начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Заместване на служител в майчинство

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заместване на служител в майчинство

Мнениеот mark999 » 26 Ное 2017, 14:43

Престои ми да замествам една жена в майчинство и имам няколко въпроси по евентуалния договор:
1)По какъв член се сключва
2)На договора посочва ли се за какъв период от време ще замествам-от коя до коя дата
3)Може ли жената която ще замествам да се върне по-рано и това ако стана означавали,че ще бъда освободен без да ми се дължат заплати за до края на периода
4)При време на периода,който замествам може ли да бъда преместен на друга позиция(било по желание и нежелание),какви са моите права и трябва да ми се прекрати договора и нов да сключа.
5)При сключването на трудов договор българското трудово законодателство позволява ли да има клаузи,които посочват че трябва да оставя няколко брутни заплати при напускане-има ли някакъв минимум или максимум за такива случаи и това са уволнение ли се отнася или или при доброволно напускане на служителя.
mark999
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Ное 2017, 14:26

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron