквай над написаното, което четеш! Вниквай, анализирай всяка дума…
От няколко израза в написаното от мен, което си цитирал, сам можеш да направиш реален извод за случващото се.
… тече ДП
;
…която от страх пред родители и близки, го вкара в огромна беля
;
… дума срещу дума
.
Да, не я е насилил, но не така приемат родители и прокуратура, защото тя е една д*исла, която всъщност трябва да бъде заключена за осъществен състав на чл 286 от НК.
Все още тече ДП, но доколкото успях да разбера нещата се изясняват и тази ***** ще си понесе заслуженото. Но съсипа един младеж с обещаващо бъдеще, майка му побеля и се стопи като човек и т.н, и т.н. Всъщност като се замисля, тя съсипа и своето бъдеще…
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ilian_todorov » 05 Юли 2022, 17:04

nikodim77 написа:Де бре, Илиане бре! Къде намираш та „събуждаш” отминали теми, пък ти…?!? :roll:
И в друга тема ти посочих – вниквай над написаното, което четеш! Вниквай, анализирай всяка дума…
От няколко израза в написаното от мен, което си цитирал, сам можеш да направиш реален извод за случващото се.
… тече ДП
;
…която от страх пред родители и близки, го вкара в огромна беля
;
… дума срещу дума
.
Да, не я е насилил, но не така приемат родители и прокуратура, защото тя е една д*исла, която всъщност трябва да бъде заключена за осъществен състав на чл 286 от НК.
Все още тече ДП, но доколкото успях да разбера нещата се изясняват и тази ***** ще си понесе заслуженото. Но съсипа един младеж с обещаващо бъдеще, майка му побеля и се стопи като човек и т.н, и т.н. Всъщност като се замисля, тя съсипа и своето бъдеще…

Е, какво лошо има да събудим интересна тема? :?:
Да анализирам казваш...форумът е повече за почивка, отколкото за такива задълбочени анализи, освен ако не те засягат лично. :idea:
Тече ДП...ами може вече да не тече, пък и ти може сега да си подпийнал и да изтървеш нещо. :D
Признай си, че си леко пристрастен. Не допускаш ли, че има и истина в оплакванията на момичето? :?: Било е навито за секс, но в един момент се разкандардисало и решило да си тръгне. Естествено за да хване ред и да не се изложи е и поизлъгало. :idea:
След като нещата не са стигнали до съд, не са толкова трагични. :idea: Брат ми през 2014 г. го осъдиха условно и да плаща един куп пари. Самият аз бях подсъдим много дълго време, преди да прекратят производството и знам какво е. Не бяха дела за изнасилвания или блудство, ние стоим много делече от тези неща, но си бяха нак. дела от общ характер. После ти дават едни мижави за компенсация, ако заведеш дело по ЗОДОВ. :idea:
Последна промяна ilian_todorov на 05 Юли 2022, 18:23, променена общо 1 път
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот guest1 » 05 Юли 2022, 18:03

ilian_todorov написа:Е, какво лошо има да събудим интересна тема? :?:
Да анализирам казваш ... форумът е повече за почивка, отколкото за такива задълбочени анализи, освен ако не те засягат лично. :idea:
Тече ДП ... ами може вече да не тече, пък и ти може сега да си подпийнал и да изтървеш нещо. :D

Лошо няма - все пак тук е форум, а не съдебна зала! Никой от „присъстващите“ не е „под клетва“ и не е обещавал нищо.
Освен - може би - да „запазва доброто име на събеседниците си“! Нещо, което някой участници си позволяват.
За „личното засягане“ - как да стане? Един недоучил кандидат-юрист - за какво да се засегне?

А това ДП ...
„Panta rhei, panta chorei” - може да си тече, а може да е изтекло в канала.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1876
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ilian_todorov » 05 Юли 2022, 18:21

guest1 написа:
ilian_todorov написа:Е, какво лошо има да събудим интересна тема? :?:
За „личното засягане“ - как да стане? Един недоучил кандидат-юрист - за какво да се засегне?

А това ДП ...
„Panta rhei, panta chorei” - може да си тече, а може да е изтекло в канала.

По теми, които засягат лично мен и мои близки, влагам много повече усилия да анализирам. Това ми беше мисълта, а не че съм засегнат от някой. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот nikodim77 » 05 Юли 2022, 18:54

Илиане, :roll: :D
Да, да анализираш, нямам предвид задълбочени анализи, а елементарни такива.
Отново не поставяш под елементарен анализ написано! Пишеш:
Тече ДП...ами може вече да не тече,

Не прочете ли написаното от мен – „все още тече”?!
Нищо от написаното ли не ти подсказа, че познавам случая в по-големи детайли от колкото предполагаш, та мога да знам дали е имало ракандардисване или не, и какво въобще е било…? Включително и данни от самата „жертва”…?!? Публично място е тук, и на този етап не му е мястото да се дискутира. След влязъл в сила СА отново аз лично ще „събудя” темата за да продължим диспута. А съм сигурен, че ще бъде дадена и медийна гласнмост на събитията. Не съм пристрастен, напротив, бях готов да се застъпя за „жертвата”, но нещата се рабраха какви са… отново повтарям, не знаеш случая и за сега нека не го обсъждаме!
Подпийнал? Не пия грам!!! Дори и бира, и боза! Никога през живота си не съм пил, а и от 14 г. не пуша, така че не съм и подпушил. :wink:

Еий трол нещастен - guest1!
С тези си мотиви, че било форум (свободен, достъпен) продължаваш да тролиш и пишеш глупости, а най-лошото е че явно започна да обиждаш професионалисти и питащи!
Говориш за добро име на събеседници??? Ти принципно не си събеседник а едно нищо! Твоето име отдавна е опорочено и го разбира всеки питащ и новодошъл!
Ти си тук благодарение на своята арогантност, наглост, безочие и всички отрицателни и долни качества, които може да притежава едно нещо си! Без срам и без уважение към другите, а и себе си! Ако имаше поне малко себеуважение и достойнство, още след първите забележки към теб и показване, че си нищо от множество участници, щеше да си напуснал това място. Така си и сред познати и съседи. В огромна заблуда си, и че имаш приятели – не, имаш познати, които са готови да се отрекат от теб във всеки един момент. А как те одумват, не е истина просто!
Аз, може и да съм недоучил, а може и да съм. Чакам държавни изпити, а успехът ми до момента на вече семестриалното завършване е много над този, който ти предполагаш, а и явно си имал ти в начално училище. Не вярвам да имаш над 8-ми клас.
Не пиши след мен, не се закачай с мен, не ме квалифицирай като учил – недоучил и въобще каквато и да квалификация относно мен. Това, че оттеглих ИМ срещу теб, защото не ми се плащаше за ОП, какъвто съдът искаше да ти назначи, защото умело се криеше, не значи, че съм се отказал да ти свия сърмите! Разбрали бе не*астно ***но такова?
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ilian_todorov » 05 Юли 2022, 19:38

nikodim77 написа:Илиане, :roll: :D
Да, да анализираш, нямам предвид задълбочени анализи, а елементарни такива.
Отново не поставяш под елементарен анализ написано! Пишеш:
Тече ДП...ами може вече да не тече,

Не прочете ли написаното от мен – „все още тече”?!
Нищо от написаното ли не ти подсказа, че познавам случая в по-големи детайли от колкото предполагаш, та мога да знам дали е имало ракандардисване или не, и какво въобще е било…? Включително и данни от самата „жертва”…?!? Публично място е тук, и на този етап не му е мястото да се дискутира. След влязъл в сила СА отново аз лично ще „събудя” темата за да продължим диспута. А съм сигурен, че ще бъде дадена и медийна гласнмост на събитията. Не съм пристрастен, напротив, бях готов да се застъпя за „жертвата”, но нещата се рабраха какви са… отново повтарям, не знаеш случая и за сега нека не го обсъждаме!
Подпийнал? Не пия грам!!! Дори и бира, и боза! Никога през живота си не съм пил, а и от 14 г. не пуша, така че не съм и подпушил. :wink:

Еий трол нещастен - guest1!
С тези си мотиви, че било форум (свободен, достъпен) продължаваш да тролиш и пишеш глупости, а най-лошото е че явно започна да обиждаш професионалисти и питащи!
Говориш за добро име на събеседници??? Ти принципно не си събеседник а едно нищо! Твоето име отдавна е опорочено и го разбира всеки питащ и новодошъл!
Ти си тук благодарение на своята арогантност, наглост, безочие и всички отрицателни и долни качества, които може да притежава едно нещо си! Без срам и без уважение към другите, а и себе си! Ако имаше поне малко себеуважение и достойнство, още след първите забележки към теб и показване, че си нищо от множество участници, щеше да си напуснал това място. Така си и сред познати и съседи. В огромна заблуда си, и че имаш приятели – не, имаш познати, които са готови да се отрекат от теб във всеки един момент. А как те одумват, не е истина просто!
Аз, може и да съм недоучил, а може и да съм. Чакам държавни изпити, а успехът ми до момента на вече семестриалното завършване е много над този, който ти предполагаш, а и явно си имал ти в начално училище. Не вярвам да имаш над 8-ми клас.
Не пиши след мен, не се закачай с мен, не ме квалифицирай като учил – недоучил и въобще каквато и да квалификация относно мен. Това, че оттеглих ИМ срещу теб, защото не ми се плащаше за ОП, какъвто съдът искаше да ти назначи, защото умело се криеше, не значи, че съм се отказал да ти свия сърмите! Разбрали бе не*астно ***но такова?


Ставаше въпрос за първият път когато се включих в тази стара тема. Не съм могъл да зная дали вече не е приключило ДП. :idea: След това си позволих лека закачка, напълно в рамките на добрия тон. Разбира се, че си запознат с детайлите, но не вярвам да си ги наблюдавал през ключалката, т.е. нямаш преки впечатления. :idea: Обикновено истината е някъде по средата. Това показва житейският ми опит. Случаят разбира се, може да е изключение и момчето да е напълно невинно. :idea:

Защо така грубо към "колегата" guest1? :?: Не съм наясно, може би имаш основание, но не сме тук за да се караме. :idea: Ако можем да си бъдем полезни, чудесно, ако не здраве да е. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот nikodim77 » 05 Юли 2022, 21:01

Предположих, че има доза закачка, за това и постнах емотиконки съотевтстващи на диалога. За ключалката точно не, но си близо много до същината. Не, не съм аз, този дето е стоял от другата страна на стената от гипсокартон… Но, наистина, нека спрем да обсъждаме нещата.

"Защо така грубо" - питаш, Илиане…? Не, никак даже не е толкова грубо, колкото заслужава този индивид. Но, ще направя опит за кратък очерк на нещата:
Без да се обиждаш, но в доста твои изяви във форума, доста често се доближаваше неимоверно до капацитета на трола. Но! С една съществена разлика, която ти сам отчете и то отново в диалог между нас с теб, където ти написа следното: „Защо? Дори да греша, аз не упорствам в грешките си, а бързо се съгласявам, щом не съм прав.” Както написах, това е огромна разлика между вас двамата, която в положителен аспект натежава в твоя полза.
Ако направиш „обход” на форума в годините назад ще видиш огромната прпоаст, която се е образувала от преди няколко години, към наст. момент. Аз присъствам тук от 2009-та г. и в началните години също често пишех страшни глупости, дори покривах някои от критериите за тролене, но винаги си вземах бележка, четях усилено, интересувах се, не обиждах другите участници и тези, които ме критикуват. Влизах в спорове само когато намирах, че съм 100% прав. Когато някой ми отвореше очите, че греша, умирах от срам и ми е идвало да се махна. Докато този не***тник не се спря, напротив – става все по-зле и по-зле. Колко беше молен от повечето участници, да преустанови некоректните си действия, но той не си взе бележка, дори започна да се държи арогантно. Като казвам молен, има мпредвид и толерантно с намеци, и по-грубо, но уви. Но същината на проблема е в това, че той си позволява да пише и да пълни темите с отговори, за които някои от питащите считат, че са дадени от юрист или поне от участник със задълбочени правни познания, а това е твърде опасно, както за питащите, така и за форума като по-специално място, различаващо се съществено от фруги подобни. Много още мога да пиша, и мога да пусна линкове, които са множество (над 280 отделени и прегледани, приложени към ИМ) негови изцепки, но няма да ти стигне времето да изчетеш всичките. Ето най скорошен, който дава допълнителни отговори, защо доста участници – юристи се отеглиха от тук: viewtopic.php?f=23&p=613393&sid=49763d91ed88ae33e4026db6caa89d22#p613393
И тук: viewtopic.php?f=21&p=613713#p613713
И,и,иии мнооого още…
Това е ежедневие с изключение на дните, в които е зает да осъществява друга дейност… където също се о*ира, но той си знае…
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ilian_todorov » 05 Юли 2022, 22:07

nikodim77 написа:Предположих, че има доза закачка, за това и постнах емотиконки съотевтстващи на диалога. За ключалката точно не, но си близо много до същината. Не, не съм аз, този дето е стоял от другата страна на стената от гипсокартон… Но, наистина, нека спрем да обсъждаме нещата.

"Защо така грубо" - питаш, Илиане…? Не, никак даже не е толкова грубо, колкото заслужава този индивид. Но, ще направя опит за кратък очерк на нещата:
Без да се обиждаш, но в доста твои изяви във форума, доста често се доближаваше неимоверно до капацитета на трола. Но! С една съществена разлика, която ти сам отчете и то отново в диалог между нас с теб, където ти написа следното: „Защо? Дори да греша, аз не упорствам в грешките си, а бързо се съгласявам, щом не съм прав.” Както написах, това е огромна разлика между вас двамата, която в положителен аспект натежава в твоя полза.
Ако направиш „обход” на форума в годините назад ще видиш огромната прпоаст, която се е образувала от преди няколко години, към наст. момент. Аз присъствам тук от 2009-та г. и в началните години също често пишех страшни глупости, дори покривах някои от критериите за тролене, но винаги си вземах бележка, четях усилено, интересувах се, не обиждах другите участници и тези, които ме критикуват. Влизах в спорове само когато намирах, че съм 100% прав. Когато някой ми отвореше очите, че греша, умирах от срам и ми е идвало да се махна. Докато този не***тник не се спря, напротив – става все по-зле и по-зле. Колко беше молен от повечето участници, да преустанови некоректните си действия, но той не си взе бележка, дори започна да се държи арогантно. Като казвам молен, има мпредвид и толерантно с намеци, и по-грубо, но уви. Но същината на проблема е в това, че той си позволява да пише и да пълни темите с отговори, за които някои от питащите считат, че са дадени от юрист или поне от участник със задълбочени правни познания, а това е твърде опасно, както за питащите, така и за форума като по-специално място, различаващо се съществено от фруги подобни. Много още мога да пиша, и мога да пусна линкове, които са множество (над 280 отделени и прегледани, приложени към ИМ) негови изцепки, но няма да ти стигне времето да изчетеш всичките. Ето най скорошен, който дава допълнителни отговори, защо доста участници – юристи се отеглиха от тук: viewtopic.php?f=23&p=613393&sid=49763d91ed88ae33e4026db6caa89d22#p613393
И тук: viewtopic.php?f=21&p=613713#p613713
И,и,иии мнооого още…
Това е ежедневие с изключение на дните, в които е зает да осъществява друга дейност… където също се о*ира, но той си знае…

Този Гошко ми звучи много познато, не ползваше ли друг ник? :?: Имаше интересни публикации. :idea: Доколкото си спомням правеше и грешки, но то кой ли не прави, дори и аз греша. :D Имаше и някакво виртуално форумно дело. :D
Аз не съм юрист и дори не съм учил за юрист, но имам богат опит в гражданските и наказателните дела, които бяха мои и на брат ми. Него сега го съди КПКОНПИ, въпреки че беше осъден по чл. 53 от НК да плати получените суми в резултат на престъплението, което е извършил, а той сега няма пукната пара. С такива хора се занимава КПКОНПИ. :D
Впечатленията ми за Мейли са разнопосочни. От една страна има вид на добър юрист, но от друга .... как да кажа, ако не си й симпатичен няма да ти помогне. :idea:
Не е добре да се махнат юристите, защото така се обезмисля форума. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот guest1 » 05 Юли 2022, 23:15

ilian_todorov написа:Защо така грубо към "колегата" guest1? :?: Не съм наясно, може би имаш основание, но не сме тук за да се караме. :idea: Ако можем да си бъдем полезни, чудесно, ако не здраве да е. :idea:

Уважаеми ilian_todorov - не се впечатлявайте от комплексарски изблици!
Объщам се така, защото това е форумното Ви име. Нито знам дали личното Ви име е „Илиан“, нито пък сме „яли и пили заедно“, че да си позволя фамилиарничене от сорта на обръщението „Илиане“.

Колкото до ученето - дали само семестриално, дали с диплома или с диплома, опит и позиция - некадърника си е такъв. Днес един намахан адвокат на висок пост ми се отваряше. Обаче - моята питка е опечена, а той остана на изчакване.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1876
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron