начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Ненормиран работен ден

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ненормиран работен ден

Мнениеот lovelysidhu » 27 Окт 2018, 15:19

Здравейте, въпросите ми са следните: Работя във ведомство по Закона за МВР, Закона за Държавния служител, на ненормиран работен ден, подневно отчитане на работното време, с работно време 08:30-17:30ч.
1. До колко часа може да бъде удължавано работното време в работен ден?
2. Ако съм положил извънреден труд и в двата почивни дни ( и в събота и в неделя примерно по 8 ч., общо 16 ч.), освен увеличено заплащане на труда, каква е продължителността на непрекъснатата почивка която се полага - 24 (чл.153(4)КТ) или 48 часа (чл.153(1)КТ)?

Благодаря предварително!:):D
lovelysidhu
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2018, 10:46

Re: Ненормиран работен ден

Мнениеот svegrigorov » 29 Окт 2018, 10:30

1. С 2 часа, до 10 часа максимално.
2. 48 часа. Могат да те компенсират с по-кратко работно време през други дни или допълнителни дни платен годишен отпуск.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Ненормиран работен ден

Мнениеот sweetbonanza » 25 Юни 2021, 11:19

Преди години ограничаваха достъпа до сайтовете, които нямаха лиценз, но в момента си има пълен достъп и може да играеш в почти всички големи букмейкъри и казина, дори да нямат лиценз в България. Ако може някой по-запознат да изкаже по-компетентно мнение ще съм му благодарен. Мисля, че темата е още актуална особено покрай новите реформи отнасящи се до националната лотария. Хазартните игри подлежат на лицензионен режим и за да може един оператор да предлага такъв тип услуги на територията на страната следва да има валиден лиценз. Не съм сигурен дали като част от ЕС се признават лицензи издадени в други страни членки като Малта примерно.
sweetbonanza
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юни 2021, 11:11


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron