начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

samoupravstvo

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


samoupravstvo

Мнениеот Balgarin:) » 12 Фев 2004, 15:40

Iskam da popitam:
Ot godina imame natrapnici v nasha postrojka. Vodja delo, no e tvarde mudno, a i natrapnicite mnogo pati se darzhaha nechoveshki s nas. Spored dobar advokat ne moga da gi podveda pod otgovornost dori za leka telesna povreda, kojato mi nanesoha v obshtite ni chasti, zashtoto njama svideteli, a "natrapnicite lazhat prekrasno". Za da gi nakazha po njakakav nachin moga li da gi zaklucha s moj katinar dokato sa vatre v postrojkata mi i kato razbijat vratata za da izljazat da iavikam policijata pod predtekst, che sa dejstvali samoupravno. Policijata shte gi podvede li pod njakakva otgovornost za razbitata vrata, na bazata na koj dokument? Kakvo nakazanie shte poluchat eventualno? Az shte narusha li po tozi nachin njakoj zakon i imam li pravo da dejstvam taka?
Izvinete me za vaprosa, no veche se obedih, che v Balgarija s civilizovani metodi njama da stigna do nikade.
Balgarin:)
 

Re: samoupravstvo

Мнениеот XXX » 12 Фев 2004, 15:57

Nqma pravo da gi zalu4va6 s katinara izvan postroikata!!!
Tova e prestaplenie!!!Imate li nqkakvi obligacinni zadalzeniq s tiq hora?Po silata na koq pravna norma ziveete s tezi hora?
XXX
 

Re: samoupravstvo

Мнениеот blagorodna_makeva » 12 Фев 2004, 16:12

От данните, които излагате не става ясно какъв е точно случая.
Дали тези лица са се настанили самоуправно във Ваша собственост или частите, които ползват са общи. Ако се касае за Ваш имот - самоуправството е престъпление по Наказателния Кодекс- можете да подадете жалба в РПУ по местонахождение на имота.
blagorodna_makeva
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Май 2003, 15:47

Re: samoupravstvo

Мнениеот Христозов » 12 Фев 2004, 19:46

Не съм съгласен с Благородна. Щом се е създало накакво постоянно фактическо положение , за да напуснат жилището против волята си досадниците трябва да бъдат осъдени по гражданско - правен ред. Ако ги заключите самоуправство извършвате Вие и ще си навлечете белята ( ако има свидетел да щкаже че вие сте заключили ). Общо взето проблема Ви е неприятен и наистина трябва да си изчакате делото .
Христозов
 

Re: samoupravstvo

Мнениеот Balgarin:) » 13 Фев 2004, 10:27

Predi tri godini te sa kupili vtori etazh ot kashtata, predi godina nie kupihme parvi etazh, zaedno sas zemjata i pristrojkite varhu neja. Te se nanesoha v pristrojkata ni, iskaha bezvazmezdno da im ja prehvarlim, no nie ne se saglasihme, sled koeto te zapochnaha da ni zaplashvet i da nalitat na boj, v povecheto sluchai vatre v kashtata za da njama svideteli. Niakoi ot tjah sa psihicheski bolni ili se pravjat na takiva. Imashe predvaritelno proizvodstvo, no oshte bez rezultat, sreshtah se i s prokurora, no i ot tova njamashe rezultat, ne moga i da go prodam, zashtoto horata veche gi poznavat i nikoj ne iska da ghivee s tjah. Eto zashto iskam da gi podveda pod otgovornost kato gi zakluch vatre v mojata pristrojka, kojato obitavat bez saglasieto mi. Za izkarvaneto im ot tam, sam zavela i delo, koeto naj-verojatno shte spechelim, no ne se znae koga. Tarpenieto na semejstvoto mi se e izcherpalo i ako moga shte gi podveda pod otgovornost pone za tova che vlizat v pristrojkata ni bez razreshenie, eto zashto pitam moga li da gi zaklucha s moj katinar dokato te sa vatre v pristrojkata ni i da izvikam policija, che sa vatre bez moe razreshenie?
Balgarin:)
 

Re: samoupravstvo

Мнениеот Balgarin:) » 13 Фев 2004, 10:31

Postrojkata e samo nasha. Iztarvali sme sroka ot edin mesec za delo po barzata procedura. Za tova zavedohme delo po dalgata procedura. Deloto obache se protaka a te sa agresivni i to dosta organizirano i naj-veche , kogato njama svideteli. Eto zashto se opitvam njakak da gi podveda pod otgovarnost.
Balgarin:)
 

Re: samoupravstvo

Мнениеот Balgarin:) » 13 Фев 2004, 10:36

Imam chuvstvoto, che Hrisrozov e prav, no zashto? Do kraja na deloto mozhe da ne oceleem. Snoshti izljazoha s darva sreshtu sapruga mi. A vazrastnata zhena u tjah e kazala na svekarva mi estestveno bez svibeteli, che ako me sreshtne shte me naraga s noj, zhasttoto vinagi si nosela nozh, kogato se razhozhdala v kazhtata.
Balgarin:)
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron