начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съдебно решение

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съдебно решение

Мнениеот vibe39 » 25 Апр 2023, 23:02

Здравейте,може ли помощ в заплетения казус/поне да мен/
2006 бях осъден и решението на делото е споразумение с прокуратурата.Налагане на наказание на окнование чл194,ал1 във връзща с чл 18,ал 1,врчл.55ал1т2б,врчл2 ал1 от НК глоба.
Днешно време не мога да си обясня колщото и да търся значението и тежеста на това дело.
1.Дали съм получил вече пълта реалибитация.
2.За винаги ли остава в досието ми и винаги ли ще излиза при справка.
3.При поискване на административни органи служебно свидетелство за съдимост ще им излиза ли ,че съм реалибитиран.
4.При подаване на документи за държавна работа условито е да не си осъждан/могат ли да направят справка/и реалибитацията заличава ли осъждането.
5.Има ли вариянт да изчистя досието си.
Благодаря на отзовалите се
vibe39
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 31 Авг 2021, 21:19

Re: Съдебно решение

Мнениеот dimist » 26 Апр 2023, 10:42

Ако това е единствената Ви присъда, вече сте реабилитиран. Ще остане в картона в бюро съдимост на съответния районен съд. Ако Вие поискате свидетелство за съдимост, ще пише "неосъждан" . Ако бъде поискано служебно издаване на свидетелство за съдимост от съд, прокуратура, разследващ орган , съдимоста ще е отразена, и органа ще може да прецени реабилитацията по право. Реабилитацията заличава последиците от осъждането. Това, отново подчертавам, е само в случай, че е единствено осъждане. Ако не е така, следва да поискате реабилитация от съда, постановил последната присъда.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron