начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Валидни основания за завеждане на частно наказателно дело?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Валидни основания за завеждане на частно наказателно дело?

Мнениеот fragend » 20 Фев 2023, 13:42

Здравейте,
след дългогодишен съдебен спор успях да осуетя кражба на мой недвижим имот.
От ответната страна, в продължение на повече от 10 години срещу мен бе приложена пълна палитра от незаконни действия: от подкупване на държавни чиновници, измама (или подкуп?) на съдебни служители до набеждавания в престъпна дейност от моя страна в обществени медии. Безуспешни докрая.

Смятам, че съм претърпял морални щети както и, че съм пропуснал материални изгоди поради невъзможността да използвам този мой имот за такъв дълъг период от време.

Нямам представа, как да формулирам претенциите си срещу тези индивиди, за обезщетение на понесените от мен морални и материални щети.

Бих бил благодарен за всяко подсказване и съвет по темата.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55

Re: Валидни основания за завеждане на частно наказателно дел

Мнениеот hristev » 20 Фев 2023, 15:32

Примери:
Имам проблем със зъбите - стоматолог.
Проблем с автомобила - механик;
Проблем с ВиК - водопроводчик.

Изключения в България:
Имам правен или здравословен проблем - питам навсякъде, но не и при доктора или при адвоката.

Извод - Отидете при адвокат.

Тук за да получите реална помощ толкова много лична информация трябва да дадете, че свят ще Ви се завие.
Да не говорим, че за лош съвет отговорност не може да търсите.

Ако имате принципен въпрос с точна правна формулировка и правнорелевантни факти - може да Ви се отговори, защо да не. Но във вашия пост няма такъв.
hristev
Потребител
 
Мнения: 371
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron