начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Неизплатен болничен и прекратяване на трудов договор.

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неизплатен болничен и прекратяване на трудов договор.

Мнениеот lady43 » 25 Авг 2018, 02:33

Здравейте,

Бихте ли ме посъветвали по два казуса - работя като преподавателка в училище на безсрочен трудов договор:

1. Незиплащане на болиничен лист :
Първия ми болничен е от 17юни, 2018 до 26 юли, 2018, а вторият - от 26 юли до 24 август. В понеделник на 27 август съм пак на лкк за нов болничен.
Допусната е грешка от работодателя ми при подаване на информацията за месеците февруари и март 2017г в декларация1 -вместо 04 ми е подадено осигуряване 08.След което работодателя не спазва сроковете за извършване на корекцията. От НОИ са пуснали предписание до работодателя, но все още действия не са предприети и болничните ми - не са изплатени към сегашна дата- 25 август, 2018. Какъв е алгоритъмът по- нататъка -какви действия трябва да се предприемат и към коя инстанция да се обърна за да се упражни натиск върху работодателя ми за предприемане на съответните действия?
Има ли вероятностот неизплащане на болничните?
---
2. Напсукане на работа:
Подадено е предизвестие от в срок и според закона за прекратяване на трудово-правни взаимоотношения. Предизвестието ми изтича на 13 септември, 2018 .
Как би следвало да се прекарти трудовият договор ако работодателят излезе в болнични на тази дата 13 септември, 2018 или след това. По принцип при отсъствие от работа той има заместник, като на заместника се пуска специална заповед, в която се казва,че заместника няма право да назначава и уволнява работници.
Благодаря ви предварително за отделеното време .
Поздрави.
lady43
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Юли 2012, 16:36

Re: Неизплатен болничен и прекратяване на трудов договор.

Мнениеот svegrigorov » 25 Авг 2018, 10:11

1. Пуснете жалба до НОИ. След като не са изпълнили указанията, този път ще има санкции.

2. Трудовият договор се смята за прекратен на датата, когато изтича срока на предизвестието. Това, че работодателят не е там, по никакъв начин няма да попречи на прекратяването на трудовия договор.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Неизплатен болничен и прекратяване на трудов договор.

Мнениеот lady43 » 25 Авг 2018, 17:26

Благодаря Ви за бързия отговор.
lady43
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Юли 2012, 16:36


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron