начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

казус с наказателно постановление

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


казус с наказателно постановление

Мнениеот МСМ » 10 Май 2003, 00:54

С наказателно постановление се налага глоба за митническо нарушение и се присъжда равностойността на внесената кола (щото тя липсва). След обжалване съдът се произнася:
"Потвърждава наказателно постановление №..., с което на Х е наложена глоба от 3000 лв".
За равностойността не се споменава, явно съдията я е пропуснал. Издава се изпълнителен лист само за глобата, човекът я плаща и две-три години си живее спокоен, че равностойността е отменена и на никой няма да му хрумне да я иска. Да, ама наказателното постановление е изпратено от митницата в Агенцията за държ. вземания за събиране и на равностойността.
Вие ако сте адвокати на длъжника, как бихте постъпили?
P.S. Не се опитвам да накарам друг да ми свърши работата безплатно. ;) Имам мнение, но искам да чуя и други. Не съм длъжникът и не съм адвокат.
МСМ
 

Re: казус с наказателно постановление

Мнениеот juris » 10 Май 2003, 08:44

Според мен нека лицето да си извади удостоверение от съдебноизпълнителната служба за това,че по изпълнително дело едикое си по изпълнителен лист по дело едикое си,потвърдило наказателно постановление едикое си е издължена сумата и изпълнителното дело е прекратено.След това удостоверението да се представи на Агенцията с молба производството по събиране на държавни вземания да бъде прекратено.
juris
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:33

Re: казус с наказателно постановление

Мнениеот МСМ » 10 Май 2003, 09:15

Изпълнително дело на съда не е имало. Принудителното изпълнение се води от АДВ, а преди това - от данъчните. И, между другото, дори не е необходим изп. лист, достатъчно е наказателното постановление, доколкото не е отменено или изменено.
МСМ
 

Re: казус с наказателно постановление

Мнениеот juris » 10 Май 2003, 17:00

Е,изпълнителен лист може и да не е необходим,но Вие сте поставили темата като вътре пишете за наличие на изпълнителен лист.А и след като АДВ сега е почнала да действа,помислих си,че държавното вземане е било събрано преди да бъде създадена Агенцията.Тя съществува не от толкова отдавна.
juris
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:33


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron