начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Право на отпуск

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Право на отпуск

Мнениеот novell_hp » 12 Ное 2015, 17:20

Здравейте. Съгласно разпоредбите на Кодекса на труда, правото на използване на отпуск възниква при наличието на 8-месечен трудов стаж. Аз до момента не съм покрил изискуемите 8 месеца, тъй като за първи път започнах работа преди 6 месеца. Налага ми се да отсъствам един работен ден. Мога ли да си пусна неплатен отпуск, или и на него нямам право, поради липсата на общ 6-месечен трудов стаж?
Другият вариант, който ми хрумва е дали да не изляза 3 дни болничен, тъй като първите 3 дни се плащат от работодателя, а останалите от осигурителния орган? Т.е работодателят да ми плати тези три дни, в които няма да ме има, като основанието за това ще бъде издаден болничен лист?
Относно изплащането на болничен от осигурителния орган, 6 месеца ли беше изискуемият осигурителен стаж, който е нужен, за да изплати осигурителят полагащото се обезщетение?
novell_hp
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 09 Юли 2015, 15:34

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron