начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Измама

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Измама

Мнениеот Петър » 21 Юли 2003, 10:20

Здравейте всички,

Преди седмица сключих нотариално заверен договор с един мним вносител на коли и му платих капаро с цел доставката на автомобила . В последствие разбрах, че и други хора са пострадали от него. В договора имам клауза за двойното възстановяване на капарото, ако поръчката не бъде изпълнена.

Въпросът ми е дали мога да го осъдя за измама, в резултат на което това ще се счита като криминално деяние за да го пратят зад решетките.
Същевременно, да си върна парите в двоен размер.

Също така, може ли да ми препоръчате юрист \ кантора към които да се обърна за съдействие за подаване на жалба и осъждане на съответното лице.

Благодаря предварително,

Петър
Петър
 

Re: Измама

Мнениеот Японеца » 21 Юли 2003, 13:00

Не мога да разбера кога устоновихте, че става въпрос за мним вносител. Все пак, трябва да има и един истински и валиден вносител, нещо, което би трябвало да знаете. Мнимият обикновено действува без пълномощно от името на трето лице, чиито действия могат да се одобрят от третото лице или да не се одобрят. В този ваш случай ще се наложи да потърсите първо на първо истинския вносител, и ако се окаже , че таковмо лице не съществува или е починало отдавна, то едва тогава може да се обърнете с жалба до прокурора за измама. Моля да ме извините, че Ви отговарям анонично. Системата нещо не ме допуска до форума с моите данни тук, както обикновено досега. Вероятно се плашат, сакън да не изуприпам властта и въведа империята....Иначе . Гриша Димов, Imperator@lex.bg
Японеца
 

Re: Измама

Мнениеот notarius » 21 Юли 2003, 21:06

Zavisi ot klauzite v dogovora,no za izmama e mnog trudno da go osydite.Zavedete grazhdanski isk i ak o ste siguren v rezultata nalozhete zapor ili vyzbrana na sobstvenost
notarius
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:00


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта


cron