начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Жалба срещу полицай

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Жалба срещу полицай

Мнениеот venimoda » 07 Май 2023, 18:54

Здравейте,
Имам фиш за паркиране на по-малко от 5 метра след пешеходна. Приятеля ми спря до магазин, но повикаха и мен да се разпиша като собственик на автомобила. Както и да е фиша не се оспорва ще го платя, имаме вина. Обаче отивам да се разпиша и в джипа (патрулка) виждам полицаите докато ми съставят фиш да возят в работно време видимо 3-4 годишно дете и то без столче. Те нямат право да ги возят в работно време, камо ли друго. Та питането ми е как мога да си подам жалбата за цялата ситуация?
Имам електронен подпис и ми се ще да е електронно, тъй като ако входирам в нашата полиция имам опасения, че ще го затрият умишлено, с цел да опазят полицая.
venimoda
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Дек 2022, 16:22

Re: Жалба срещу полицай

Мнениеот doondie » 11 Май 2023, 22:13

Привидяло Ви се е. Ако в полицейския автомобил не е имало камери, евентуална „жалба” би постигнала абсолютно нищо. Ще получите отговор, че детето е само във Вашето въображение. Ако пък присъствието му може да се докаже, вероятно ще се окаже, че се е било загубило и каквото друго извинение се сетите.

Аз се жалвах преди 5 г. от лъжесвидетелстващ полицай, чийто лъжливи показания дори бяха документирани в съдебен протокол. Ако не се досещате вече, резултатът беше разочароващ - два пъти отказ, без дори да е извършена проверка, докато районният прокурор не беше буквално принуден от 2 по-горни инстанции да си свърши работата. При последвалата заветна проверка полицаят казал, че се е объркал, което според прокурора било достатъчно да не образува досъдебно производство. Сама разбирате, че щом прокуратурата няма интерес, то самите полицаи пък изобщо няма да вземат отношение. В протеста ми срещу акта, който ми беше измислен, бях искал да се прегледат записите от патрулната кола. Резолюцията на началника на местния КАТ била „Не” някъде на листа, за което аз така и не бях уведомен, а разбрах едва в мотивите от втората инстанция, когато беше вече късно. Дори самият съд не изиска записите, защото служебно им било известно, че камерите не снимали вътре в купето. Пълен абсурд и крайна некомпетентност!

Та, ако решите да депозирате сигнал за нарушение, най-добре го направете на място в КАТ, за да получите входящ номер. Или пък им пратете имейл - не би трябвало да има значение. Просто поискайте да Ви върнат вх. номер. Ще ми е интересно какъв ще е резултатът.

Успех! о/
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron