начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна отг

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна отг

Мнениеот Cable TV » 21 Фев 2005, 14:16

Здравейте,
Мой съсед се е включил без разрешение, нерегламентирано и без позволението на оператора към кабелната телевизия. Включването е извършено прерязвайки моя кабел, който минава през неговата тераса и монтиране на разклонително устройство - сплитер, сигнала от кабелната телевизия, който получавам аз е без загуба на качество.
Каква съдебна отговорност носи лицето за това нерагламентирано включване и как оператора на кабелната телевизия може да защити правата си ?
А аз мога ли да имам някакви притенции към него ?
Cable TV
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот аноним » 21 Фев 2005, 17:32

А на какво основание кабелния оператор ползва вашата етажна съсобственост?
За да минава въпросния кабел през неговата тераса, искано ли е неговото съгласие? Ако пък сигнала се разпространява и за други потребители, той може да ви иска такса-наем!!!
аноним
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот Cable TV » 21 Фев 2005, 17:56

Кабелния оператор никакви разрешения за нищо не е искал, включително и за терасата на съседа. Но това е тема на друг разговор.
Тук въпроса е може ли да се повдигне обвинение срещу съседа , включил се към кабелната телевизия без разрешение?
Cable TV
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот i_ca » 21 Фев 2005, 18:09

Да - по 45 от ЗЗД, ако изобщо са произтекли някакви вреди за собственика на кабела. Но наказателна - не се надявайте! В закона не съществува фикция, че "сигналът" предаван по кабела е вещ, следователно - не може и да бъде предмет на кражба. Мисля, че единственото, което можете да направите е безкрайно дълго да си играете на включване и изключване.
i_ca
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот галина » 21 Фев 2005, 21:03

Не разбрах в какво си качество отваряте тази тема. Дали кабелния оператор сте вие, или просто ви е яд,че съседа без пари ,на ваш гръб гледа кабелна телевизия?Както и колегата по-горе ,аз също ще ви задам следния въпрос-съседът ви дал ли е съгласие,кабела чрез който достига до вашия телевизионен приемник сигнал да минава през неговата тераса? Според мен вие не би следвало да имате претенции към човечица,дръзнал да гледа на версия, още повече че сигналът по вашите думи е"без загуба на качество." Претенции би могъл да има оператора,стига да го хване и да може да го докаже.
галина
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот XXXL » 21 Фев 2005, 21:48

Чл. 348а. (1) Който чрез измама или по друг незаконен начин използва далекосъобщителна мрежа, съоръжение или услуга, за да генерира или пренасочи в свой или чужд интерес насочен пренос на сигнали, писмен текст, изображения, звук, данни или съобщения от всякакъв вид чрез проводник, радиовълни, оптична или друга преносна среда, се наказва с лишаване от свобода до шест години и глоба до десет хиляди лева.
XXXL
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот Gotinia » 21 Фев 2005, 22:15

4ove4e, naj dobroto re6enie spored men e da predlozish na suseda ti da si delite taksata za cabelnata TV.
Puk ako iskash vklju4i o6te edin dwama, taka 4e cabelnata da ti stane bezplatna na tebe puk i da iskarvash nesto. spliterite ne sa nikak skupi, puk i svurzvaneto e elementarno. I zabravi da tursish otgovornost o 4ove4eca:)))))))
Gotinia
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот селянин » 22 Фев 2005, 01:44

XXXL ти е посочил закона, но както виждаш от манталитета на другите тук, ние сме си още една селска държава, в главите на хората такава кражбичка не е престъпление и осъдени по подобни закони няма. Такива закони се приемат за "съответствие с Европейскит норми:" и нямат реална сила у нас, така че не си губи времето да се заниваш с това. При това мнозинството гледа TV без да си плащат, от операторите които също не си плащат, така че можеш да си навлечеш и гнева на мнозинството, както личи и от отговорите.
селянин
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот m33 » 22 Фев 2005, 17:36

г-н/г-жо Cable TV,
От написаното от Вас се вижда, че Вие търсите начин да навредите на вашия съсед, без той да Ви е причинил никаква вреда. Това показва само вашата злоба и завист към съседа. Това че се е включил на аванта е отношение между него и оператора. Вас какво Ви бърка!? Или пак ще се потвърди поговорката “не е важно аз да съм добре, важното е Вуте да е зле”. На всичко отгоре искате колегите във форума да Ви помогнат да осъществите своите зли намерения. С тази злоба и завист до никъде няма да стигнем. Не е ли по добре всеки да си гледа своята работа!
m33
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот Drugata gledna to4ka » 22 Фев 2005, 18:12

Kolega,m33,ako ste kolega, vuprosa vas kakvo vi burka, ne se zadava v tozi forum, ili ne e dobre da se zadava.Poneje vseki gleda da se vurje niqkude bez pari i da izluje niqkogo, zatova sme na tozi hal.Kogato uristite trugnat da ubejdavat horata 4e drugite mogat da si praviqt kakvoto si iskat ako ne im pre4at ne e mogo dobre.
Drugata gledna to4ka
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот m33 » 22 Фев 2005, 18:22

Пожелавам ви да имате такъв съсед като Cable TV, :))))))))))))))))))))))))))))))))))
m33
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот Moron » 22 Фев 2005, 18:37

Същата гледна точка имам като Вас и Ви подкрепям! А на m33 да му се връщат злобни съседи съгласно неговата квалификация!
Moron
 


Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот Cable TV » 22 Фев 2005, 19:51

Не нямах, това предвид. Не исках разговора да тръгне в тази посока, въпреки че от моите въпроси така излиза. С моя съсед сме в добри отношения и няма проблеми , щом може съгласен съм нека да гледа ТВ и заедно с него разисквах ме темата и попитах тук.
На кратко, основният въпрос е: Каква наказателна отговорност носи дадено лице свързало се без разрешение към кабелната телевизия ? Кой може да има искове към него - оператора на кабелната телевизия, абоната на чийто кабел е осъществено свързването или някой друг ?
XXXL по-горе цитира закона, този закон приложим ли е в този случай и ако да ,има ли информация за осъдени по него ?
Cable TV
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот abcde » 22 Фев 2005, 23:04

Има такива дознания и има и присъди вече по тях. Потърпевш е разбира се кабелната телевизия.
abcde
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот Tess » 23 Фев 2005, 11:49

Съгласна съм. И мисля че приказката "....важно е на Вуте да му е зле" е напълно неуместна за този случай.
Съседът си гледа телевизия изцяло на аванта, без да плаща нищо , a Cable TV де факто плаща и за него - защото ако не плаща и двамата няма да гледат кабелна телевизия, нали.
Tess
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот гала » 23 Фев 2005, 12:06

Аз пък мисля че тия кабелни оператори си го заслужават . Нака4урили са на всякъде тия свои кабели , от всякъде висят някакви кабели , а на всичкото отгоре и ми се трува 4е месе4на цена от 13 ,00 лв. е прекалена .
БЕЗ СРАМ ЗАЯВЯВЯМ 4Е И АЗ ПОЛЗВАМ КАБЕЛНА ТЕЛЕВИЗИЯ НА АВАНТА.
гала
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот селянин » 24 Фев 2005, 00:10

"Който не може да краде е злобен", това беше върха на простотията. Да не е нещо от химна на крадците или девиз някакъв.
Във високоорганизираните общества има правила които се спазват от почти всички. Ако един си дупчи билетче, редно е всички да си дупчат. Ако един си плаща вода и ток, редно е всички да си плащат. Ако един има право по закон краде, да запишем в НК-то че всички имат право да крадат и толкова. Няма проблеми в БГ да измислим икономика където всеки може да краде по закон колкото си иска (ние сме го направили, но неофициално), при което сигурно ще постигнем забележитени резултати.
Някои гледат кабелна телевизия, но какво ли виждат там. Май я гледат само защото е на аванта.
селянин
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот Kemi » 25 Фев 2005, 23:15

Nie na visoko reglamentirano ob6testvo li prili4ame,kadeto horata vzimat pensia ot 60lv.,min.zaplata ot 150lv. i tr. da zapla6tat kabelna ot 20lv.-da ne bi da e lux:)))ami-da 6tom ne smu6tava signala,neka si gleda:)
Kemi
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот Moron » 26 Фев 2005, 03:53

Трябва да допринасяме с нещо по-малко за да заприличаме на такова общество.
С кабелния оператор съм в регламентирани отношения от миналия век, но от 2002 г.мисля, че ползвам нерегламентирани бонуси. Тогава се обърнахме към тях за включване на второ TV. С усмивка оформиха поръчката и казаха, че ние сме първите, които правят това легално. Така напр.не ни засегна лекото покачване на таксата. При плащане в началото на 2004 в момента в който подадох абонатния номер, т.е. тел. номер, веднага промениха размера на сумата. Обичайно плащам за два-три месеца понякога авансово, понякога със закъснение, което никога не се санкционира, дори и да са идвали до кутията пред врата ни.
Moron
 

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron